مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در غالب استان ها طی 24 ساعت آینده خبر داد.

بارش باران و برف در کشور طی 24 ساعت آینده

صادق ضیاییان اظهار کرد : طی 24 ساعت آینده برای استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و کردستان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف؛ برای استان ها کرمانشاه ، لرستان ، همدان ، زنجان ، قزوین ، تهران ، البرز ، گیلان و غرب مازندران بارش پراکنده پیش بینی می شود. شدت بارش در جنوب استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و غرب کردستان است.بارش باران و برف در کشور طی 24 ساعت آیندهبارش باران و برف در کشور طی 24 ساعت آینده

وی ادامه داد : پنجشنبه دراغلب مناطق کشور بجز استان های خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، کرمان ، هرمزگان ، فارس و بوشهر بارش رخ خواهد داد. شدت بارش در استان های کردستان ، زنجان ، گیلان ، مازندران ، قزوین ، البرز و تهران است و بارش در غرب کشور با رعد و برق همراه خواهد بود.

ضیائیان افزود : جمعه در شرق سواحل دریای خزر ، ارتفاعات البرز شرقی ، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد و سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود و شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام برقرار است و اواخر وقت شنبه با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور بارش در شمال غرب شروع می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه یکشنبه در شمال غرب ، سواحل دریای خزر و شمال خراسان های شمالی و رضوی بارش رخ خواهد داد ، تصریح کرد : طی دو روز آینده در برخی مناطق جنوب غرب ، غرب ، جنوب ، مرکز ، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود. همچنین طی این روزها بخش های غربی و مرکزی خلیج فارس و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته بعد دریای خزر مواج هستند.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد : آسمان تهران فردا پنجشنبه (5 فروردین) ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی رگبار و رعد و برق و از اوایل شب کاهش ابر با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد و روز جمعه (6 فروردین) صاف در بعدازظهر وزش باد و افزایش ابر با حداقل دمای 11 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  • تاریخ: چهارشنبه, 04 فروردين 1400
  • برگرفته از: تسنیم

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
95%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی