ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جای زخم قدیمی ممکن است ناشی از بروز آکنه در بلوغ، آسیب و یا حادثه باشد اما هنوز بر روی بدن قابل مشاهده است. در حال حاضر برخی از درمان ها می توانند به شما کمک کنند از شر این زخم های قدیمی خلاص شوید.

روش های رفع جای زخم و بخیه با روش های طب مدرن

هرگاه زخمی روی پوست ایجاد شود ، ترمیم می شود و جای زخم یا اسکار از بین می رود اما بسته به نظر جراحان پلاستیک ، درمان اسکار طیف وسیعی دارد. وقتی لایه خارجی پوست با هر نوع بریدگی یا بخیه آسیب ببیند اغلب جای زخم را به جای می گذارد زخم و بریدگی کاملا رایج است. گاهی اوقات می تواند یک علامت دائمی روی پوست ایجاد کند بنابراین مهم است که در وهله اول از آنها جلوگیری شود. متناوبا ، درمان های اختصاصی ویژه ای وجود دارند که می توانند جای زخم را برای همیشه از بین ببرند.از بین بردن جای زخم و بخیه با روش های طب مدرناز بین بردن جای زخم و بخیه با روش های طب مدرن

چگونه جراحت و جای بریدگی شکل می گیرد؟

برای درک نحوه خلاص شدن ازجای زخم بخیه و... مهم است که در مورد علت تشکیل زخم ها را بدانید. چنانچه بخش سلامت نم نمک توضیح داده است در حالت ایده آل ، زخم ها در طی فرآیند التیام بدن ما شکل می گیرند. وقتی پوست و یا لایه داخلی پوست ما آسیب دیده است ، بدن ما شروع به تولید سلول های سازنده کلاژن می کند. آسیب می تواند ناشی از بریدگی یا هر نوع مشکل دیگر باشد برای ترمیم زخم ، بافت های جدید زخم شکل می گیرند.

بافت جدید زخم بافت متفاوتی نسبت به پوست اطراف دارد و حتی پس از درمان می تواند جای همیشگی داشته باشد. برخی افراد اغلب سوال می کنند که چرا بعضی از زخم ها و جای بخیه ها التیام می یابند ، اما برخی از آن ها بطور زخم بر جای می مانند این به این دلیل است که فرآیند درمان برای هر جای زخم یک سان نیست. گاهی ، سطح کلاژن می تواند با سلول های اطراف مطابقت داشته باشد و منجر کمترشدن جای زخم شود. بنابراین نباید فرض کنیم که هر جراحتی یک جای زخم به دنبال دارد.

به طور کلی ، هر بخش بدن می تواند زخم یا جای زخم داشته باشد. در حالی که بعضی از زخم ها سطحی هستند و به آرامی التیام می یابند ، برخی دیگر می توانند ثابت بمانند. بریدگی روی صورت اغلب جای زخم را ایجاد می کند چون پوست روی صورت از دیگر بخش های بدن حساس تر است.

انواع جای زخم

چگونگی شکل گرفتن جراحت و جای بریدگی

علل ایجاد زخم و جای بریدگی چیست؟

از آنجا که هر زخم به طور متفاوتی شکل می گیرد ، دلایل مختلفی در پشت آن وجود دارد. در حالت ایده آل ، هر نوع آسیب پوستی می تواند منجر به یک جای زخم شود. بریدگی ها ، جوش ، سوختگی ، گوشت اضافه آوردن و التهاب پوست برخی از علل اصلی آن هستند. جای زخم در اثر جراحت ، خود آسیبی ، چاقو زدن ، جراحی و یا یک تصادف ممکن است ایجاد شود.

بیشتر مواقع ، جای زخم ها به شکل یک ساختار مسطح هستند. اگر سطح کلاژن بیشتر از مقدار مطلوب باشد ، منجر به برآمدگی می شود. اغلب ، آثار جراحی و آکنه ، ظاهر فرو رفته دارند این امر ناشی از عدم حمایت از ساختار زیربنایی است. افرادی که افسردگی دارند نیز از جای زخم های خود شکایت دارند زخم های ناشی از بریدگی نیز می تواند با درمان های اختصاصی التیام یابد.

جای زخم های قدیمی چیست؟

جای زخم قدیمی علامتی است که برای مدتی طولانی روی بدن وجود داشته است. این ممکن است ناشی از بروز آکنه در بلوغ ، آسیب و یا حادثه باشد اما هنوز بر روی بدن قابل مشاهده است. در حال حاضر برخی از درمان ها می توانند به شما کمک کنند از شر این زخم های قدیمی خلاص شوید.

انواع اصلی جاهای زخم :

  • گوشت اضافه
  • آتروفی
  • کنتراکتور

از بین بردن جای زخم ها

انواع جاهای زخم

چه تفاوتی بین جای زخم قدیمی با جدید دارد؟

به طور معمول زخم های کهنه بر اثر آسیب های گذشته بر جای مانده است. همان طور که فیبرهای کلاژن جدید شکل می گیرند و خود را در روند درمان سازماندهی می کنند ، پوست بافت ناهموار تری را نشان می دهد که با زخم ها مرتبط است.

زخم های جدید از طرف دیگر ، واکنش بدن به بلوغ را تحریک نمی کنند و سلول های سازنده کلاژن تولید شده را سازماندهی می کنند. اگر در مراحل اولیه مدیریت شوند ، تمایل دارند با گذاشته زمان محو شوند.

چگونه جای زخم و بخیه را از روی صورت از بین ببریم؟

زخم ها و جای بخیه روی صورت می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود. درمان های کمی برای از بین بردن جای زخم وجود دارد که می تواند ظاهر این زخم ها را به حداقل برساند و حتی آن ها را به طور کامل از بین ببرد. برای بی نقص کردن پوست یاد بگیرید که با دنبال کردن این رویکردها چطور جای زخم را از روی صورت پاک کنید ؛ برخی از روش ها را در نم نمک معرفی کرده ایم که شامل :

درمان جای زخم و بخیه با لیزر :

چون صورت ما پوست حساس دارد توصیه می شود با یک رویکرد غیر تهاجمی مثل لیزر عمل کنیم. اگر می خواهید بدانید چطور از جای زخم خود خلاص شوید ، باید با یک متخصص پوست در مورد لیزر مشورت کنید این یک روش قابل اعتماد برای از بین بردن جای زخم است در این حالت ، جای زخم در یک روش کنترل شده در معرض لیزر قرار می گیرد لیزر تنها سلول های زخمی را مختل کرده و تشکیل کلاژن را افزایش می دهد بدین ترتیب ، سلول های جدید پوست به التیام موضع مورد نظر ختم می شوند.

از بین بردن جای بخیه و زخم ها

روش درمان جای زخم و بخیه

پیلینگ شیمیایی برای جای زخم ها :

این شکل سریع پوسته سازی است که به دلیل موفقیت بالای آن توصیه می شود. اگر جای زخم ها عمیق نباشند ، پیلینگ شیمیایی می تواند نتیجه مورد نظر را به شما بدهد. در این روش ، محلول عصاره گیاهی به صورت زده می شود بسته به شدت راه حل و مدت زمان اعمال آن ، لایه های پوست را می توان به صورت سطحی ، متوسط و یا عمیق طبقه بندی کرد. لایه بالایی پوست را پوسته پوسته می کند و از همه جای زخم ها ، چین و چروک ها و خطوط خلاص می شوید.

تزریق فیلر برای جای زخم ها :

این یک روش غیر تهاجمی برای نواحی فرو رفته پوست است که براثر بریدگی روی صورت ایجاد شده اند. با کمک ابزارهای طراحی ویژه پر کننده به پوست تزریق می شود. این کار مناطق پف کرده را افزایش می دهد و سطح صاف را به پوست می دهد. با اینکه این درمان می تواند زخم را بدون جای زخم التیام بخشد ، این اثرات تنها موقتی هستند.

میکرونیدلینگ برای التیام زخم ها :

میکرونیدلینگ یکی از رایج ترین روش ها برای التیام جای زخم ها است. در این روش ، با سوزن های کوچک لایه های بالایی پوست را سوراخ می کنند این کار تولید کلاژن تازه را تحریک می کند و مناطق اطراف را التیام می بخشد جای زخم و فرورفتگی نیز می تواند التیام یابد.

خراشاندن پوست :

وقتی زخم روی صورت کاملا برجسته است ، متخصصان امراض پوستی می توانند از این تکنیک استفاده کنند. در این روش ، وسایل ویژه طراحی شده و برای سوراخ کردن بافت زخم استفاده می شوند برای این کار ابزاری با لبه های تیز استفاده می شود که به آرامی سطح پوست را تراش می دهد با سلول های مرده ، همچنین از شر بافتهای زخمی خلاص می شوید در این روش ، یک متخصص پوست باتجربه می تواند زخم را بدون جای زخم التیام بخشد.

زخم های روی پوست

راه هایی برای از بین بردن جای زخم

کرم های از بین برنده جای زخم :

در حالی که نمی توانید به طور کامل از جای زخم خلاص شوید ، قطعا می تواند به دیگر درمان های آرایشی اضافه شود. ممکن است متخصص پوست علاوه بر درمان های لیزری و شیمیایی ، آن ها را تجویز کند به متخصص پوست مراجعه کنید تا بهترین پماد برای جای زخم را بدانید.

رفع جای بخیه و زخم در بخش های دیگر پوست

درمان ها برای خلاص شدن از زخم های عمیق؟

علاوه بر زخم های روی صورت ، این کاملا متداول است که انواع مختلفی از جای عمیق زخم را بر روی قسمت های دیگر بدن داشته باشیم. برای از بین بردن جای زخم ، هر کدام از این روش ها را می توان اجرا کرد.

جراحی برای از بین بردن زخم های عمیق :

به همان اندازه که ممکن است عجیب به نظر برسد ، گاهی اوقات جراحی برای از بین بردن اثر آن استفاده می شود. انواع مختلفی از تکنیک های از بین بردن جای زخم وجود دارد که می تواند بسته به ماهیت جای زخم انجام شود.

بریدگی ایجاد می شود و جای زخم با دقت درمان می شود ترمیم لایه های زخم ظاهر کلی جای زخم را کاهش می دهد. اندازه بخیه ها و سوزن ها برای به حداقل رساندن نشانه به روش خردمندانه انتخاب می شوند. اینطور به طور کامل از شر جای زخم خلاص نمی شود ، اما دید کلی آن را کاهش می دهد

تزریق استروئید برای از بین بردن زخم ها :

این یک درمان غیر تهاجمی دیگر برای از بین بردن جای زخم است این تکنیک همچنان در حال تکامل است و می تواند به از بین بردن جای زخم های عمیق کمک کند. در این حالت استروئید به پوست تزریق می شود. این باعث بهبود کیفیت کلی سلول های پوست می شود و ظاهر زخم ها را کاهش می دهد. گاهی هم کلاژن می تواند به طور مستقیم به نتایج فوری دست یابد.

رفع جای زخم ها روی پوست بدن و صورت

درمان هایی برای از بین بردن زخم های عمیق

پانج بافت برای التیام زخم های روی صورت :

پانچ عمدتا برای التیام زخم های عمیق روی صورت و دیگر بخش های بدن توصیه می شود. در این حالت ، پوست سالم از یک ناحیه (مانند پشت لاله گوش) گرفته می شود بعدا ، آن به موضع مورد نظر پیوند می شود. به این ترتیب ، پیوند به درمان زخم عمیق کمک می کند در حالی که نتایج نهایی ممکن است جای زخم کوچک ایجاد کنند ، اغلب صاف تر و کوچک تر از زخم اصلی است.

درمان های دیگر برای از بین بردن جای زخم :

با پیشرفت علم پزشکی ، ما روش های جدیدی برای حل این که چگونه جای زخم التیام پیدا کند پیدا کردیم. برخی درمان های پیشرفته مثل سرما جراحی ، رادیوتراپی ، کورتیزون ، سیلیکون درمانی و غیره برای از بین بردن جای زخم در آینده استفاده می شوند.

کرم یا درمان ها دیگر برای جای زخم

اغلب بیماران مایلند بدانند که آیا آن ها باید با درمان های اختصاصی یا از کرم پاک سازی زخم استفاده کنند یا خیر. در حالی که یک کرم پاک کننده جای زخم می تواند ظاهر کلی جای زخم را التیام بخشد ، اما نمی توانید به طور کامل از شر آن خلاص شوید.

برای اینکه بیشتر در مورد بهترین کرم برای درمان زخم پوست خود بدانید ، باید به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید. گاهی اوقات ، حتی بعد از استفاده از یک کرم برای جای زخم ، مردم یک تغییر آشکار را نمی بینند. از طرف دیگر ، درمان های جای زخم می تواند نتایج مورد نظر را در زمان کمتری به دست آورد.

توصیه هایی برای جلوگیری از ایجاد جای زخم ها و بریدگی ها :

نگذارید جراحتی آلوده شود و آن را هر چه زودتر با یک داروی ضد عفونی کننده بشویید.

سعی کنید پوست خود را مرطوب نگه دارید تا بدون ایجاد آثار جای زخم التیام یابد.

وقتی جای زخم تمیز شد باید با بانداژ برای جلوگیری از عفونت ، پوشیده شود.

این بانداژ باید به صورت روزانه تغییر داده شود.

برای معاینه زخم به پزشک مراجعه کنید این به شما اجازه می دهد مشخص کنید که آیا به بخیه نیاز دارد یا نه.

از دوش آب گرم ، پدهای حرارتی یا اشیا داغ بعد از آسیب اجتناب کنید. از ژل سیلیکونی به جای آن استفاده کنید.

سعی کنید جای زخم را وقتی التیام پیدا می کند خراش ندهید.

برای اینکه یاد بگیرید چطور زخم را برای همیشه التیام دهید ، باید از یک متخصص پوست با تجربه بازدید کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن