درمان نقرس با میوه و درمان نقرس با گیاهان دارویی و طرز تهیه غذا برای نقرس و عسل و نقرس و قاتل نقرس و آیا مرغ برای نقرس ضرر دارد و آیا انبه برای نقرس خوب است و هندوانه برای نقرس و درمان نقرس دکتر خیراندیش و صبحانه برای نقرس در نم نمک.

درمان نقرس با میوه و گیاهان دارویی

نقرس نوعی التهاب مفاصل است ، چون درد مفصل ، مخصوصا مفصل انگشت بزرگ پا ، ایجاد می کند. این بیماری ناشی از زیادی اسید اوریک خون است. وقتی میزان اسید اوریک خون از حد معینی تجاوز کند ، بلورهای اسید اوریک در مفصل یا مفاصل گرفتار تجمع یافته و باعث درد غیر قابل تحمل می شوند. این بلورها می توانند در اندام های دیگر بدن هم جمع شده و آسیب جدی به بار آورند ، پس درد تنها دلیل لزوم کنترل این بیماری نیست.درمان نقرس با ميوه و گیاهان داروییدرمان نقرس با ميوه و گیاهان دارویی

نقرس یک بیماری ارثی است. سیصد سال پیش ، بیماری ثروتمندان بود ، چون فقط در میان خانواده های دارای امکانات غذایی خوب دیده می شد. ولی حالا می دانیم که غنی و فقر هر دو را گرفتار می کند. بیش از 95 درصد مبتلایان به نقرس مردان بالای 30 سال هستند. تخمین زده می شود سطح اسید اوریک خون 10 تا 20 درصد مردم بالاتر از حد طبیعی باشد ، ولی از هر 1000 نفر فقط 3نفر به نقرس مبتلا می شوند.

درمان نقرس با میوه و گیاهان دارویی

داروخانه سبز برای نقرس

اگر دچار نقرس هستید ، قبل از همه به داروهای تجویزی پزشک معالجتان اتکا کنید. ولی ، ممکن است بتوانید از برخی رویکردهای طبیعی برای تسکین درد جانکاه بیماری کمک بگیرید.

کرفس

با آگاهی از این که عصاره کرفس ممکن است بتواند اسید اوریک زیادی را از بدن دفع کند ، شروع به خوردن روزانه دو تا چهار قرص عصاره دانه کرفس کردم. همین طور که گفتم ، شش ماه را بدون بحران حمله نقرس گذراندم. یک هفته هم به جای این قرص ها ، روزی چهار ساقه کرفس خوردم.

این نتایج مرا به تبلیغاتی که در مورد دانه کرفس می شد متقاعد کرد. قبلا مشکوک بودم ، ولی حالا باور دارم که دانه کرفس سطح اسید اوریک خون مرا در حد طبیعی نگاه داشته است.

چیزو

این نعناع علفی معطر ده ها سال پیش از آسیا به کشورهای غربی برده شد ، و در شرق از خوراکی ها و داروهای گیاهی معمول است.

محققان ژاپنی مدعی یافتن ترکیباتی برای تسکین درد نقرس در چیزو شده اند. این گیاه مقدار زیادی از چهار ترکیب به نام مهارکننده های گزانتین اکسیداز است ، که از تشکیل اسید اوریک جلوگیری می کنند. من اغلب کمی چیزو به چای نعناع خودم اضافه می کنم.

درمان نقرس با میوه و گیاهان دارویی

شیرین بیان

این گیاه هم مثل چیزو چند مهارکننده گزانتین اکسیداز دارد ، ولی به مقدار کمتر. با این حال ، ترکیب چیزو و شیرین بیان می توانند جالب باشد ، و همراهی دو گیاه با هم می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

زردچوبه

ترکیب کورکومین موجود در زردچوبه مانع تشکیل ماده ای به نام پروستاگلاندین در بدن می شود. سازوکار آن شبیه سازوکار تسکین دهنده درد توسط آسپیرین با ایبوپروفن ، فقط ضعیف تر است. با این حال ، مقدار زیاد کورکومین غدد فوق کلیوی را تحریک به ترشح کورتیزون می کند ، که تسکین دهنده قوی التهاب و درد ناشی از آن است.

ساکنان جزایر هند شرقی زردچوبه را مقدس دانسته و آن را بسیار زیاد در غذاها می ریزند. به نظر من این روش بسیار خوبی برای خوردن داروست. می توانید چای زردچوبه درست کرده با زردچوبه را به صورت کپسول هم بخورید.

آووکادو

دوستان گیاه شناس من در منطقه آمازون معتقدند که آووکادو در درمان نقرس موثر است. گزارش هایی هم مبنی بر کاهش اسید اوریک خون در اثر خوردن آووکادو رسیده است.

من شواهد علمی برای تأیید این موضوع در دست ندارم ، ولی به خرد گیاه شناسی مردم آمازون اعتماد دارم؛ در ضمن آووکادو بسیار خوشمزه هم هست. بنابراین ، دلیل کافی برای افزودن گاه گاه آووکادو به رژیم غذایی دارم. فقط زیادی نخورید ، چون آووکادو کالری بسیار دارد.

درمان نقرس با میوه و گیاهان دارویی

پنجه گربه

یک بار وقتی که در آمازون بودم ، دچار حمله نقرس شدم و داروهای ضدالتهابی را که می بایست در این شرایط بخورم همراه نداشتم. ولی چند قرص حاوی گیاه پنجه گربه با خود داشتم که گیاهی با اثر ضدالتهابی است.

دو قرص خوردم؛ تأثیری نکرد. چهار قرص خوردم؛ باز هم هیچ. بعد شش قرص خوردم؛ متوجه شدم کمی تأثیر کرده است ، ولی یک دوجین از قرص ها را خوردم تا تأثیر شبیه به تأثیر دارویم را ببینم. من مطمئنا داروی تجویز شده توسط پزشکم را ترجیح می دهم ، ولی در موارد اضطراری باز هم از گیاه پنجه گربه کمک خواهم گرفت.بیش از 30 نوع تجاری پنجه گربه در مراکز فروش گیاهان دارویی و مواد بهداشتی عرضه می شود ، و فقط یک گزارش علمی از عوارض جانبی آن ارائه شده است.

آلو

بسیار مردم معتقدند با خوردن روزانه 250 گرم آلو می توان از حمله نقرس جلوگیری کرد. مثلا دوستی دارم که می گوید با خوردن آلو سیاه دچار درد نقرس نمی شود. این درمان تاکنون مورد بررسی علمی قرار نگرفته است ، ولی چون خیلی افراد آن را امتحان کرده و موثر دانسته اند ، فکر می کنم ارزش امتحان کردن داشته باشد. (البته ممکن است خریدن و خوردن این بار میوه گران تر از دارو باشد. برخی افراد هم برای درد نقرس توت فرنگی می خورند.

من مخلوط آب آلو ، آناناس ، توت فرنگی ، و سیاه گیله را با کمی شیرین بیان و مقدار زیادی زنجبیل و زردچوبه می خورم.

پنجه شیطان

گزارش های متعدد نشان داده اند که این گیاه می تواند سطح اسید اوریک خون را پایین آورده و خاصیت ضد التهابی دارد ، که هر دو در درمان نقرس موثر هستند. تحقیقات دیگر نشان داده اند که ممکن است در تسکین التهاب مفاصل مفید باشد ، که نقرس هم نوعی از آن است.

متأسفانه ، این مطالعات با تزریق مستقیم عصاره گیاه در خون انجام شده است ، نه از طریق جذب آن از دستگاه گوارش ، این گیاه کارایی خود را در معده از دست می دهد ، بنابراین نمی توانم تأثیر چای یا کپسول آن را حدس بزنم. با این همه ، فکر می کنم ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

جو دوسر

گفته می شود جای درست شده از برگ های سبز غنی از سیلیس گیاه جو دوسر خاصیت ادرارآوری دارد و باعث کاهش اسید اوریک خون می شود. اگر روش های دیگر طبیعی تسکین درد نقرس موثر واقع نشود ، من این روش را امتحان خواهم کرد.

زیتون

زیتون از دوران های باستان به عنوان گیاه در شناخته شده است. در سال 1993 یک محقق ژاپنی نشان داد که مصرف روزانه چهار فنجان چای برگ زیتون به مدت سه هفته مقدار دفع ادرار را 10 تا 15 درصد بیشتر می کند ، و با بیشتر شدن اسید اوریک در ادرار ، مقدار آن در خون پایین می آید. من خودم در امتحان این روش درنگ نمیکنم.

درمان نقرس با میوه و گیاهان دارویی

آناناس

آناناس بروملایین دارد که آنزیم موثر در خرد کردن پروتئین هاست. پزشکان طبیعت درمانگر اغلب برای کاهش التهاب و تورم بروملایین خالص را تجویز می کنند.

بروملایین اگر به درون بافت متورم تزریق شود حتما موثر است ، ولی تأثیر آن از طریق دستگاه گوارش مورد بحث است. به هر حال ، ارزش امتحان کردن را دارد. روش مورد علاقه من خوردن گاه گاه یک لیوان آب آناناس است.

گزنه دوپایه

یک مطالعه علمی در حیوانات آزمایشگاهی نشان داد که گزنه باعث دفع اسید اوریک می شود. اسید اوریک خون حیوانات بعد از تغذیه با عصاره گزنه تا حد قابل توجهی پایین آمد. دفعه بعد که دچار درد نقرس شوم چای گزنه را هم به برنامه درمانی خود اضافه خواهم کرد.

بید

پوست بید معادل گیاهی آسپیرین است ، چون حاوی ترکیباتی به نام سالیسیلات هاست که آسپیرین از آنها درست می شود.

چای پوست بید می تواند مثل آسپیرین درد و التهاب را کاهش دهد. به علاوه ، برخی محققان می گویند که سالیسیلات ها می توانند سطح اسید اوریک خون را هم پایین آورند. دو قاشق مرباخوری پوست بید را در یک فنجان آب جوش ریخته و پس از 20 دقیقه آن را بنوشید. (اگر به آسپیرین حساسیت دارید ، نباید گیاهان شبیه آسپیرین هم بخورید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.