ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ویتامین برای سفت شدن پوست صورت و شل شدن پوست صورت و ماسک برای سفت شدن پوست صورت و کرم برای سفت شدن پوست صورت و ورزش برای شل شدن پوست صورت و درمان شل شدن پوست صورت در طب سنتی و شل شدن پوست صورت بعد از لاغری و بهترین روغن گیاهی برای سفت شدن پوست صورت در نم نمک.

تکنیکهای موثر برای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

فیبرها و کلاژن در پوست شما به حفظ نرمی و انعطاف پذیری صورت کمک می کنند.همانطور که بزرگ تر می شوید ، فیبرها شروع به تجزیه می کنند ، که می تواند باعث شل شدن صورت شما شود با این حال با درمان درست پوست می توانید آسیب را به حداقل برسانید و پوست خود را محکم نگاه دارید.جلوگیری و درمان شل شدن پوست صورت در طب سنتیجلوگیری و درمان شل شدن پوست صورت در طب سنتی

شل شدن پوست صورت

برای جلوگیری از شل شدن پوست صورت چه باید کرد؟

بهترین راههای طبیعی برای جلوگیری از شل شدن پوست

مراقبت آفتاب باشید :

بودن در معرض آفتاب نیز می تواند آسیب های جدی به پوست شما وارد کند.بین ساعت 11 تا 2 بعد از ظهر در سایه بمانید و اگر می خواهید بیرون بروید ، صورت خود را بپوشانید.غذاهای سرشار از قند و کربوهیدرات ممکن است خوش مزه باشند ، اما چیز بدی برای پوست شما هستند.

رژیم غذایی متعادل داشته باشید :

غذاهای فرآوری شده ، دشمن پوست سالم هستند ، به همین دلیل آن ها را قطع کنید و به جای آن میوه ها و سبزیجات را انتخاب کنید.برخی غذاها ، مواد مغذی و ترکیبات می توانند به شما کمک کنند تا صورت خود را صاف و سفت نگه دارید.مطابق تحقیقاتی که انجام شد ، اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها ، فیتوناتریشن ها و کوآنزیمQ10 (CoQ10) به تنظیم فرایندهای تخریب کننده و التهاب در بدن کمک می کنند.

خوراکی هایی مانند کشمش ، انبه ، نخود ، تخم مرغ و آجیل برزیلی با فرو نشاندن چین و چرروک ها مبارزه می کنند. برای سفت نگه داشتن پوست ، پنیر ، بادام زمینی ، کرفس و میوه های خشک بخورید.

رژیم غذایی برای صورت

مصرف مواد طبیعی برای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

چگونه از شل شدن پوست صورت و بدن جلوگیری کنیم؟

انتخاب های سالم داشته باشید :

اگر سیگاری هستید ، این عادت را رها کنید.براساس مطالعه ای که در روزنامه انگلیسی پوست بریتانیا گزارش شده است ، کشیدن 20 نخ سیگار در روز باعث می شود که افراد 10 سال بزرگ تر به نظر برسند.

خوش اندام بمانید :

افزایش وزن بیش از حد و یا از دست دادنش پوست را شل می کند ، به وسیله فیبرهای الاستین تضعیف شده. حمل وزن اضافی بر روی پوست ، اندام ها و بخش های دیگر بدن دشوار است.ورزش کردن به طور منظم حیاتی است ، اما بیش از 1 یا 2 کیلوگرم در هفته وزن کم نکنید.

تمام ورزش ها برای بدن خوب است ، اما ورزش با تکان های بالا مثل دویدن می تواند پوست شما را تکان دهد.اگر شما یک دونده معمولی هستید ، تاثیر آن را می توانیدروی کلاژن پوست در طول زمان ببینید با این حال ، فواید سلامتی دویدن ، همچنان از خطراتش بیشتر است.

خوش اندام بودن

جلوگیری از شل شدن پوست بعد از کاهش یا افزایش وزن

راههای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

از رژیم های مراقبت از پوست پیروی کنید :

طبق مطالعات انجام شده و چنانچه پیش از این در بخش سلامت نم نمک بارها گفته شده است ، از کرم هایی که حاوی ویتامین A ، رتینول و یا ترتینوئین هستند ، استفاده کنید که به تولید کلاژن جدید کمک می کنند.آن ها همچنین پوست را محکم می کنند و رنگ غیر یکنواخت پوست را بهبود می دهند.

در شب ، به پوست کرم هایی بزنید که حاوی اسیدهای آلفا - هیدروکسی ، مانند اسید گلیکولیک ، یا استروژن هستند.براساس مطالعات انجام شده ، افرادی که از کرم هایی استفاده کردند که حاوی 8 درصد اسید گلیکولیک و 8 درصد اسید لاکتیک و استروژن بود ، نشانه هایی از بهبود در برابر پیری را نشان دادند.همچنین گزارش شده است که الیگومریک پروانتوسیانیدین کمپلکس (OPCs) ، که از پوست درخت کاج و دانه انگور تشکیل یافته است ، می تواند از کلاژن و الاستین پوست محافظت کند.

مراقبت از پوست

پیشگیری از شل شدن پوست صورت با استفاده از کرم های مفید

چگونه از شل شدن غبغب و آویزان شدن پوست صورت جلوگیری کنیم؟

اغلب افرادی که در سالن های ورزشی یا در خانه کار می کنند ، زمان زیادی را برای ورزش بازوها ، پاها و تنه های خود صرف می کنند ، اما معمولا تمرین ها را به طور خاص برای عضلات صورت و گردن از یاد می برند.

افراد فراموش می کنند که این ماهیچه ها باید به طور منظم به کار گرفته شوند ، تا وضعیت ماهیچه هایشان سالم بماند.ورزش دادن صورت و فک پایینی می تواند به جلوگیری از غبغب یا شل شدگی و یا افتادگی پوست اطراف فک کمک کند.

رفع چین و چروک صورت

درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت

تمرینات ورزشی مخصوص جلوگیری از شل شدن پوست صورت

مرحله 1 :

 • در یک موقعیت آرام و راحت بنشینید و سپس به آرامی سرتان را به سمت عقب خم کنید ، انگار به طور کامل استراحت می کنید.
 • هنگامی که چانه تان را به عقب می برید ، سعی کنید لب زیرین خود را روی لب بالایی خود بیاورید.
 • تا جایی که می توانید این کار را انجام دهید ، در حدود پنج ثانیه موقعیت خود را حفظ کنید.
 • سپس لب ها را آرام کنید ، اما چانه را همانجا نگه دارید.
 • این تمرین را چهار بار دیگر تمرین کنید. شما می توانید این تمرین را دوتا سه بار در روز انجام دهید.

تمرینات ورزشی صورت

رفع شل شدگی پوست صورت با ورزش

حرکاتی برای پیشگیری از شل شدن پوست صورت

مرحله 2 :

 • زبان خود را بیرون بیاورید(زمانی که تنها هستید و به طور خصوصی).
 • حالا ، سرتان را به عقب خم کنید و به سقف نگاه کنید.
 • زبان را بیرون نگه دارید و به سمت بالا به سمت سقف اشاره کنید.
 • شما کششی را احساس خواهید کرد و نه تنها در پشت زبان ، بلکه در کنار گردن و زیر چانه و یا فکتان کشش خواهید داشت.
 • موقعیت را برای حدود 5 ثانیه نگه دارید و بعد آرام بگیرید.
 • این تمرین را سه یا چهار بار دیگر تکرار کنید.
 • می توانید این تمرین را چندین بار در روز تکرار کنید.

شل شدگی غبغب

ورزش های سفت شدن پوست صورت

جلوگیری از شل شدن پوست صورت و غبغب با ورزش های مناسب

مرحله 3 :

 • بر پشت خود روی تخت خواب و یا کاناپه دراز بکشید و سر خود را از انتهای آن آویزان کنید ، صورت رو به بالا و رو به سقف قرار داشته باشد. بازوها باید در کناره های شما باشند ، بدن آرام و راحت باشد.
 • به آرامی و به طور مساوی ، سرتان را بالا ببرید تا جایی که به بقیه بدنتان برسد. شما باید این ورزش را در اطراف گلو احساس کنید و حتی ممکن است در پشت گردن خود کشش داشته باشید.
 • به این دلیل است که بدن شما برای بلند کردن سر در این موقعیت استفاده نمی شود.
 • 10 ثانیه در این موقعیت بمانید ، اگر نمیتوانید پنج ثانیه.
 • آرام شوید و این تمرین را چندین بار تکرار کنید. شما می توانید زمان را تا 10 یا 15 ثانیه تمدید کنید ، چون طی زمان قوی تر می شوید.

جلوگیری از افتادگی پوست صورت

جلوگیری از آویزان یا شل شدن پوست صورت

با این حرکات از شل شدن پوست صورت جلوگیری کنید

مرحله 4 :

بایستید و یا بنشینید و یک مشتتان را زیر چانه خود قرار دهید حالا با دستتان فشار به سمت بالا بدهید ، دهان خود را باز کرده و فک تان را به سمت پایین بیاورید.

شما می توانید این حرکت را به سرعت انجام دهید و 10 تا 20 در این وضعیت بمانید. این یک تمرین صورت است که توسط جک لالانی در دهه 1950 ابداع شده که هنوز موثر است.

مرحله 5 :

برای از بین بردن سلول های مرده پوست ، به صورت هفتگی صورت خود را لایه برداری کنید. این کار باعث افزایش گردش خون و کمک به تشکیل فیبرهای کلاژن می شود که مسئول کشش پوست شما هستند. بعد از آن کرم مرطوب کننده بمالید تا به حفاظت از پوست خود و حفظ تعادل رطوبتی طبیعی آن کمک کنید.

راه های سفت شدن پوست صورت

جلوگیری از شل شدن پوست صورت با تمرینات ورزشی

برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست صورت چه باید کرد؟

مرحله 6 :

بدن و گردن خود را با خوردن مقدار زیادی از پروتئین های لخم که در مرغ و غذای دریایی یافت می شوند ، تقویت کنید.

مرحله 7 :

ژل یا لوسیون های حاوی عصاره سویا ، عصاره آلوئه ورا و یا مخمر را پس از هر بار تمیز کردن ، به صورت خود بمالید. این محصولات با افزایش تولید کلاژن و الاستیسیته به پوست شما کمک می کنند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن