مهاجم سابق تیم ملی فوتبال برزیل که مالک وایادولید و کروزیرو است ، می خواهد یک باشگاه دیگر را نیز بخرد.

رونالدو به دنبال خرید سومین باشگاه

به گزارش نم نمک و به نقل از TYC ، رونالدو نازاریو دلیما که در حال حاضر مالک باشگاه وایادولید است ، به دنبال ادامه گسترش تجارت خود است و این بار در پرتغال می خواهد باشگاهی از دسته سوم فوتبال این کشور را بخرد.رونالدو نازاریو برزیلی الان کجاست؟ + بیوگرافیرونالدو نازاریو برزیلی الان کجاست؟ + بیوگرافی

رونالدو که در اوایل دهه 1990 در نوجوانی برای کروزیرو بازی می کرد و پیش از تبدیل شدن به یکی از موفق ترین مهاجمان مرکزی تاریخ فوتبال در این تیم بود ، حالا به سراغ تیمی در پرتغال رفته است. رونالدو نازاریو قصد دارد سهام «آمورا»ی پرتغال را بخرد. این باشگاه در حدود 20 کیلومتری لیسبون قرار دارد.

رونالدو 46 ساله 70 میلیون دلار در باشگاه قبلی خود کروزیرو سرمایه گذاری کرده بود. مهاجم سابق آیندهوون ، اینتر ، میلان ، بارسلونا و کورینتیانس در سال 2018 میلادی نیز 51 درصد از سهام باشگاه رئال وایادولید اسپانیا را خریداری کرد و ریاست این تیم را نیز بر عهده گرفت.


بیوگرافی

رونالدو لوئیس نازاریو ده لیما متولد 18 سپتامبر 1976 که بیشتر با نام رونالدو یا رونالدو نازاریو شناخته می شود؛ یک صاحب کسب وکار ، بازیکن فوتبال پیشین برزیلی و رئیس باشگاه رئال وایادولید اسپانیا است. رونالدو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال به شمار می رود که به عنوان یک مهاجم چندمنظوره تأثیر زیادی بر مهاجمان نسل های بعد از خود گذاشت. او در دوران حرفه ای خود به دلیل سرعت و شتاب زیاد ، دریبل های تکنیکی ، دقت و تمام کنندگی مورد توجه قرار گرفت و برای باشگاه هایی مانند بارسلونا و اینترمیلان و نیز تیم ملی برزیل در پست مهاجم نوک بازی کرد که پس از آسیب دیدگی از ناحیه زانو ، در سال 2002 به رئال مادرید پیوست.

  • تاریخ: یکشنبه, 07 اسفند 1401

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نظر دادن