انواع بیماری های روانی خطرناک و ایا بیماری اعصاب درمان دارد و نام بیماری های روانی به انگلیسی و درمان بیماری اعصاب و روان و درمان بیماری روحی با قران و انواع بیماری های روانی pdf و هر نوع رفتاری که سلامت جسمی و روانی یک فرد را در معرض خطر قرار دهد چه نام دارد و بیماری اگزوفرمی چیست در نم نمک.

بیماریها و مشکلات جسمی ناشی از احساسات بد

یکی از رازهای جالب خلقت انسان ارتباط بین احساس با عضو های بدن است چنانچه بدن ما به هر گونه تحریک عکس العمل نشان می دهد و می تواند باعث ایجاد یک واکنش کلی شود. احساس عضو بدن واضح است که بدن ما صرفا جهت انجام وظایف متابولیک و تبدیل غذا به انرژی برای زنده ماندنمان طراحی نشده است در واقع آنها باید تمام تحریکاتی که به بدن وارد می شوند را بررسی و پردازش کنند سپس دستور مثبت یا منفی را بدهند این واکنش بطور طبیعی می تواند بر روی تمام ارگان های بدن تاثیر بگذارد.بیماریها و مشکلات جسمی ناشی از احساسات بدبیماریها و مشکلات جسمی ناشی از احساسات بد

جدا از محرک های فیزیکی که بدن به سیستم عصبی می دهد ، ما نیز برخی احساسات و عواطفی را تجربه می کنیم. شاید بطور واضح نتوانیم تاثیر آنها را احساس کنیم اما واکنش هایی را ایجاد می کنند که می توانند در تحریک اندام های ما موثر باشند.

گرچه این یک فرآیند سالم و بی خطر است ، زمانیکه احساسات ما بطوری خاص مستحکم یا منفی گونه باشند می توانند بر ارگان های بدن تاثیرات بدی بگذارند ؛ در این بخش از نم نمک ما قصد داریم تا این موضوع را بررسی کنیم.

تاثیرات انواع احساسات شما روی بدنتان تاثیر احساسات بر بدن

گاهی اوقات وضعیت جسمی ما می تواند با احساساتمان در ارتباط باشد. وقتی نتوانیم احساسات منفی را رها کنیم می تواند در مشکلات جسمی بروز پیدا کند و هر چه احساسات بیشتر فشار بیاورد ، بیمارتر می شویم. بیایید برخی از دلایل روانشناختی بیماری های شایع را بررسی کنیم و به خودمان کمک کنیم تا از مشکلات غیرضروری سلامتی خودداری کنیم. بهداشت و سلامت نم نمک به سلامتی جسمی و روحی شما اهمیت می دهد و دلایل روانشناختی در ایجاد بیماری ها را پیدا کرده است که در ادامه برایتان آورده شده است.

ترس می تواند باعث آلرژی و درماتیت شود.

برخی محققان می گویند برخی از شرایط آلرژیک رایج می توانند با سلامت روان مرتبط باشند. اگزما ، تب بالا و آسم می تواند در اثر بیماری های روانی ایجاد شود و ممکن است سال ها و سال ها از آلرژی رنج برده باشید اما ذرات آلرژی زا هنوز ناشناخته است و همچنین ترس درونی می تواند این شرایط را ایجاد کند. علائم آسم و درماتیت با کاهش بار عوامل روانی- اجتماعی قابل بهبود یا درمان هستند.

تاثیر احساسات بر اعضای بدن

احتمال ایجاد آلرژی و درماتیت با ترس

وسواس می تواند مشکلات مربوط به وزن را ایجاد کند.

مشکلات مربوط به وزن را می توان با وسواس یا دلهره با نقص جزئی یا خیالی ایجاد کرد و ممکن است نگران چین و چروک سینه های کوچک یا سایر قسمت های بدن باشید. مراقبت از بدنتان بسیار مهم است و البته که باید از آن مراقبت کنیم اما تعصب ممکن است منجر به نتایج ناخواسته یا خطرناکی شود.

ترس و وسواس می توانند علائم بسیاری از بیماری های مختلف را همزمان ایجاد کنند.

ممکن است شروع به نگران شدن در مورد یک بیماری جدی کنید ، حتی اگر دلیلی برای آن وجود ندارد و بعد از این که بیش از حد در مورد آن فکر کردید ، واقعاً شروع به احساس علائم در بدن می کنید که وسواس می تواند باعث این امر شود. گاهی اوقات مشکلات را بزرگ می کنیم ، احساسات منفی فقط وضعیت را بدتر و بیماری را واقعی تر می کند.

درگیری عاطفی و استرس می تواند اختلالات گوارشی را تحریک کند.

معده ما توسط یک سیستم پیچیده کنترل می شود و استرس زندگی می تواند باعث بروز واکنش های ناخواسته شود. التهاب معده و گاستریت ممکن است ناشی از درگیری در حوزه احساساتتان باشد : عدم توانایی در مسئولیت پذیری ، بزرگ شدن و پیدا کردن راهی برای درگیریهای دشوار این علائمد را تشدید خواهند کرد.

ارتباط ذهن و احساس با بدن

ایجاد اختلالات گوارشی با درگیری عاطفی و استرس

انتقاد از خود و ترس می تواند باعث سردرد و میگرن شود.

انتقاد از خود ، اعتماد به نفس پایین و ترس درونی همه دلایلی هستند که می توانند باعث شوند همیشه نگران باشید و استرس داشته باشید.ممکن است احساس تحقیر به نوعی دست کم گرفته شود و باید در بعضی لحظات سخت تر و سخت تر کار کنید تا خود را ببخشید. اطلاعات زیادی در ذهن شما وجود دارد! بعضی اوقات ما از خودمان بیش از حد انتظار داریم و این می تواند مشکلات جسمی دیگری ایجاد کند.

افسردگی و اضطراب می توانند بیماری های قلبی را تحریک کنند.

افسردگی مکرر و اضطراب با افزایش قابل توجهی در خطر بیماری عروق کرونر قلب همراه است و اختلالات افسردگی همچنین می تواند حوادث مهم قلبی را برانگیزد. ممکن است هر روز بیش از پیش احساس اضطراب و عصبانیت کنید و احساس کنید قلب شما خیلی سریع شروع به زدن می کند که این می تواند مشکلات قلبی را ایجاد کند.

تاثیر احساسات در زندگی و اعضای بدن

احتمال ایجاد بیماری قلبی با افسردگی و اضطراب

برای جلوگیری از آن چه باید کرد :

در حالی که ما برای علائم جسمی به پزشکان مراجعه می کنیم اما باید بدانیم که برای یافتن علت اصلی مسئله و دریافت درمانی مناسب نیز باید به روانشناس مراجعه کنیم ، آموزش پزشکی و ذهن آگاه یک راه حل خوب برای کاهش استرس است.

کارشناسان می گویند ذهن آگاهی به ما کمک می کند تا یاد بگیریم که چگونه توجه خود را دوباره متمرکز کنیم و این که در مورد خود و افراد دیگر قضاوت نکنید و گاهی اوقات ذهن خود را خاموش نگهدارید ، بسیار مهم است.

ارتباط شادی با قلب و روده کوچک :

با توجه به طب قدیمی چین ، شادی و مسرت با این دو ارگان در ارتباط هستند. قلب مسئول تنظیم خون و کنترل رگ های خونی می باشد. در همین حال عملکرد روده کوچک شامل جذب مواد مغذی و مواد معدنی از مواد غذایی که می خوریم ، می باشد.

اگرچه احساسات سالم مانند شادی می تواند باعث ایجاد نیرو در عملکرد ارگان های مختلف بدن شود و بیشتر می توانند در زمینه های زیر موثرتر باشند و به بهبودی آنها کمک کند :

افرادی که از آسیب دیدن اندام ها و ارگان های بدنشان رنج می برند ، بیشتر افرادی با روحیه حساس و پر حرفی می باشند. آنها اغلب خود را با احساسات خود غرق می کنند و مدتی بعد برای حفظ احساسات خود سعی می کنند.

یادگیری چگونگی مقابله کردن با احساسات ناخوشایند می تواند به مقدار بیش از حدی به عملکرد سالم اندام ها کمک کند و بطور کلی می توان گفت سلامت اعضای بدن در عملکرد بدن بسیار موثر است.

تاثیر احساسات بر بدن

شادی با قبل و روده کوچک در ارتباط است

عصبانیت با اختلال در کبد و کیسه صفرا :

خشم و خشونت و همچنین تمام احساسات دیگر مرتبط با آنها با این دو ارگان مرتبط هستند.

کبد شما مسئول نگهداری و تنظیم گردش خون در بدن می باشد. در ضمن کیسه صفرا وظیفه جمع آوری و دفع سموم را داراست.

اگر این دو ارگان در بدن شما دچار مشکل شوند می توانند عملکرد ارگان های دیگر را مختل سازند و باعث عصبانیت شما شوند و شما را دچار مشکلاتی بزرگ کند. علاوه بر این به خاطر بسپارید که یک کبد سالم می تواند انرژی سالمی را ایجاد کند.

ایجاد وسواس با مختل شدن طحال و معده :

این دو ارگان با با وسواس در ارتباط هستند . در حالیکه معده وظیفه ذخیره سازی مواد مغذی و وظیفه طحال که بخشی از سیستم لنفاوی است ، مبارزه با عفونت ها و حفظ تعادل مایعات بدن می باشد.

در افرادی که این دو ارگان دچار مختل شده است ، دچار وسواس خواهند شد و در تصمیم گیری ها با دشواری مواجهه خواهند شد.

احساس ناراحتی با اختلال در ریه ها و روده بزرگ :

این دو ارگان از بدن به شدت با ناراحتی ملال انگیز مرتبط است. کار اصلی ریه ها در تنفس است و وظیفه روده بزرگ در هضم غذا ، جذب مواد مغذی و حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن را داراست.

اگر این ارگان های بدن شما مختل شده باشند ، بیشتر خودخواه و مستقل خواهید بود و به عبارتی ناراحتی و غم و اندوه را در وجود خود خواهید داشت. نتیجه عدم عملکرد صحیح این اعضا نیز می تواند بصورت فیزیکی به وسیله تنگی قفسه سینه و کمبود اشتها ظاهر شود.

تاثیرات احساسات بر اعضای بدن انسان

اختلال در ریه ها و روده بزرگ باعث ایجاد ناراحتی می شود

ترس با کلیه ها و مثانه مرتبط است :

کلیه ها و مثانه بشدت با ترس و اضطراب مرتبط هستند. که وظیفه آنها حذف ضایعات از خون است. در ضمن مثانه مسئول حفظ و دفع ادرار است.

افرادی که از درد و ضعف در قسمت پشت خود رنج می برند می تواند از علائم عدم عملکرد صحیح این دو ارگان باشد و باید برای دوره از زندگی شان این درد ها را تجربه کنند.

اینک که می دانید کدام الگو ها می توانند در ایجاد کدام احساسات موثر باشند ، سعی کنید از الگوهای فکری مثبت برای داشتن زندگی بهتر و بی دغدغه استفاده کنید تا هیچ مشکل فیزیکی و احساسی را تجربه نکنید و این کارها باعث بهبودی شما می شوند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.