ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اکسیژن تراپی صورت مزایای فراوانی دارد و در این قسمت از سلامت پوست نم نمک و بررسی روش های مدرن زیبایی پوست، تعدادی از این مزایا آورده شده است .

فواید و روش های اکسیژن رسانی به پوست صورت

این روش درمانی برای تغذیه پوست و افزایش تولید کلاژن طراحی شده است . این وسیله شامل دستگاهی است که برای اسپری کردن مولکول های اکسیژن بسیار متمرکز در اپیدرم ( لایه بیرونی پوست) استفاده می شود که این اکسیژن همراه با ویتامین ها ، مواد معدنی ، مواد مغذی و عصاره مفید گیاهان به صورت و گردن شخص تزریق می شوند و بسیاری از افراد مشهور دنیا برای داشتن پوستی نرم و شفاف و سالم از این روش استفاده می کنند .اکسیژن تراپی صورت | فواید و روش های اکسیژن رسانی به پوست صورتاکسیژن تراپی صورت | فواید و روش های اکسیژن رسانی به پوست صورت

سلول های پوست برای سالم ماندن و تغذیه به اکسیژن نیازمندند و در اکسیژن تراپی صورت ، اکسیژن به عمیق ترین لایه های پوست منتقل می شود و باعث درخشش آن می شود و بدیهی است که اکسیژن تراپی صورت مزایای فراوانی دارد و در این قسمت از سلامت پوست نم نمک و بررسی روش های مدرن زیبایی پوست ، تعدادی از این مزایا آورده شده است .

مزایای اکسیژن تراپی صورت :

1. اکسیژن تراپی سبب افزایش تولید کلاژن می شود

کلاژن پروتئینی است که باعث می شود سلول ها به هم بچسبند و سبب استحکام آن ها نیز می شود و با افزایش سن ، کلاژن ضعیف و تولید آن در پوست کمتر می شود و این امر باعث ایجاد چین و چروک در پوست خواهد شد .یکی از بزرگترین فواید اکسیژن تراپی صورت ، تقویت کلاژن پوست و افزایش تولید آن است که باعث کاهش خطوط و چین و چروک های پوست می شود .

2. پوست را سم زدایی می کند

اکسیژن تراپی صورت به پوست کمک می کند تا از اکسیژن و مواد مغذی و ویتامین های تزریق شده در آن استفاده کند و این امر باعث سم زدایی پوست شده و اثرات آلودگی ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و نوسانات رژیم غذایی را از بین می برد و به ترمیم و بازسازی سلول های پوست کمک خواهد کرد.

اکسیژن تراپی صورت چیست؟

3. باعث افزایش تولید سلول های جدید پوست می شود

سلول های پوست عمر کوتاهی دارند و آن ها می میرند و سلول های جدید جایگزین شان می شوند . اکسیژن در بازسازی سلول نقش بسیار مهمی دارد و اکسیژن تراپی صورت سرعت رشد سلول های جدید را افزایش می دهد و به بهبود یافتن سریعتر زخم و آکنه کمک می کند .

4. این روش بدون درد و عوارض جانبی است

اکسیژن تراپی پوست ، روندی بسیار آرام و ملایم دارد و هیچ گونه عارضه جانبی مانند تحریک ، قرمزی ، تورم ، لکه دار شدن و احساس سوزش ایجاد نمی کند و این روش برای افرادی که پوست حساس دارند و به درمان های شیمیایی تمایلی ندارن د ، بسیار مناسب است .

5. پوست را مرطوب و هیدراته می کند

قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب ، گرد و غبار و آلودگی ها باعث از بین رفتن رطوبت پوست می شود که این موارد به خصوص در افرادی که پوست خشک دارند باعث خشکی بیش از حد پوست خواهد شد . اکسیژن تراپی ، پوست را مرطوب کرده و تعادل پی اِچ آن را بازیابی و از پوست در مقابل اثرات منفی آفتاب محافظت می کند .

6. پوست را فوق العاده درخشان می کند

اکسیژن تراپی صورت ، تمام ناخالصی های اپیدرم ( لایه بالایی پوست ) را از بین می برد و باعث افزایش میزان اکسیژن پوست می شود و همچنین سلول های مرده را از لایه بالایی پوست خارج و منافذ بسته شده پوست را باز می کند و برای پوست طراوت و شادابی به ارمغان می آورد .

درخشان کننده پوست

7. آکنه را درمان می کند

هنگامی که سلول های پوست گرفتگی داشته باشند ، گردو غبار و روغن در آن ها به دام می افتند و منافذ پوست بزرگ و بزرگ تر می شوند که به آن آکنه می گویند . اکسیژن تراپی صورت به کوچک شدن منافذ پوست کمک کرده و نمی گذارد در آن ها گرد و غبار و خاک جمع شود و در نتبجه پوست صورت ، مدت بیشتری درخشان می ماند و از ایجاد جوش ، آکنه و زخم جلوگیری می کند.

8. در این روش ، دوره نقاهت وجود ندارد

معمولا در سایر روش های درمانی پوست ، شخص باید یک دوره نقاهت را طی کند اما در این روش دوره نقاهتی وجود ندارد و شخص می تواند بلافاصله بعد از اکسیژن تراپی صورت خود از کرم ، لوسیون و مواد آرایشی روی پوست خود استفاده کند .

9. نتیجه این روش درمانی ، بلافاصله قابل مشاهده خواهد بود

بلافاصله بعد از انجام اکسیژن تراپی صورت می توانید نتیجه حاصل از آن را ببینید. اکسیژن تراپی برای درمان آکنه ، چین و چروک و لک های پوستی بسیار مناسب است و باعث جوانی و درخشان شدن پوست صورت می شود .

10. بهبود پوست های خشک و ناهموار

سرم مورد استفاده برای اکسیژن تراپی صورت سرشار از اسید هیالورونیک ، پپتید ها ، ویتامین ها و عصاره مفید گیاهان است و باعث بهبود پوست های ناهموار نیز می شود. و همچنین باعث روشن شدن پوست می شود .

فواید اکسیژن تراپی پوست صورت

اکسیژن تراپی صورت چگونه انجام می شود ؟

این درمان پوستی شامل 3 مرحله است که بخش سلامت پوست نم نمک توضیح داده است.

1. درمان نوری

در این مرحله از نور( ناشی از یک دستگاه مانند چوب ) برای تزریق اکسیژن به پوست استفاده می شود و این دستگاه به آرامی روی پوست صورت حرکت داده می شود و این امر باعث تسکین و آرام شدن پوست صورت می شود .

2. تزریق سرم

این مرحله ، مهم ترین مرحله در کل فرآیند اکسیژن تراپی است . سرم دارای اسید هیالورونیک ، مواد معدنی ، ویتامین ها و بسیاری از آنتی اکسیدان ها است و این مواد باعث محکم شدن و انسجام پوست ، درخشندگی و از بین رفتن چین و چروک ها و خطوط روی پوست می شوند .

3. ماساژ

این آخرین مرحله اکسیژن تراپی پوست است و در این مرحله پوست به وسیله لوسیون ها و کرم های تغذیه کننده پوست ماساژ داده می شود .

اکسیژن تراپی روشی محبوب برای درمان و جوان سازی پوست است اما هزینه آن اندکی زیاد است و با این حال چندین روش خانگی برای درمان و جوان سازی پوست وجود دارد .

اکسیژن تراپی در منزل

اکسیژن تراپی صورت در خانه

مطمعنا در خانه ، دستگاه مخصوص تزریق اکسیژن به پوست وجود ندارد اما این ماسک ها نتایج خوبی با خود به همراه دارند .

1. یک بسته جو دو سر ، بادام و نوعی خاک رس به نام بنتونیت

 • پنج قاشق غذا خوری پودر بادام
 • 1 قاشق غذا خوری پودر بنتونیت
 • 8/1 فنجان جو دو سر
 • 3-4 قطره گلاب
 • 2 قطره پرواکسید هیدروژن
 • 4 قاشق غذا خوری آب

طرز تهیه :

1. تمام پودر ها را با هم مخلوط کرده و گلاب و آب را به آن اضافه کنید تا خمیری شکل شود .

2. پرواکسید هیدروژن را به آن اضافه کنید .

3. مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود قرار داده و سپس با آب بشویید .

4. به صورتتان مرطوب کننده بمالید .

احتیاط

بیش از 2 قطره پرو اکسید هیدروژن اضافه نکنید چرا که ممکن است به پوستتان آسیب برساند .

2. پودر جو دو سر ، بادام و نوعی خاک رس به نام کِلِی

مواد لازم :

 • 1 قاشق غذا خوری خمیر بادام
 • 1 قاشق غذا خوری خاک رس سفید
 • 1 قاشق چایخوری پودر گل رز خشک شده
 • 3 قاشق غذا خوری آب
 • 2 قطره پرواکسید هیدروژن

طرز تهیه :

1. تمام مواد ، به جز پرواکسید هیدروژن را در مخلوط کن ترکیب کنید. یک خمیر غلیظ به دست می آید .

2. سپس پراکسید هیدروژن را به آن اضافه کنید .

3. با حرکت دایره ای آن را روی پوست صورت خود بمالید .

4. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند ، سپس آن را با آب بشویید .

احتیاط

بیشتر از مقدار گفته شده از پرواکسید هیدروژن استفاده نشود .

* مثل همیشه نم نمک توصیه می کند پیش از انجام هر نوع روش زیبایی پوست با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید. *

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن