ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش گفت : پیگیر آن هستیم که شأن و شخصیت زن مسلمان ایرانی رعایت شود.

کاظمی پور : باید شأن زن ایرانی رعایت شود

به گزارش نم نمک ، مریم کاظمی پور در جلسه تجلیل از مدال آوران ورزش ایران ، درباره جلسات وزارت ورزش برای فراهم کردن شرایط جهت حضور بانوان در ورزشگاه ها ، توضیح داد : همان طور که می دانید از حدود یک سال و نیم قبل وزارت ورزش با موضوع صدور مجوز حضور بانوان در وزشگاه درگیر بود و باید کلیه ملاحظات و چارچوب های فرهنگی مد نظر قرار می گرفت که از همان زمان در حال برنامه ریزی و ریل گذاری بود تا با اخذ مجوزها و ایجاد زیرساخت های متناسب ، حضور بانوان در ورزشگاه را فراهم کند. چرا که این مهم یک مطالبه اجتماعی بود و ما هم دنبال این بودیم تا یک فضای مناسب را برای ایجاد نشاط اجتماعی فراهم کنیم. مریم کاظمی پور کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافیمریم کاظمی پور کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافی

او ادامه داد : استمرار کار گروه هایی که ما داشتیم ، وضعیتی را فراهم کرد که با تغییر در زیرساخت ها این شرایط را به سمتی برود که بانوان ایرانی بتوانند با رعایت شدن شان و شخصیت شان در ورزشگاه ها حاضر شوند. در این مسیر با چالش هایی هم روبه رو شدیم که سعی می کنیم در جلسات مختلف آسیب شناسی آن ها را برطرف کنیم. به هم افزایی بیش تر نیاز است تا با تامین زیر ساخت های بیش تر ، کرامت زن مسلمان ایرانی حفظ شود. این مهم نیز صرفا به وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال بستگی ندارد و باید یک همیت باشد تا همه کرامت ها رعایت شود.

معاون بخش بانوان وزیر ورزش ادامه داد : بخشی از این ماجرا هم به هواداران برمی گردد که باید با ایجاد یک فضای امن شاهد استمرار ورود بانوان در ورزشگا ها باشند. ضمن اینکه همه مربیان و بازیکنان نیز باید این ماجرا را رعایت کنند تا تنش ها به روی سکوها کشیده نشود. باید در کانون های هواداری باشگاه ها هم این موضوع را وارد کنیم. باید با یک برنامه ریزی هم افزا این مسیر را به بهترین شکل مدیریت کنیم تا بانوان از این شرایط نشاط اجتماعی برخوردار باشند.

او درباره حمایت وزارت ورزش از دختران المپین ورزش ایران نیز گفت : کسب سهمیه المپیک شاخص حضور در این رویداد بزرگ است بنابراین این تعبیر که ما خواسته ایم تعداد بانوان کم باشد درست نیست. ما برنامه ریزی می کنیم که در زیر ساخت های خود پیشرفت کنیم و دختران بیشتری را در المپیک داشته باشیم. باید به همه استان های کشور توجه کنیم تا در استعدادپروری موفق تر باشیم. یکی از مهم ترین هدف های ما هم بازی های آسیایی ناگایاست ، اگر در آسیا بخش بانوان ما سرآمد باشد ، می توانیم در سطح جهانی هم موفق تر شویم.

کاظمی پور افزود : با سیاست گذاری که وزارت ورزش دارد ، بحث تامین تجهیزات تخصصی مطرح است ، خصوصا برای رشته هایی که وابسته به تجهیزات هستند. قایقرانی و تیراندازی هم جزو همین رشته ها هستند. بحث دیگر حمایت از فدراسیون هاست. سعی می کنیم حمایت های خود را از فدراسیون ها انجام دهیم و میزبانی های بیشتری هم برای بانوان داشته باشیم تا در بخش کسب سهمیه هم موفق تر ظاهر شوند. پاداش ویژه هم بر اساس دستورالعمل مصوب وزارت ورزش و جوانان خواهد بود. برابری پاداش دختران و پسران اتفاق افتاده است. بحث پاداش مدال آوران هم طبق دستورالعملی که سال هاست در وزارت ورزش مطرح است ، بر اساس رنگ مدال ها و رنک مسابقات خواهد بود.


بیوگرافی مریم کاظمی پور

مریم کاظمی پور متولد 1358 دانش آموخته رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی در گرایش حرکات اصلاحی و پژوهشگر مرکز تحقیقات فیزیولوژی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج)را در کارنامه تحصیلی خود به ثبت رسانده است.

دکتر کاظمی پور مجری طرح های تحقیقاتی در حوزه علوم ورزشی ، فعالیت بدنی مرتبط با سلامت در موضوعات پایش سطح فعالیت بدنی ، پوکی استخوان و کووید 19 بوده است.

از تجارب ورزشی وی نیز می توان به نایب رییس بانوان فدراسیون تیراندازی با کمان ، مدیر ورزش بانوان ستاد کل نیروهای مسلح ، مدیر بانوان سازمان بسیج ورزشکاران ، سابقه همکاری آموزشی و فنی با فدراسیون ورزش های دانشگاهی ، تیراندازی و تکواندو اشاره کرد.

سرپرست معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان پیش از این چند بار به عنوان سرپرست تیم های ورزشی اعزامی به مسابقات جهانی ، بازی های آسیایی و یونیورسیاد دانشجویان جهان در حوزه ورزش کشور فعالیت داشته است.

  • تاریخ: سه شنبه, 18 ارديبهشت 1403
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن