طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ، در اردیبهشت امسال بیش از 13 هزار و 504 میلیارد تومان کالا شامل کالاهای اساسی از جمله برنج ، چای ، روغن نباتی ، شکر و تخم مرغ ، انواع شوینده ، لوازم خانگی و کاغذ کشف شده است.

کدام کالاها بیشتر احتکار می شود؟

به گزارش نم نمک ، اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان حمایت حاکی از آن است که در اردیبهشت امسال بیش از 34 هزار بازرسی از انبار و مرکز نگهداری کالا در سطح کشور برای مقابله با احتکار انجام شده است.کدام کالاها بیشتر احتکار می شود؟کدام کالاها بیشتر احتکار می شود؟

بر این اساس در این بازه زمانی ، 34 هزار و 246 مورد بازرسی از واحدهای انبار و مراکز نگهداری کالاها توسط بازرسان سازمان های صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور صورت گرفته که منجر به تشکیل 4491 فقره پرونده برای واحدهای متخلف شده است.

کالاهای مکشوفه شامل کالاهای اساسی از جمله برنج ، چای ، روغن نباتی ، شکر و تخم مرغ ، انواع شوینده ، لوازم خانگی ، کاغذ و نظایر آن به ارزش بیش از 13 هزار و 504 میلیارد تومان بوده است.

به طور کلی از ابتدای سال جاری تاکنون ، در مجموع بالغ بر 66 هزار و 467 مورد بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا صورت گرفته که منجر به تشکیل 9089 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از 13 هزارو 746 میلیارد تومان شده است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استان ها و شهرستان های تابع ، شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (124) ، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir ، سایت (124.ir) و اپلیکیشن "آپ" شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی ، گران فروشی ، کم فروشی ، تقلب ، احتکار ، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع ، فروش اجباری ، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم ترین تخلفات صنفی است.

  • تاریخ: چهارشنبه, 01 تیر 1401
  • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.