مصطفی داغستانلی و فوت مصطفی داغستانلی و بیماری مصطفی داغستانلی و بیوگرافی مصطفی داغستانلی و اخبار مصطفی داغستانلی و حواشی مصطفی داغستانلی و مصطفی داغستانلی کیست و مصطفی داغستانلی کجاست و چه خبر از مصطفی داغستانلی و مصطفی داغستانلی در بیمارستان و علت مرگ مصطفی داغستانلی و درگذشت مصطفی داغستانلی در نم نمک.

دارنده 5 طلای کشتی جهان و المپیک درگذشت

یکی از برترین کشتی گیران آزاد تاریخ ترکیه در 91 سالگی درگذشت.مصطفی داغستانلی کشتی گیر ترک درگذشت + بیوگرافیمصطفی داغستانلی کشتی گیر ترک درگذشت + بیوگرافی

به گزارش نم نمک و به نقل از استارنیوز مصطفی داغستانلی ، کشتی گیر پیشکسوت ترک و دارنده دو طلای المپیک و 3 طلای جهانی درگذشت. در سال 1960 مصطفی داغستانلی که در فینال بازیهای المپیک رم پیروز شده بود ، تشک کشتی را بوسید و دیگر به آن بازنگشت. این در حالی بود که داغستانلی در آن زمان 29 سال سن داشت که این تصمیم را گرفت.

او درباره کناره گیری از کشتی در 29 سالگی گفته بود : من هنوز هم می توانستم به مسابقه بدهم. 29 ساله بودم و در فرم ورزشی عالی بودم و از مبارزه احساس سیری نمی کردم. یک دوره المپیک دیگر قطعاً می توانم در سطح خودم رقابت کنم. در سال 1968 در اردوی تمرینی کشتی گیران ترکیه ای بودم که برای المپیک مکزیکوسیتی آماده می شدند. برایم جالب بود که خودم را با جوانها محک بزنم و به تشک رفتم. حریف من محمود آتالای بود. من او را شکست دادم و او به مکزیک رفت و قهرمان المپیک شد. از اینکه کشتی را زود تمام کردم پشیمانم اما شرایط مرا به این سمت سوق داد. مجبور شده بودم برای امرار معاش خانواده کشتی را رها کنم. البته بابت بردهایم روی تشک دستمزدهای مناسبی دریافت کردم ، اما باز هم این پول برای تامین آینده فرزندانم کافی نبود.

مصطفی داغستانلی

داغستانلی در فینال المپیک 1956 توانست محمدمهدی یعقوبی از ایران را شکست دهد و مدال طلا را به دست بیاورد. او چهار سال بعد با شکست استانچو کولف از بلغارستان مدال طلا را به دست آورد.

او همچنین سه طلای جهانی در سالهای 1954 توکیو ، 1957 استانبول و 1959 تهران بدست آورد.

  • تاریخ: سه شنبه, 29 شهریور 1401
  • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.