چروک شدن پوست صورت و بدن در بعضی از افراد در سنین بسیار پایین آغاز می شود این درحالی است که سن چین و چروک در برخی گاهی سنین بالای 40 سال است.

سن آغاز چین و چروک شدن پوست

اولین چین و چروک ها معمولا در سن 25 تا 35 سالگی بروز می کنند و اکثرا چین های ناشی از بیان احساسات هستند و در اطراف چشم یا دهان دیده می شوند.محققان می گویند بروز چین و چروک روی پوست ، زمان و سن مشخصی ندارد بلکه به نوع پوست و نحوه مراقبت از آن باز می گردد. در برخی افراد چروک ها حتی قبل از رسیدن به 30 سالگی آغاز می شود و در برخی افراد حتی در 50 سالگی هنوز چین و چروک یروی پوست دیده نمی شود.چین و چروک پوست از چه سنی آغاز میشود؟چین و چروک پوست از چه سنی آغاز میشود؟

چروک شدن پوست سن

چروک شدن پوست از چه سنی آغاز می شود

چین ها در کل به دو دسته تقسیم می شوند : برخی چین ها روی پوست ثابت شده اند اما برخی دیگر به دلیل کم آبی یا در معرض نور خورشید قرار گرفتن به صورت موقتی ظاهر می شوند و با مراقبت خوب و آب رسانی به پوست هم رفع می شوند. اولین چین ها معمولا در سن 25 تا 35 سالگی بروز می کنند و اکثرا چین های ناشی از بیان احساسات هستند و در اطراف چشم یا دهان دیده می شوند.

افرادی که سیگار می کشند ، در معرض نور خورشید هستند یا تغذیه و خواب به هم ریخته ای دارند بیشتر دچار چین و چروک صورت می شوند. از 35 سالگی به بعد چروک های سطحی و نازک به مرور عمیق تر و از 45 سالگی به بعد این چروک ها در پیشانی ظاهر می شوند. بهترین راه پیشگیری چین و چروک ، اصلاح سبک زندگی است.

نکات مهم در نگهداری از پوست در سنین مختلف

همانطور که گفتیم از سن 30 سالگی به بعد است که بازسازی سلو ل های تولید کنندۀ پوست ، کاهش می یابد و همواری پوست کم می شود؛ این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می آید.

رابطه سیگار کشیدن و پیری پوست

رابطه سیگار کشیدن و پیری پوست

برای جوان ماندن ، پوست تان را با کرم متناسب با نوع آن مرطوب نگه دارید ، سیگار نکشید و از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید ، اجتناب کنید.

مراحل تغییر پوست

پوست شما در 30 سالگی

در حدود 30 سالگی اولین چروک ها ظاهر می شوند؛ کبودی و گودی چشم ها افزایش می یابند ، به حدی که کمبود رنگ دانه ها می تواند باعث برهم خوردن رنگ چهره شود.

حدود 30 سالگی ، پوست تغییر می کند

در واقع از این سن به بعد است که بازسازی سلو ل های تولید کنندۀ پوست ، کاهش می یابد؛ به علاوه ، همواری پوست کم می شود خصوصا این حالت در زمان خستگی زودتر به چشم می آید؛ یک بار در هفته از صمغ بر روی پوست تان استفاده کنید ، این کار بازسازی سلولی را تقویت می کند؛ از ماسک های مخصوص درخشان کننده برای بازگرداندن روشنایی پوست استفاده کنید.

استفاده از ماسک پوست برای جوان ماندن

استفاده از ماسک پوست برای جوان ماندن

معضل کبودی و گودی دور چشم

باز هم در 30 سالگی است که کبودی و گودی دور چشم اهمیت می یابد؛ در برخی موارد (استعمال دخانیات ، عدم مراقبت های مرتب) ممکن است این کبودی و گودی ها حسابی جا خوش کنند؛ از آنجایی که این بخش از صورت ، بسیار ظریف و حساس است و بر روی چهره تأثیر می گذارد؛ نشانه های افزایش سن و خستگی را به خوبی نشان می دهد؛ توجه تان به این قسمت را 2 برابر کنید ، صبح و شب با دقت بسیار و به آرامی به خط کاسۀ چشم با دست ضربه بزنید.

توجه به چین و چروک های واضح

اگر گفته می شود که یک زن دیگر هرگز مانند 30 سالگی اش زیبا نیست ، فقط به خاطر چین و چروک های ریز نیست (خطوط باریک اطراف چشم ها و دهان) ، بلکه دلیلش اولین چین و چروک ها هستند که خود را در برخی مناطق نشان می دهند؛ چین و چروک دور چشم ، خطوط اخم و چین و چروک دور لب ها و بینی.

با لکه های قهوه ای مبارزه کنید

30 سالگی آغاز دوره ای است که پوست ملانین کمتری تولید می کند و این دلیلی است برای کارکرد نامناسب رنگ دانه ها در این دوره ، سپس لکه های قهوه ای اطراف چشم ها ، لب ها ، روی پیشانی (خصوصا در طی دوران بارداری یا به دلیل مصرف قرص های ضدبارداری و یا قرارگرفتن در معرض آفتاب) ظاهر می شوند.

برای معالجۀ این لکه ها ، باید از پوست تان با یک کرم ضد آفتاب یا یک کرم حاوی ویتامین A یا هیدروکینون که به طور موقت جلوی تولید رنگ دانه ها را می گیرد ، محافظت کنید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.