در ادامه با بیوگرافی کامل روح الله زم خبرنگار و موسس کانال ضد انقلاب آمدنیوز به همراه عکس های خانوادگی و نحوه دستگیری روح الله زم توسط سپاه با شما در نم نمک خواهیم بود.

زندگینامه روح الله زم و همسرش(Roohollah Zam)

 • نام اصلی : روح الله زم
 • نام مستعار : نیما زم
 • متولد : 5 مرداد 1352 تهران
 • درگذشت : 22 آذر 1399 تهران
 • علت مرگ : اعدام
 • شهرت : موسس کانال آمد نیوز
 • پیشه : خبرنگار
 • مدرک تحصیلی : دیپلم
 • سالهای فعالیت : 1384 تاکنون
 • قد :
 • والدین : محمدعلی زم
 • همسر : مهسا رازانی
 • فرزندان : نیاز زم و یک دختر دیگر

بیوگرافی کامل روح الله زم

روح الله زم متولد 5 مرداد 1352 در تهران سازنده سایت و کانال تلگرامی ضد انقلاب آمد نیوز یا صدای مردم بود.بیوگرافی روح الله زم و همسرش مهسا رازانی + زندگینامهبیوگرافی روح الله زم و همسرش مهسا رازانی + زندگینامه

روح الله زم - Roohollah Zam

روح الله زم - Roohollah Zam

تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است ، با استفاده از منسبت های پدر روحانی اش وارد عرصه فیلمبرداری خبری شد و مدتی هم در آتیله ای عکاسی کار می کرد.

پدر مذهبی

روح الله در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد ، پدرش محمدعلی زم روحانی ، تهیه کننده و پژوهشگر و مادرش خانه دار است ، یک برادر بنام محمدامین و دو خواهر دیگر نیز دارد.

کودکی روح الله زم

عکس کودکی روح الله زم

پدر روح الله زم مدتی در کسوت تهیه کننده در سینمای ایران فعالیت داشت و سبب ورود فرزندش به آثار سینمایی شد. محمد علی زم همچنین نامزد پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت 1396 بود اما نتوانست رای لازم را کسب کند.

روح الله زم و پدرش محمدعلی زم

روح الله زم و پدرش محمدعلی زم

شروع فعالیت به واسطه پدر

روح الله فعالیت خود را بعنوان فیلمبردار خبری و مستندساز از سال 81 با روابط پدرش که رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران بود ، شروع کرد.

همزمان در موسسه سینمایی و فیلمسازی پدرش نیز کار می کرد و مدتی در آتلیه محسن افشانی بازیگر ، بعنوان عکاس و فیلمبرداری حضور داشت.

پدر و مادر روح الله زم

پدر و مادر روح الله زم

ارتباط با هاشمی رفسنجانی

از سال 84 با جدا کردن راه خود از پدر وارد فعالیت های سیاسی و ستاد انتخابانی هاشمی رفسنجانی شد و از فعالان خبری و رسانه ای این گروه تا مدت ها فعال بود.

روح الله زم موسس کانال آمدنیوز

روح الله زم موسس کانال آمدنیوز

دستگیری در سال 88

در جریان حوادث بعد از انتخابات سال 88 بعلت حضور و میدان داری در اغتشاشات هفته اول تیر ماه در یک قرار خیابانی دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد.

فرار از کشور

زم در دوران مرخصی خود از کشور فرار کرد ، او ابتدا به مالزی و سپس توانست اقامت کشور فرانسه رو بگیرید و در پاریس ساکن شود ، او بعد وارد فعالیت تبلیغ علیه نظام در شبکه های اجتماعی شد.

عکسهای شخصی روح الله زم

عکسهای شخصی روح الله زم

تاسیس کانال آمدنیوز

زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال 96 ابتدا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز را تاسیس کرد و شروع به فعالیت های تخریبی علیه نظام نمود.

این کانال در دی ماه 96 بعلت آموزش ساخت بمب ها خیابانی و دعوت به خشونت توسط تلگرام مسدود شد اما این کانال با تغییر رویه خود دوباره به تلگرام بازگشت و نام آن به صدای مردم تغییر یافت.

ضربه شست وزارت اطلاعات

اسفند ماه 97 بود که پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ از بخش خبری 20:30 عمق نفوذ سیستم اطلاعاتی کشورمان به شخصی ترین ارتباطات این خبرنگار کذاب موجب حیرت جامعه ضد ایرانی شد.

این نفوذ و کنترل روح الله زم به حدی بود که هزاران ساعت ویدیو با او و اغلب چهرهای به اصلاح اپوزیسیون با کنترل سیستم اطلاعاتی همراه بود.

ویدیو های منتشر شده نشان می دهد سرویس های اطلاعاتی فرانسه حمایت گسترده ای از این عامل ساده لوح انجام می دادند اما خبری از نفوذ اطلاعات ایران به زندگی شخصی او نداشتند.

عکسهای اینستاگرام روح الله زم

عکسهای اینستاگرام روح الله زم

تخلیه اطلاعاتی زم

توهم روح الله زم به حدی است که او خبرهای خود را همیشه به استناد از یک منبع آگاه منتشر می کرد اما حالا مشخص می شود منبع آگاه او سناریوی نفوذ سیستم اطلاعاتی ایران و اخبار کذب و سرکاری بوده است.

تخلیه اطلاعاتی زم در مستند ایستگاه پایانی دروغ توام با افشاگری گسترده او علیه رضا پهلوی ، مسیح علینژاد و دیگر اپوزیسیون حامی سرویس های اطلاعاتی دیگر کشورها شد.

قبلا نیز شخصی بنام ندا امین از ارتباط زم و سرویس های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی پرده برداشته بود ، این خبر در حال جدی گرفته نشد که حالا با مستند اطلاعات ایران مشخص شد واقعیت دارد.

فعالیتهای ضدانقلاب روح الله زم

فعالیتهای ضدانقلاب روح الله زم


وضعیت ازدواج و همسر روح الله زم

ازدواج اول و دوم

روح الله زم سال 81 برای اولین بار ازدواج کرد که ثمره آن یک دختر به نام نیاز متولد 82 می باشد ، این زندگی در نهایت سال 84 به جدایی و طلاق ختم شد.

روح الله زم و دخترش نیاز

روح الله زم و دخترش نیاز

زم بعد از فرار در پاریس برای بار دوم ازدواج کرده است و صاحب یک دختر دیگر شد.همسر دوم روح الله زم مهسا رازانی نام دارد.

روح الله زم و همسران و دخترش

روح الله زم و همسرانش و دخترش

نحوه دستگیری روح الله زم

سازمان اطلاعات سپاه 22 مهر 98 با انتشار بیانه ای اعلام کرد این مزدور خائن به وطن را در یک کار اطلاعاتی دقیق دستگیر کرده است و هم اینک کانال آمدنیوز نیز دست سپاه پاسداران می باشد.

سپاه با درج این اطلاعیه در کانال آمدنیوز نوشتند :

در ایام پرشور وشعور اربعین حسینی وتجدید میثاق رهروان کربلا با آرمان های جاودان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین که دشمنان امت اسلامی مقهور عزمت و شکوه راه پیمایی و این اجتماع عزیم و میلیونی زائران ، با حقد و حسد نظاره گر تجلی قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شده اند؛

خدای بزرگ را شاکریم که در سایه الطاف بی کرانش ، پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه را یاری بخشید تا یکی از سرشاخه های سراب رسانه ای دشمن و جنگ روانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی یک عملیات پیچیده و حربه فریب اطلاعاتی گرفتار سازنده و با غافلگیری و دستگیری این عنصر پلید و مزدور دست برتر و ابتکار عمل خود را در مقابل سرویس های اطلاعاتی دشمن نشان دهند.

خبرها حاکیست زم بعد از دستگیری در خارج از کشور به ایران بازگردانده شده است.

نحوه دستگیری روح الله زم توسط سپاه

نحوه دستگیری روح الله زم توسط سپاه

دیدار با آیت الله سیستانی

باشکاه خبرنگاران : در خبرهای منتشر شده از قول همسر روح الله زم گفته شده که او عصر جمعه 19مهر با پرواز «رویال جوردنین» از پاریس به مقصد بغداد پرواز کرده و با توقفی کوتاه در امان در بامداد شنبه 20 مهرماه وارد پایتخت بغداد شده است. او توقف کوتاهی در امان ، پایتخت اردن ، داشت و بامداد شنبه 20 مهر به بغداد رسید.

او اعلام کرده است که 24ساعت نخست ورود به بغداد ، ما خبری از او نداشتیم و به تماس های زیاد من پاسخ نداد. همسر زم همچنین اعلام نموده : روح الله زم در بامداد روز یکشنبه در تماس تلفنی یک دقیقه ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول از سلامتی اش خبر داد و دوباره از او بی خبر شدیم.

روح الله زم و همسرش مهسا رازانی

عکس منتسب به مهسا رازانی همسر روح الله زم

همچنین روزنامه لوفیگارو چاپ پاریس هم از قول «منابعی» جزئیاتی از نحوه دستگیری روح الله زم سرشبکه جریان معاند آمد نیوز منتشر کرده است. به ادعای این نشریه ، ایران یک فرد جوان را برای دیدار با روح الله زم به پاریس ، محل اقامت او ، اعزام کرده است .این فرد ، زم را متقاعد می کند تا برای دیدار با آیت الله سیستانی به نجف عراق سفر کند و پس از ورود به نجف در دام نیروهای امنیتی ایران افتاده ، دستگیر و به داخل کشور منتقل می شود.

از شیرین نجفی به عنوان یکی از عاملین دستگیری روح الله زم یاد می شود.

عکس های شخصی روح الله زم

عکس های شخصی روح الله زم

اعدام

روح الله زم در 22 آذر 1399 اعدام شد.

اعدام روح الله زم

اعدام روح الله زم


منابع : نم نمک | روح الله زم اینستاگرام/ روح الله زم فیسبوک/ صفحه شخصی روح الله زم / روح الله زم ویکی پدیا/ روح الله زم تلگرام

این مطلب مفید بود؟
(16 رای)
80%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی