خواص روغن ارگان و فواید روغن ارگان و مزایای خوردن روغن ارگان و خواص روغن ارگان در طب سنتی و خواص روغن ارگان برای سلامتی و فواید روغن ارگان برای پوست و خواص روغن ارگان برای تقویت مو و روغن ارگان برای زیبایی و مصرف روغن ارگان در بارداری و حاملگی و خواص درمانی روغن ارگان و طبع روغن ارگان و ارزش غذایی روغن ارگان و عوارض روغن ارگان و مضرات روغن ارگان و روغن ارگان برای لاغری و کاهش وزن در نم نمک.

روغن آرگان چیست؟ و فواید روغن ارگان برای پوست و مو و سلامتی کدام است؟

روغن آرگان یک طلای مایع است! این روغن اکسیری است که جادو می کند. فواید روغن آرگان بسیار زیاد است و از درمان پوست و مو گرفته تا مشکلات گوارشی و پیشگیری از سرطان را شامل می شود. این روغن از میوه درختی به نام آرگان با نام علمی Argania spinosa به دست می آید. درخت آرگان بومی کشور مراکش است ، ارتفاع حدود 8 متر و عمر طولانی دارد که در 30 سالگی میوه می دهد. درون میوه مغزی وجود دارد که روغن از آن تهیه می شود.فواید و خواص روغن ارگان برای پوست ، مو و سلامتیفواید و خواص روغن ارگان برای پوست ، مو و سلامتی

فواید روغن ارگان برای پوست و مو و سلامتی

فواید روغن ارگان برای پوست و مو و سلامتی

جالب است بدانید که این درخت در برابر خشکی ، گرما ، خاک ضعیف و شرایط سخت محیطی مقاوم است. شاید اصلا همین مقاومت باعث می شود آنچه به ثمر می نشیند ، مفید و پرخاصیت باشد. خنده دار است ولی بزهای کوهی مراکش از این درخت بالا می رفتند تا میوه اش را بخورند!

تاریخچه روغن آرگان اصل؟

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که بخواهید علت محبوبیت روغن آرگان برایتان روشن باشد .

این روغن حاصل روغن گیری مغز یک میوه ای است که فقط بزها را برای خوردن آن میبرند .

از حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح ، ققنوس ها برای زیبایی ، بر روی روغن ارگان تاکید بسیاری داشتند .

جوزی ماران از آرگان به عنوان عنصر اصلی موجود در تمامی لوازم آرایش نام برد .

آرگان میوه ای مغذی و خوشمزه است که در جنگل های مراکش یافت می شود.

در داخل این میوه دانه ای کوچک و مغذی وجود دارد که روغن آرگان از آن گرفته می شود.

برای نسل های متمادی ، بومیان جنگل های مراکش مشغول استخراج روغن موجود در دانه ی ارگان می باشند.

از روغن ارگان به عنوان مکمل غذایی ، درمان و تسکین زخم و تغذیه پوست و مو استفاده می شود.

بز های جنگل های مراکش نیز علاقه بسیار زیادی به بالا رفتن از درختان آرگان و خوردن این میوه استثنایی دارند.

خواص روغن آرگان برای پوست

خواص روغن آرگان برای پوست

خواص و مزایای سلامتی و زیبایی روغن آرگان

در این قسمت به خواص روغن آرگان اشاره می کنیم. روغن ارگان به واسطه مواد مغذی که در درون خود دارد درمان کننده بسیاری از مشکلات پوست و مو می باشد.

به تازگی نیز اثبات گردیده که این روغن علاوه درمان پوست و مو خواص بسیار دیگری را نیز دارد که به تفضیل به آن میپردازیم .

جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی :

با توجه به فراوانی مواد مغذی شامل اسید های چرب غیر اشباع ، روغن آرگان نشان داده است که به تنظیم کلسترول بدن و کاهش فشار خون کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که روغن آرگان به بهبود گردش خون در بدت کمک می کند و علاوه بر آن ریسک بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد.

روغن آرگان برای بیماری قلبی

روغن آرگان برای جلوگیری از بیماری های قلبی

مراقبت بر علیه سرطان :

محتوای زیاد روغن آرگان به ترمیم آسیب های سلولی کمک می کند ، بدینوسیله ریسک قابلیت رشد سلول های سرطانی کاهش می یابد. مطالعات اخیر نشان داده اند که روغن آرگان قادر به کاهش نرخ تقسیم سلول های سرطانی پروستات است.

کمک به آنهایی که مبتلا به دیابت هستند :

در مطالعه ای که اخیرا انجام شد ، روغن آرگان نشان داد که مقاومت انسولین را در افراد دیابتی ، کاهش می دهد. این یک مسئله ی مهم است ، از آنجا که مقاومت انسولین معمولا اولین قدم به سوی دیابت است. روغن آرگان همچنین نشان داد که به مقابله با دیابت به وسیله تغییرات سوخت و سازی بدن در آنهایی که رژیم غذایی پر شکر مصرف می کنند ، کمک می نماید.

یک ضد التهاب موضعی :

فلاونوئید موجود در روغن آرگان که به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند ، می تواند به صورت موضعی بر روی پوست استفاده شود تا بیماری های پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس و آبله مرغان را درمان کند.

افزایش ایمنی :

در مطالعه ای که اخیرا بر روی موش ها انجام شد ، روغن آرگان ، استحکام سیستم ایمنی این موش ها را آشکار ساخت. این تغییر به علت آنتی اکسیدان های قوی روغن آرگان است که عملکرد ایمنی بدن را به طور خاص تحریک می کند.

خواص روغن آرگان چیست؟

روغن آرگان برای افزایش ایمنی

خواص ضد پیری :

روغن آرگان محتوای بسیار زیادی از ویتامین ای را دارا می باشد که مانع از تبخیر رطوبت از لایه بیرونی پوست می شود. همچنین ، روغن آرگان ، از هشتاد درصد اسید چرب ضروری تشکیل شده است که به کاهش چین و چروک ها به وسیله تثبیت سلامتی سلول های پوست کمک می کند. این اسید چرب های ضروری موادی هستند که به پوست اجازه می دهند تا به عملکرد عدم تبخیر خود ادامه دهد که یک ظاهر جوان و تپل را ایجاد می کند.

کمک به گوارش :

مایع طلایی نشان داده است که غلظت پپسین را در شیره گوارشی در معده را افزایش می دهد. پپسین آنزیم مهمی در شیره گوارشی است که پروتئین های موجود در گوشت ، تخم مرغ و محصولات لبنی را تجزیه می کند.

بهبود سلامتی مو :

لینولییک و اولریک اسید موجود در روغن آرگان به مرطوب ماندن مو کمک می کند که درخشش مو را افزایش می دهد. همچنین روغن آرگان موهای وز وزی و غیر قابل مدیریت را صاف می کند و می تواند برای ترمیم موهای آسیب دیده ناشی از وسایل گرمایی مانند اتوی مو و سشوار ، استفاده شود.

دگرگونی مو :

روغن آرگان حاوی کاروتنوئید ها است که از پوست در مقابل اشعه ماورای بنفش حفاظت می کند. روغن آرگان استرول هایی را دارد که به کاهش التهاب و بهبود فرآیندهای سوخت و ساز پوستی کمک می کند و قادر به بازیابی رطوبت نیز هست. این کار پوست را نرم ، لطیف و مرطوب می سازد.

روغن آرگان برای مو

روغن آرگان برای دگرگونی موها

کاهش سطح بالای کلسترول :

روغن آرگان سرشار از منبع تری گلیسیرید است. این تری گلیسیرید ها به کاهش کلسترول بد خون کمک کرده و کلسترول خوب خون را جایگزین می کنند. زمانی که این مسئله اتفاق می افتد ، احتمال برخی حالت های کشنده مانند تصلب شرائین ، سکته ، حمله قلبی و درد ایسکمیک را کاهش می دهد.

درمان پوست شدیدا خشک :

یکی از بهترین فواید روغن آرگان توانایی درمان مشکلات مختلف پوست است که خشکی پوست یکی از آن مشکلات است. با وجود خشکی یا خشن بودن پوست ، روغن آرگان می تواند با بهترین شکل آن را التیام دهد. روغن آرگان با منبع عالی بودن از ویتامین ای و دیگر چربی ها ، معمولا این امکان را می دهد که شرایط وخیمی مانند اگزما و پسوریازیس را درمان کند.

محو شدن علائم کشیدگی دوران بارداری :

در پاسخ به سوال بسیاری از کاربران از بخش سلامت نم نمک باید بگوییم که یکی از روغن های گیاهی عالی برای جلوگیری از ترک خوردن پوست در دوران بارداری روغن آرگان است ؛ از آنجا که روغن آرگان یکی از بهترین منابع ویتامین ای است ، به پاک شدن کشیدگی ها کمک می کند. فقط قطراتی از روغن آرگان را در هنگام بارداری به ران ها ، باسن ، سینه ، شکم و دست هایتان بمالید تا به ذخیره شدن رطوبت در سلول ها کمک کنید. وقتی که روغن آرگان به خوبی هر روز از ماه پنجم بارداری بر روی نقاط مذکور مالیده شود ، آن کشیدگی ها را روشن تر و غیر واضح تر خواهد ساخت.

بهبود عملکرد کبد :

کبد پیچیده ترین اندام بدن است. روغن آرگان زمانی که در رژیم غذایی شامل شود ، به بهبود مشکلات کبدی کمک می کند. این خاصیت عمدتا به علت وجود آنتی اکسیدان های قوی در آن است. این روغن به پاکسازی رادیکال های آزاد کمک کرده و از سلول ها در مقابل هر گونه صدمه یا آسیب محافظت می کند.

فواید و مزایای روغن آرگان

روغن آرگان برای بهبود عملکرد کبد

شفاف و درخشان کردن مو :

با توجه به قابلیت روغن آرگان برای صاف کردن موهای وز وزی و درخشان کردن آن ، این روغن عمدتا به عنوان یک عامل استایل و مدلینگ نیز استفاده می شود. این روغن موها را قابل کنترل تر کرده و درخشش سالمی را به هر مدل مویی می دهد. این یک قدم دلخواه برای اضافه کردن به برنامه روزانه خود است. تعدادی قطره از روغن آرگان را بر روی دست های خود مالیده و انگشتان خود را در بین موهای خود بکشید.

کاهش فر شدن مو :

بعضی از هنرمندان از چند قطره روغن آرگان را به موها مالیده و آن را نم می کنند تا موهای مرطوب و آماده ای داشته باشند. اگر کمی موهایتان فر است ، یک قطره بر روی دستان مالیده و سپس بر روی موهای خشک خود بکشید تا آن قطره تمام شود. همچنین به عنوان یک ملین اضافه ، استفاده از مقدار کمی از روغن آرگان در انتهای موهای خود ، ظاهر پیچی انتهای موهایتان را کاهش خواهد داد.

روغن آرگان برای پوست و مو

استفاده از روغن آرگان برای کاهش فر شدن مو

جلوگیری از آسیب ناشی از گرما :

ویتامین ای و اسیدهای چرب موجود در روغن آرگان در واقع از مو و پوست سر از صدمه ناشی از گرمای وسایل خشک کردن مو مانند سشوار و اتوی مو محافظت می کند. برای محافظت از مو در مقابله با این وسایل مدلینگ و حالت دهنده به مو دو قطره از روغن آرگان را قبل و بعد از استفاده این وسایل ، به موهای خشک یا مرطوب بمالید.

کاهش چین و چروک ها :

به علت مغذی بودن زیاد روغن آرگان ، این روغن به شما کمک می کند تا پوست به ظاهر جوان تری داشته باشید. زمانی که درباره نازک شدن پوست و همچنین پیر شدن صحبت می کنیم ، در دو حالت کلاژن و انعطاف را از دست می دهیم. که این موضوع به حالت کاغذی شدن بافت پوست و چین و چروک آن منجر می شود.

مرطوب کننده ی پوست :

روغن آرگان مرطوب کننده ی فوق العاده برای پوست صورت می باشد. پس ار شستن و پاک کردن پوست صورت ، 1-2 قطره روغن آرگان را بر روی موضع قرار دهید.

روغن ارگان را به صورت دوار بر روی پوست مالش دهید. در ماه های زمستان ممکن است به بیش از 2 قطره آرگان برای مرطوب کردن پوست نیاز داشته باشید.

روغن ارگان حاوی ویتامین های A و E می باشد که به کاهش چین و چروک های پوست کمک می کند.

همچنین روغن آرگان به معجزه ی ضد پیری نیز شناخته می شود.

کمک به هضم غذا :

شاید تا به حال گمان میکردید که آرگان فقط بصورت موضعی استفاده میگردد! اگر اینگونه فکر میکنید سخت در اشتباهید .

در بسیاری از کشورهای پیشرفته غربی که از طب نوین و تکنولوژی بالایی برخوردارند بهترین دارو برای ضخم معده را روغن آرگان عنوان کرده اند .

مبارزه با درماتیت ( اگزما ، خارش و حساسیت ) :

یکی دیگر از فواید بسیار عالی روغن آرگان مبارزه با درماتیت است .بگونه ای که اگر از افرادی هستید که پوست شما ملتهب است و یا خارش دارد روغن آرگان میتواند نقش آب روی آتش را ایفا کند .

از بین برنده موخوره های موی سر :

روغن آرگان برای مو خوره های موی سر بسیار مفید است.به علت خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی فوق العاده عالی آرگان ، از برنده مو خوره های موی سر می باشد.

روغن ارگان برای درمان موخوره های موی سر

روغن ارگان برای درمان موخوره های موی سر

رفع جای جوش و آکنه بوسیله روغن آرگان :

از دیگر خواص روغن آرگان به لایه برداری فوق العاده عالی و استثنایی آن می توان اشاره کرد.

برای لایه برداری توسط روغن ارگان ، 1 قاشق غذا خوری شکر قهوه ای به 2 قطره آرگان اضافه کنید.

سپس در کف دست خود آرگان و شکر قهوه ای را مخلوط کنید.

مخلوط را بر روی نواحی حاوی آکنه یا خشک شدگی بمالید. پس از مالش صورت خود را با آب گرم بشویید و بعد به آرامی خشک کنید.

لایه برداری منظم باعث می شود چین و چروک و پوست های مرده روی صورت حذف شوند ، همچنین موجب جوان و روشن تر شدن پوست می شود.

ترکیب روغن ارگان با شکر قهوه ای باعث جذب بیشتر روغن ارگان بر روی پوست می شود.

رشد مجدد مو :

روغن ارگان به رشد مجدد مو نیز کمک فوق العاده عالی و شایانی می کند.

برای رشد مجدد مو هر شخص متناسب با ضخامت ، بافت و طول مو های خود از 1 الی 3 قطره ارگان ممکن است نیاز داشته باشد.

تنظیم کننده رنگ پوست :

برای اینکه پوستی شاداب و درخشنده داشته باشیم مراقبت از پوست باید اولویت کارهای روزانه ی ما باشد.

پس از شستشو و خشک کردن پوست 2 قطره روغن ارگان را بر روی پوست قرار می دهیم و شروع به مالش آن ناحیه می کنیم.این کار را هر شب قبل خواب انجام دهید .

پس از چند روز به وضوح شاهد درخشندگی پوست خود می شوید.

از بین برنده رد کشیدگی های پوستی :

از دیگر خواص روغن آرگان از بین برنده رد کشیدگی های پوستی می باشد.

روغن آرگان موجب بهبود خاصیت الاستیکی پوست می شود.

2 الی 3 قطره آرگان را بر روی دست خود بریزید و بر روی موضع بریزید و مالش دهید.

ویتامین های A و E موجود در روغن ارگان به بازسازی و مرطوب کردن پوست کمک شایانی می کند.

اگر هم اکنون نشانه های کشیدگی پوست را دارید از همین امروز از روغن آرگان استفاده کنید.

تسکین دهنده پوست پس از اصلاح :

پس از استفاده از ریش تراش و ماشین اصلاح ، به پوست احساس ناخوشایندی دست می دهد.

روغن آرگان یک تسکین دهنده موثر پس از اصلاح است.

1 الی 2 قطره آرگان را بر روی موضع آسیب دیده مالش می دهیم تا پوست تسکین یابد.

مرطوب کننده ی تمام بدن :

از خواص روغن آرگان برای سلامت پوست و مو مرطوب کنندگی فوق العاده آن می باشد.

بسیاری از مرطوب کننده های شیمیایی حاوی موادی شیمیایی خطرناکی هستند که برای پوست و مو زیان آورند.

برای بدست اوردن خواص روغن آرگان کافیست 1 قطره آرگان به مرطوب کننده های طبیعی مانند روغن نارگیل اضافه کرد.

نرم کننده و مرطوب کننده مو :

روغن ارگان علاوه بر پوست اثر فوق العاده ای برای مو نیز دارد.

این روغن غیر چرب باعث می شود حالت مو هنگام ترمیم یافتن حفظ شود و مو به آسانی ترمیم شود.

روغن ارگان مو را در برابر گرما و خشک شدگی محافظت می کند و موجب تندرستی و درخشندگی مو می شود.

درمانگر خشکی و شوره مو :

در صورتی مو های شما شکننده و خشک می باشد ، هفتگی یک بار از ماسک آرگان استفاده کنید .

5 الی 10 قطره ارگان را بر روی سر ریخته و ماساژ می دهیم. سپس کلاهی بر سر قرار می دهیم تا روغن ارگان جذب موهای خشک و شکننده شود.

صبح مو های خود را شسته تا روغن های جذب نشده از روی سر شسته شوند.

اگر مو های شما علاوه بر خشکی ، شوره نیز داشته باشد باید هفته ای 2 بار ماسک ارگان را بر روی سر خود بگذارید.

نرم کننده ی پوست لب :

روغن ارگان علاوه بر پوست و مو تاثیر فوق العاده ای بر روی لب نیز دارد.

در صورتی که لب هایتان ترک می خورد ، با استفاده روزانه 2 قطره از روغن آرگان و مالش آن بر روی لب ، ترک های لب را از بین ببرید و پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

رفع ترک های روی ناخن به وسیله روغن ارگان :

از دیگر خواص روغن آرگان رفع ترک و تکه های اصافی روی ناخن می باشد.

برای زیبا سازی ناخن ، یک قطره روغن ارگان را بر روی هر ناخن می ریزیم. سپس با استفاده از دستمالی تمیز روی هر ناخن را می کشیم.

به علت غیر چرب بودن روغن ارگان این روغن اثر فوق العاده ای بر روی ناخن دارد.

درمان خشکی پا و ترک آن روغن ارگان :

یکی دیگر از خواص بسیار مهم آرگان درمان خشکی پا میباشد! اگر پوست پای شما خشک و دارای ترک می باشد. کافیست 2 قطره روغن آرگان را بر روی پوست پای خود بریزید و پای خود را ماساژ دهید.

با تکرار این عمل به مدت 2 هفته پوست پای شما نرم و لطیف خواهد شد.

درمان و از بین بردن اسکار ها و جای سوختگی های قدیمی :

این روغن همانند روغن شتر مرغ که به واسطه وجود الانتئین در خود سبب رشد و ترمیم مجدد پوست میگردد میتواند عمل روغن شترمرغ را نیز انجام دهد .

اما به دلیل اینکه این روغن همانند روغن شترمرغ در دسترس نیست هیچگاه شهرت روغن شترمرغ را نتوانست بدست آورد .

تاثیر روغن آرگان بر روی سلامت اعصاب و روان :

محققان آلمانی ثابت کرده اند که علاوه بر تمامی فواید فوق روغن ارگان یک خاصیت دیگر نیز دارد .

این خاصیت آن که از نظر آنها از همه مهمتر به نظر میرسد تاثیر بسیار مثبت روغن ارگان بر روی سلامت اعصاب و روان است .

آنها پس از آزمایشات متوالی که بر روی 50 نفر از کارکنان یک شرکت اروپایی انجام دادند دریافتند که :

کسانی که بر روی پوست خود از روغن ارگان استفاده میکنند روزی آرام را سپری خواهند کرد .

با این که این مقوله هنوز به اثبات علمی نرسیده است اما تحقیقات آنها نشان داده است که استفاده از این روغن بی تاثیر نیست .

تاثیر روغن آرگان بر روی بیماری های عصبی کودکان :

یکی دیگر از مهمترین خواص روغن آرگان این است که در صورتی که این روغن برای کودکانی که دچار اختلال اعصاب و بیش فعالی هستند و اقدام به پوسته پوسته کردن پوست بدن خود میکنند.

آرگان میتواند برای آنها قرص ریتالین طبیعی را ایفا کند .

فواید روغن آرگان در طول تاریخ :

استفاده از روغن ارگان تنها مختص مردم مراکش نیست . هم اکنون مردم سراسر جهان به سراغ روغن ارگان برای درمان مشکلات پوست و موی خود می روند.

کسانی که به دنبال مرطوب کننده عالی برای پوست و موی خود هستند از روغن ارگان استفاده می کنند.

روغن ارگان حاوی ویتامین های A ، E ، انتی اکسیدان ، امگا 6 ، 3 و اسید لینوئیک می باشد.

به همین علت روغن آرگان خاصیت درمانی نیز دارد و شرکت های ارایش بهداشتی در محصولات ضد چین و چروک و ضد پیری خود از آرگان استفاده می کنند.

رابطه بزها با روغن آرگان :

در بسیاری از مجله ها نامعتبر نقل گردیده که این روغن پس از دفع بز ها برای روغن گیری آماده میشوند اما در واقع چنین نیست و تنها می توان گفت بزها علاقه بسیار زیادی به خوردن میوه درخت آرگان دارند.

چند نکته مهم پیرامون روغن آرگان :
 1. در هنگام خرید روغن آرگان به رنگ زرد روشن آرگان دقت نمایید.
 2. برای تاثیر گرفتن بیشتر ، باید به طور مرتب آرگان استفاده شود.
 3. بهترین روغن برای داشتن پوستی جوان روغن آرگان می باشد.
 4. هنگام خرید روغن آرگان به بوی خاص آرگان دقت شود.
 5. بهترین مارک موجود روغن آرگان ، لیدان می باشد.
 6. هنگام خرید روغن آرگان به مارک لیدان توجه شود.
تشخیص روغن آرگان اصل :

برای تشخیص روغن آرگان اصل موارد بسیاری را باید مد نظر قرار دهید که مهمترین آنها عبارتند از :

1- روغن آرگان باید دارای غلظت بالا باشد

2- رنگ روغن آرگان طلایی مانند است و از خرید روغن هایی که شفافیت کمی دارند خودداری نمایید .

3- روغن آرگان تحت هیچ شرایطی نباید در بسته بندی روشن قرار بگیرد زیرا در صورتی که این روغن در بسته بندی با رنگ روشن تهیه گردد فاقد خواص است .

نحوه تشخیص روغن آرگان اصل

نحوه تشخیص روغن آرگان اصل

خرید روغن آرگان اصل :

برای استفاده از تمام مزیت های روغن آرگان آن را روزانه بر روی پوست و موی خود قرار دهید.

روغن ارگان از بین برنده جوش و لک ، درمان آکنه و به عنوان عنصر ضد پیری شناخته می شود.

بسیار مهم است که در هنگام خرید روغن آرگان ، روغن با کیفیت خریداری شود.

در خرید روغن آرگان به دنبال روغن 100% خالص که به طور فوری سرد شده باشد بگردید.

بطری های روغن ارگان را به دور از نور مستقیم آفتاب نگه داری کنید.

توصیه می شود از شیشه های سیاه برای بسته بندی روغن ارگان استفاده نمایید.

برای خرید روغن آرگان حتما از فروشگاه های معتبر که دارای ضمانت نامه می باشند ، خریداری کنید.

بهترین مارک روغن آرگان چیست؟

برای خرید روغن آرگان بهتر است مارک و برندهای برتر را بشناسید. در سال 2018 این 5 محصول به عنوان بهترین مارک روغن آرگان معرفی شده اند :

 • روغن آرگان مراکشی Pura D’Or
 • روغن آرگان آرگانیک InstaNatural
 • روغن آرگان آرگانیک Foxbrim
 • روغن آرگان مراکشی Majestic Pure برای مو و صورت
 • روغن آرگان Poppy Austin Pure

قیمت روغن آرگان از برندهای مختلف متفاوت است. خصوصا اگر در محصولات آرایشی و بهداشتی از کارخانه های مختلف با اعتبارهای جهانی وجود داشته باشند ، محدوده گسترده تری را شامل می شوند.

چه چیز را با روغن آرگان مخلوط کنیم؟

در حالیکه روغن آرگان می تواند با ترکیبات مختلف دیگر ترکیب شود؛ این ترکیبات عملکرد بهتری را خواهند داشت :

مضرات روغن آرگان و عوارض روغن آرگان

استفاده از روغن آرگان

عوارض جانبی روغن آرگان

عوارض جانبی روغن آرگان ، نادر هستند. در موارد معدودی ، روغن آرگان ممکن است باعث کمی تحریک ، خارش ، پوسته پوسته شدن پوست ، واکنش آلرژیک ، قرمزی و سختی تنفس شود. این به علت توکوفرول موجود در آن است که می تواند زمان خونریزی را افزایش دهد. به طور کلی این روغن برای استفاده ایمن است. شواهد بیشتری برای عوارض جانبی اثبات شده وجود ندارد. از این رو مطالعات بیشتری برای ارزیابی عوارض جانبی روغن آرگان مورد نیاز است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی