ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه تمام فواید و خاصیت های اسپند و تجربه لاغری با اسپند و دستور لاغری با اسفند  و نحوه خوردن اسپند برای لاغری و مضرات خوردن اسپند برای لاغری و تحقیق در مورد اسپند برای لاغری و خواص اسپند برای درمان بیماری ها و مضرات و هشدارهای مصرف اسپند را در نم نمک مشاهده نمایید.

خواص اسپند و 29 فایده درمانی دود اسفند و دستورالعمل لاغری با اسپند

اسپند یک بوته چندساله است که می تواند تا 1 متر ارتفاع داشته باشد ، اما معمولا 0.3 متر ارتفاع دارد. در خاک خشک ، ریشه های گیاه می تواند به عمق 6.1 متر برسد ؛ یک گیاه انبوه با ظاهری شبیه به سیخ ، به مانند برگ های نوک تیز که به چند بخش محدود تقسیم شده است.این گیاه سه کپسول را حمل می کند که در حدود 1 تا 1.5 سانتیمتر قطر دارند و حاوی بیش از 50 دانه هستند.خواص اسپند و فواید درمانی دود اسفند + نسخه لاغری با اسپندخواص اسپند و فواید درمانی دود اسفند + نسخه لاغری با اسپند

اسپند همچنین گلهای سفیدی دارد که به خصوص در ماه های اردیبهشت و خرداد وجود دارند و در حدود 2.5 تا 3.8 سانتیمتر قطرش است و پنج گلبرگ دارد و این گیاه بومی مناطق نیمه استوایی هند است. در حال حاضر ، در شهرهای دیگر مثل نیو مکزیکو ، آریزونا ، کالیفرنیا ، مونتانا ، نوادا ، اورگون ، تگزاس و واشنگتن گسترده شده است.

فواید سلامتی خاصی برای اسپند وجود دارند و آنطور که در بخش سلامت نم نمک آورده ایم به عبارت دیگر ، یک درخت ضخیم است که خواص دارویی مشخصی دارد و به روش های مختلفی برای سلامتی مفید است. دانه های خشک این گیاه برای اهداف دارویی به کار می روند و دانه های اسپند حاوی اجزای شیمیایی مختلفی هستند که شامل هارمولول ، هارمین ، هرمالین و پگانین می باشند.

اسپند گیاه دارویی است که در داروهای آیووردا مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. دانه هایش به ویژه دانه های خشک گیاه ، برگ ها ، پوست و ریشه های گیاه دارای پتانسیل دارویی بالایی هستند. مطالعات تحلیلی بر روی ترکیب شیمیایی بتا- کاربولین آلکالوئیدها انجام شده ، مثل هارمالول ، هارمالین و هارمین و دلیل استفاده پزشکی از این گیاه در داروهای آیووردیک مختلف هستند.

گیاه اسپند دارای خواص درمانی ویژه ای مثل عمل تحریک کننده در موتور سیستم عصبی مرکزی و مخ را نشان می دهد.اسپند به خانواده نیتراریاسی تعلق دارد و از این گیاه برای درمان چندین وضعیت بهداشتی از جمله آسم ، قاعدگی غیر معمول ، هجوم کرم نواری استفاده می شود و عمدتا به تسکین آسم کمک می کند و این عنصر دارای خواص دارویی متفاوتی است ، مانند افزایش قوای غریزه جنسی ، استریل کننده و ضد میکروبی.

کاربردهای اسپند چیست؟

هر آنچه باید درباره اسپند بدانید

خواص و فواید اسپند :

در این بخش از سلامت نم نمک خواص و فواید سلامتی اسپند آورده شده است :

1. اسپند برای درمان تب :

اسپند یکی از گیاهان است که برای درمان تب نامنظم به کار می رود. هم چنین برای درمان مالاریا مداوم مفید است اما در موارد حاد زیاد موثر نیست.

دانه های این گیاه به عصاره ، القا یا به شکل پودر داده می شود.

2. اسپند برای دفع هجوم کرم های نواری :

دانه های اسپند نیز برای برطرف کردن هجوم کرم های نواری مفید است. دانه های پودر برای بیرون راندن کرم ها داده می شود.

3. اسپند برای درمان بی خوابی :

خاصیت مسکنی این گیاه برای درمان بی خوابی مفید است.

4. اسپند برای رفع و کاهش مسائل قاعدگی :

اسپند نیز برای قاعدگی های نامنظم مفید است. عصاره دانه ها از 15 تا 50 میلی لیتر داده می شود.

5. اسپند برای بهبود شیردهی :

دانه های این گیاه خواص گالاکتوگوگو دارند و به مادران شیرده داده می شود که ترشح شیر را افزایش می دهد.

6. اسپند برای درمان لارنژیت :

این گیاه برای درمان لارنژیت به کار می رود. عصاره این دانه ها نیز به عنوان دهانشویه استفاده می شود.

7. اسپند برای رفع شپش سر :

این گیاه در کشتن شپش سر موثر است. پوست سر را با خمیری از ریشه اسپند و روغن خردل مالش دهید که باعث می شود از شر شپش سر خلاص شوید.

خواص و فواید اسپند

رفع شپش سر با استفاده از اسپند

8. اسپند برای رفع ورم :

این گیاه برای درمان التهاب به کار می رود. می توان دانه ها را جوشاند و به عنوان محلول استفاده می شود.

9. اسپند برای رفع مشکلات تنفسی :

به درمان آسم کمک می کند و در درمان بیماری های ریوی همچون نزله ریوی و بلغم ریه بسیار موثر است.

10. اسپند برای دفع آفات گیاهی :

محصولات بذر اسپند نیز می توانند در رهایی از شر آفات مضر مفید باشند. هرمالین قطعا آلکالوئید است که در داخل این گیاه وجود دارد.

11. میکروب کشی هوا با اسپند :

دود سپند اسپند خاصیت میکروب کشی بسیار مناسبی دارد.لذا در مکان هایی که جمعیت زیادی از جمله مهد کودک ها ، مدارس و پادگان ها جمع شدند و در هوا احتمال عفونت مسری وجود دارد ، اسپند دود کنید.

12. اسپند برای درمان آبریزش بینی :

از مهم ترین خواص دیگر اسپند این است که به دلیل ضد عفونی کنندگی قوی ، در درمان زکام و آبریزش بینی موثر می باشد. در این روش مقداری اسپند را به تنهایی یا همراه با حبه ای قند دود داده و سرتان را روی دود ناشی از آن قرار دهید و نفس عمیق بکشید ، بعد از چندین بار تکرار مشکل شما حل خواهد شد.

13.درمان فلج ، رعشه ، سستی و پریدن ناگهانی اعضای بدن :

روغن اسفند طبیعتی گرم وخشک دارد و برای رفع فلج و لقوه ، رعشه ، سستی ، صرع و پریدن ناگهانی اعضای بدن چه از طریق خوردن و چه استفاده از ضماد آن موثر است.

14. اسپند برای درمان حساسیت و خارش :

یکی از خواص قابل توجه اسپند رفع خارش و حساسیت است که باید فرد با توجه به طبع و مزاجش طریقه استفاده از اسپند را برای این منظور از متخصص طب سنتی دریافت کند.

اسپند برای بی خوابی

درمان خارش و حساسیت با اسپند

15. اسپند برای رفع و درمان تکرر ادرار :

1.5 گرم اسفند را صبح ناشتا به همراه خاکشیر با کمی آب بدون اینکه کوبیده شود ، بخورید. برای تکرارادارو سستی ادار بسیار مفید است ؛ البته در هنگام معالجه نباید ماست و کشک و ترشی جات مصرف کنید.

16. اسپند برای درمان سنگینی گوش :

برای رفع سنگینی گوش و کری گوش و صدای گوش می توانید اسفند را در آب ترب و روغن زیتون بجوشانید و 3قطره در گوش بریزید.بعد از چندین بار استفاده متوجه بهبودی خواهید شد.

17. اسپند برای تسکین دندان درد :

دانه های اسفند را بخور دهید که برای دندان درد فوق العاده است چرا که طبق کتب طب سنتی بخور دانه های اسفند ، درد دندان را درمان می کند

18. ضد نفخ :

یکی از روش های فوری و موثر درمان نفخ در طب سنتی استفاده از اسپند است ؛ قورت دادن آن شب ها یک قاشق غذاخوری همراه با آب ساده ترین روش رفع نفخ است.

19. اسپند ملین و تصفیه کننده خون :

متخصصان طب سنتی از اسپند یا همان اسفند برای تصفیه خون و رفع مشکلات گوارشی استفاده می کنند.

22. ضد انگل- ضدعفونی کننده- خلط آور و ضد سرفه :

برای درمان تنگی نفس ورفع سرفه های شدید رطوبتی30گرم اسفند را آسیاب کنید و با 120گرم آب بجوشانید و آن را صاف کنید و با 90گرم عسل و 60گرم روغن کنجد بخورید . اگر این مواد را بخورید حالت تهوع پیدا می کنید که سینه را از هرچی ماده لزج هست پاک می کند و برای تنگی نفس بی نظیر است.

23 . اسپند برای رفع بی حسی :

برای رفع بی حسی و یا نقصان حس و حرکت اعضا و رعشه ، مقداری اسفند آسیاب شده را آن با آب یا همراه با روغن حیوانی بخورید.

تمام خواص و مضرات اسپند

تمام خواص و فواید اسپند

24. درمان شب ادراری با اسپند :

اگر یک قاشق چایخوری اسفند را با یک قاشق چای خوری تخم رازیانه مخلوط کنید و هرشب به فرزند خود که دچار شب ادراری هستند ، بدهید ، شب ادراری کودکانی که به علت سستی کمر و ضعف مثانه شبها رختخواب خود را خیس می کنند ، درمان می شود و در ضمن صبحها یک یا دو عدد زرده تخم مرغ و کمی عسل خالص خوب میل کنند .

25. اسپند برای رفع ناراحتی سینه و تنگی نفس :

اگر اسفند را همراه با تخم کتان به نسبت مساوی خوب آسیاب کنید و با عسل مخلوط کنید وروزی دوبار به اندازه دو حبه مصرف کنند برای رفع ناراحتی سینه و تنگی نفس موثر است.

26. اسپند برای ترک اعتیاد :

مقداری دانه اسفند را بو دهید و سپس آسیاب کرده و با عسل مخلوط کنید و روزی سه حبه میل کنید تا بتوانید مواد افیونی را ترک نمایید.

27. اسپند برای درمان بواسیر :

شیاف گرد دانه اسفند با روغن ایرسا دهانه عروق و خون بو اسیر را باز می کند و سبب درمان بواسیر می شود.

28 . تسکین درد کمر با اسپند :

تنقیه با روغن اسفند سبب تسکین درد کمرو سیاتیک می شود همچنین برای سردی کلیه و رحم بسیار مفید است. چنانچه به سیاتیک مبتلا هستید به مدت 15 شب مقدار 5 گرم اسفند را با آب قورت دهید که بسیار مفید است.

29. لاغری شکم با اسپند :

بله درست متوجه شدید ؛ همین اسپندی که بارها در منزلتان دود کرده اید خاصیت آب کنندگی شکم را دارد البته با روشی که مورد تایید است و حتما باید با مشورت متخصص طب سنتی برای اطمینان از مضر نبودن این نسخه لاغری برای طبع و مزاجتان استفاده شود. برای لاغری و آب کردن شکم بایستی 40 شب ، به طوریکه هر شب یک قاشق مرباخوری از آن را با 1/2 لیوان آب بخورید و پس از 40 روز سایز دور شکم خود را اندازه گیری کرده و با سایز قبلی شکمتان مقایسه کنید.

هشدارها و مضرات مصرف اسفند

  • مصرف اسفند برای گرم مزاجان ضرر دارد.
  • مصرف اسفند سبب تهوع و استفراغ می شود که برای رفع آن می توان میوه های ترش و سکنجبین میل کرد.
  • اگر 5-10 گرم اسفند مصرف کنیم مسموم خواهیم شد زیرا این مقدار اسفند سمی می باشد.
  • از جویدن دانه های اسفند خوداری کنید زیراحاوی مواد سمی است.
  • منظور از خوردن دانه های اسفند ، دانه های سیاه رنگی است که دود می کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن