ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نفسم بوی بد میده و آیا کبد چرب باعث بوی بد دهان میشود و آیا آفت دهان باعث بوی بد دهان میشود و علت بوی بد دهان در نوجوانان و علت بوی بد دهان در صبح و چرا دهان بو میگیرد و خلط بد بو و علت بوی بد دندان در نم نمک.

شناخت بیماری از روی بوی نفس و دهان

چک کردن بوی نفس تنها برای رعایت ادب مقابل دیگران نیست بلکه فوایدی دارد که متخصصان و محققان دنیای پزشکی از آن به عنوان روشی در تشخیص بیماری های سخت استفاده می کنند. در این بخش از سلامت نم نمک توضیحاتی در این مورد می خوانید.نحوه تشخیص بیماری از روی بوی نفس و دهاننحوه تشخیص بیماری از روی بوی نفس و دهان

بوی نفس تشخیص بیماری

روش جالب تشخیص بیماری ها از روی بوی نفس

بیماری هایی که می توان از روی بوی نفس تشخیص داد

سکته قلبی

سکته قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب آنطور که باید خون را پمپاژ نمی کند ، به این راحتی ها نمی توان گفت خون خوب پمپاژ می شود اما تستی وجود دارد که به آن تست تنفس می گویند ، تستی که پمپاژ خون را نشان می دهد.این راه را باید گسترش دادتا آسانتر و با هزینه کم بتوانیم سکته قلبی را تشخیص دهیم.

تشخیص انواع مختلف سرطان

باور کنید یا نه تنفس واقعا نشان می دهد که در معرض سرطان شکم یا ریه هستید یا نه و زود متوجه شوید و درمان کنید.

تشخیص پوسیدگی دندان از روی بوی نفس

اگر دهان فردی پر از باکتری باشد و بهداشت را رعایت نکنید این باکتری موجب بوی بد دهان میشود طبق یافته های دندانپزشکان آفریقا نود درصداز پوسیدگی دندان به از دست دادن دندان منجر می شود این بوی بد می تواند هشداری باشدکه به پزشک مراجعه کنید.

حبس نفس در خواب

این اتفاق زمانی میافتد که تقریبا راههای تنفسی در خواب بسته می شود و افرادی که یکی از اعضای خانواده شان دچاره این بیماری باشد بیشتر در معرض آن هستند این افراد معمولا خروپف می کنند و در طول شب دهان را برای نفس کشیدن بازمیکنند.

از بوی نفس می توان این بیماری ها را تشخیص داد

بیماری هایی که می توان از روی بوی نفس تشخیص داد

چاقی مفرط

از طریق نفس می توان فهمید یک فرد تا چه میزان به چاقی مستعد است. محققان نفس 792 داوطلب را آنالیز کردند و دریافتند تراکم بعضی از گازها از جمله هیدروژن با شاخص توده بدنی و درصد چربی در ارتباط است.

نارسایی کلیه

همان طور که می دانید کلیه ها از اعضای مهم بدن هستند وسم را از بدن دفع می کنند و مراقبت از آنهابسیار حائز اهمیت است و اگر کلیه ها در سلامت کامل نباشد در نتیجه نمی توانند به خوبی آن را دفع کنند به همین دلیل باعث بوی بد دهان می شود ؛ بویی شبیه آمونیاک در افرادی که از نارسایی کلیوی مزمن رنج می برند استشمام می شود گاهی این بو مشابه بوی ماهی است. در این بیماری کلیه ها قادر به دفع سموم خون نیست و مواد زاید در بدن تجمع پیدا می کند که باعث بوی بد نفس می شود.

مشکلات تنفسی

وقتی بیمار میشوید و سرما می خورید بیشتر تمایل دارید که از طریق دهان تنفس کنیدتا بینی بعد از گذشته چند روزی با جمع باکتریها در دهان دهان بوی بدی می گیرد.

تنفس قند خون راهم می تواند نشان دهد سطح قند خون باعث عفونت زبان می شود اگر عفونت زبان مکرر اتفاق بیافتد موجب بدتر شدن دیابت می شود.

دیابت

بوی نفس شبیه به بوی لاک ناخن می تواند مشکل جدی بیماری دیابت باشد. این مشکل تهدید کننده زمانی رخ می دهد که بدن قادر نیست از قند به عنوان منبع سوخت استفاده کند و به جای آن از چربی استفاده می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن