تشخیص کمبود ویتامین از روی ناخن و تشخیص کمبود ویتامین دی از روی ناخن و تاثیر کمبود ویتامین دی بر ناخن و تشخیص بیماری از روی ناخن پا و علائم کمبود کلسیم در ناخن ها و بیماریهای ناخن همراه با عکس و تشخیص بیماری از روی ناخن در طب سنتی و کمبود پروتئین در ناخن و تشخیص بیماری قلبی از روی ناخن در نم نمک.

تشخیص کمبود انواع ویتامین از روی ناخن و علائم آن

در بسیاری از اوقات شما متوجه می شوید که با وجود اینکه یک رژیم غذایی مناسب دارید همچنان با مشکل ناخن مواجه هستید. دلیل این موضوع کمبود ویتامین می باشد و مشکلات مختلف ناخن می توانند ناشی از کمبود ویتامین های مختلفی باشند.تشخیص کمبود ویتامین از روی ناخن + علائمتشخیص کمبود ویتامین از روی ناخن + علائم

تشخیص کمبود انواع ویتامین از روی ناخن و علائم آن

ویتامین ها یکی از مهم ترین مواد مغذی می باشند که برای سلامتی بسیار ضروری هستند و سلامتی و زیبایی بدن شما مانند زیبایی و سلامت ناخن هایتان به آن ها بستگی دارد.

ما در نم نمک قصد داریم بگوییم که کمبود هر ویتامین چه مشکلاتی را می تواند برای ناخن های شما ایجاد کند.

تشخیص کمبود انواع ویتامین از روی ناخن و علائم آن

تشخیص کمبود ویتامین از روی ناخن

ویتامین B : کمبود این ویتامین سبب نازک شدن و شکستگی ناخن ها میشود

بیوتین : این ویتامین کراتین تولید می کند که برای رشد ناخن ها لازم است.

ویتامین A : کمبود این ویتامین سبب خشکی و شکنندگی ناخن ها یا بروز ناخنک شود.

تشخیص کمبود انواع ویتامین از روی ناخن و علائم آن

کلسیم : کلسیم هم برای سلامت و رشد ناخن لازم است.

ویتامین C : کمبود ویتامین C ممکن است باعث نازک شدن و شکنندگی ناخن ها و منجر به ناخنک شود. مرکبات از غنی ترین منابع ویتامین C هستند.خوردن سبزیجات تازه و فلفل قرمز نیز برای دریافت این ویتامین توصیه می شود.

روی (زینک) : روی یا همان زینک از املاحی است که در درمان ریزش مو و سستی ناخن ها موثر است. می توانید با مصرف لوبیا قرمز ، مرغ ، برنج و پنیر زینک بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ویتامین E : این ویتامین نه تنها خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد بلکه به دلیل کمک به بهبود گردش خون در تقویت و رشد ناخن ها موثر است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.