ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جوش صورت یکی از موانع زیبایی است که بسیاری از مردم برای برداشتن آن از روش های غیر اصولی و ترکاندن استفاده می کنند. اما ماندن جای جوش بعد از خالی کردن این مانع ،بزرگتر از قبل روی صورت خود نمایی می کند.راه حل چیست؟

پاک کردن و خالی کردن جوش صورت

علت اینکه نباید جوش را خالی کنیم این است که هر بار به عمد پوست را باز کنید ، خود را در معرض خطر عفونت یا باقی ماندن جای زخم قرار می ­دهید. خالی کردن جوش همچنین در طولانی مدت به پوست آسیب می ­رساند. با این حال بعضی اوقات صبر کردن برای محو شدن جوش بدون دست­کاری آن ، غیرممکن است.چگونه جوش را خالی کنیم؟چگونه جوش را خالی کنیم؟

مثلا اگر یک جوش روی صورتتان خود نمایی کند آیا صبر می کنید تا خودش خالی شود؟ بیشتر ما نمی توانیم زیاد صبور باشیم و خیلی سریع جوش را خالی می کنیم.

خالی کردن جوش

پاک کردن و تخلیه جوش صورت

چگونه جوش را خالی کنیم؟

حالا که تصمیم دارید هر جوشی که دیدید خالی کنید ، بهترین و امن ترین روش چیست؟ ما از دکتر لوکیتا سینق متخصص پوست در منهتن خواستیم به ما بیاموزد که چگونه با کمترین آسیب می توان یک جوش را خالی کرد.

هر کاری که می کنید ، از مالیدن مواد سخت مانند پراکسید هیدروژن یا الکل خالص ( به جز قبل از ترکاندن جوش ) به پوست صورت پرهیز کنید. انجام این کار حتی مالیدن مرتب محصولات ضد آکنه باعث می شود صورتتان پوست پوست شود ، می تواند تولید کننده های چربی پوست را بیش از حد تحریک کند و بعد از مدتی جوش های بیشتری می زنید. این را به خاطر بسپارید : جوش هرچقدر بزرگتر باشد احتمال ماندن اثرش نیز بیشتر می شود.

خالی کردن جوش

نحوه تخلیه کردن جوش صورت

اگر سفیدی جوش از نوک گوش پاک کن بزرگتر بود ، بهتر است سر به سرش نزارید. همچنین هیچ وقت یک جوش را با انگشتانتان نترکانید ، چون باعث عفونت موضعی می شود ، اگر حس می کنید واقعا احتیاج است که همان لحظه جوش را خالی کنید می توانید از یک استخراج کننده استیل که معمولا در وسائل مانیکور پیدا می شود استفاده کنید.

جوش آماده خالی شدن

اما قبل از هر چیز ابتدا مطمئن شوید که آیا جوش آماده خالی شدن هست یا خیر. اگر هنوز در لایه های زیرین قرار دارد و فقط پوست بالای آن قرمز و صاف شده ، احتمالا نمی خواهد بیرون بیاید.

برای جلوگیری از جوش زدن نکات زیر را رعایت کنید :

  • برای جلوگیری از ایجاد جوش جدید ، مراقب رژیم غذایی خود بوده و هر روز ، صورت خود را تمیز کنید.
  • خیس کردن یک لیف با آب داغ و نگه داشتن آن بر جوش باعث خالی شدن جوش ، و احتمالا کمتر شدن درد آن می­ شود.
  • روبالشتی خود را هر هفته عوض کرده ، غذاهای پروتئین دار خورده ، صورت خود را هر روز با یک شوینده ملایم پاک کرده ، آرایش خود را پاک کرده و در صورت لزوم مجددا آرایش کنید و هر روز بین 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا از ایجاد جوش جلوگیری کنید. در صورت جوش زدن ، آن را دست­کاری نکنید. اگر جوش­ هایتان را خالی می­ کنید ، صورت خود را در طول یک ساعت آینده ، به نرمی بشویید.
  • هر جوشی به خودی خود ناپدید می­ شود. در صورت تصمیم به دست­کاری نکردن جوش ، خطر باقی ماندن اثر آن و عفونت را به حداقل رسانده­ اید.
  • اگر مشکل جوش شما مکرر است ، این مطلب را با متخصص پوست خود در میان بگذارید. او احتمالا قادر به کمک خواهد بود!
  • جوش­ های بسیار مقاوم را می ­توانید با استفاده از سوزن یا سنجاق کوچک باز کنید. سوزن یا سنجاق را یا با استفاده از الکل یا نگه داشتن آن بر یک شعله به مدت 10 تا 15 ثانیه استریل کنید. قبل از فرو کردن سوزن بر جوش ، کمی صبر کنید که خنک شود. استفاده از سوزن داغ ، خطر آسیب بیشتری به همراه دارد.
  • خالی کردن جوش ، به پوست آسیب زده و باعث ورود باکتری به قسمت عمیق ­تری از پوست می­ شود. استفاده از دستمال مرطوب کلوئیدی جایگزین مناسبی است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن