ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، ابتلا به کرونا و آلوده ترین جای خانه از نظر ابتلا به کرونا و خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا در خانه و احتمال بسیار بالا ابتلا به کرونا در جایی از خانه را در نم نمک مشاهده نمایید.

آلوده ترین جای خانه از نظر ابتلا به کرونا

حتی اگر هیچ نشانه و علائمی هم در خودتان مشاهده نکنید اما باز هم احتمال این وجود دارد که در همان منزل هم به ویروس کرونا مبتلا شده باشید. یک مکان وجود دارد که ممکن است بیش از بقیه جاها میزبان ویروس باشد و بسیاری از افراد حتی این موضوع به ذهنشان هم خطور نمی کند. طبق مطالعات جدیدی که در مراکز میکروبیولوژی انجام شده است ، تخت خواب شما مخصوصا بالش و ملحفه بیشترین احتمال حمل بالاترین اجزای ویروس کووید 19 را دارند.آلوده ترین جای خانه از نظر ابتلا به کروناآلوده ترین جای خانه از نظر ابتلا به کرونا

شاید احساس کنید که حالتان 100% خوب است اما تحقیقات نشان می دهد که بیش از 45 درصد کل افراد مبتلا به کووید 19 بدون علائم هستند. به این معنی که شما ویروس را در درون بدن خود دارید اما علائمی از خود نشان نمی دهید.

ابتلا به کرونا در خانه

خطر امکان ابتلا به کرونا در ملحفه و رخت خوابتان

اگر چه همانطور که در مطالب قبلی بخش سلامت نم نمک هم گفته شد حتی افراد بدون علامت هم خطرناک هستند درست است که نمی توانند مستقیما عفونت را به شخص دیگر منتقل کنند اما می توانند قطرک های کووید 19 را روی مکان های مختلف به جای بگذارند که در معرض تنفس و یا لمس قرار می گیرد.

این سازمان نمونه های مختلفی را از اتاق های بیمارستانی که در آن افراد قطعی مبتلا به کووید 19 بستری هستند جمع آوری کرده است و به این نتیجه رسیده است که 40 درصد از سطوح حاوی ویروس کووید 19 بودند. سه تا از بیشترین مکان هایی که در اتاق بیماران ، این ویروس را در خود داشتند ، 54% فلز کناره تخت خواب ، 50% بالشت و 50 درصد ملحفه آن ها بوده است.

مبتلا شدن به کرونا در خانه

نمونه هایی که از اتاق های بیمارستانی گرفته شده اند ، عموما دو بار در روز توسط پرستاران و پرسنل بیمارستان ضد عفونی می شدند. تصور کنید که یک تخت خواب در یک اتاق چقدر می تواند حاوی ویروس باشد که با این استریل شدن ها ، باز هم ویروس را در خود نشان دهد.

نمونه هایی از یافته های مشابه در مجلات مختلف وجود دارد و نشان می دهد افرادی که علائم ندارند ، هم می توانند در کم تر از 24 ساعت یک اتاق را آلوده کنند زیرا قطرک های مربوط به ویروس کرونا می تواند به راحتی روی ملحفه ، تخت خواب و بالش قرار بگیرد و باقی بماند.

مبتلا شدن به ویروس کرونا

مطالعات موجود نشان می دهد که اهمیت تمیز کردنِ صحیح و ضد عفونی کردن تخت خواب ها بسیار بالاست. متخصصان پیشنهاد می کنند که یک بار در هفته ملحفه های تخت را بشویید و رو بالشی را 2 الی 3 بار در هفته عوض کنید و تا جایی که می توانید از شیوع کرونا جلوگیری کنید.

هیچ قانون سریع و یا واضحی به صورت عمومی وجود ندارد بنابراین گاهی اوقات توصیه می کنند که باید روبالشی را حداقل یک روز در میان عوض کنید و ملحفه ها را دوبار در هفته بشویید. اگر در این شب های کرونایی منزل دوستتان و یا در هتل بودید ، حتما باید لوازم شخصی خواب مثل رو بالشی و ملحفه مخصوص را با خودتان همراه ببرید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن