اگر اسهال دارید خوراکی و غذاهایی هستند که برای اسهال بشدت مضر هستند و شدت آن را افزایش می دهند برای اینکه زودتر بهبود یابید باید از آن ها اجتناب کنید.

تغذیه مناسب زمان اسهال ؛ غذاهای مضر اسهال :

زمانی که دچار بیماری اسهال می شویم بایستی بسیار بیشتر از قبل مراقب تغذیه و بخور نخورهایمان در طول روز باشیم چرا که بعضی از مواد غذایی می تواند منجربه شدت اسهال و جدی شدن بیماری شود. چنانچه در این بخش از سلامت نم نمک گفته شده است مهم است بدانید هنگامی که اسهال دارید چه بخورید و چه چیزی نباید بخورید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که با خوردن غذاهایی که ممکن است به طور بالقوه معده را وخیم تر کند و یا باعث اختلال بیشتر روده بشود و اوضاع را بدتر کند اجتناب کنید .در هنگام اسهال چه بخوریم؟ + غذاهای مضر برای اسهالدر هنگام اسهال چه بخوریم؟ + غذاهای مضر برای اسهال

خوراکی های مضر اسهال

غذاهای مضر اسهال چه هستند؟

غذاهای مضر اسهال و آنچه هنگام اسهال نباید بخورید

محصولات لبنی :

اولین گروه غذاهایی که باید از خوردن آن اجتناب کنید آن هایی هستند که از شیر درست شده اند. حتی اگر به لاکتوز حساسیت ندارید ، ممکن است ایده خوبی باشد تا برای درمان اسهال از مصرف لبنیات خود داری کنید اسهال می تواند باعث کاهش مقدار آنزیم لاکتوز شود. لاکتوز ، برای هضم شکر لبنیات برای بدن لازم است . اگر " شکر شیر " هضم نشده باشد ، می تواند به علائم دیگری از جمله گاز ، نفخ ، تهوع و اسهال منجر شود. اینها برخی غذاهای حاوی لاکتوز هستند :

 • شیر ، کرم
 • پنیر
 • بستنی
 • خامه

یک استثنا ماست است. پروبیوتیک ها در ماست می توانند به بدن کمک کنند تا درمان شود. ماست ساده را انتخاب کنید.

تغذیه مناسب در زمان اسهال

غذاهای مضر اسهال و نخوردنی های آن

فهرست کامل غذاهای مضر اسهال

غذاهای چرب

غذاهایی که حاوی مقدار چربی بالا هستند می توانند موجب انقباضات روده شوند و باعث واکنش به سیستمی شود که قبلا حساس بوده است . بنابراین باید از غذاهایی مانند :

 • غذاهای چرب
 • فست فود
 • گوشت گوساله
 • غذاهای سرخ شده

انتخاب های بهتر شامل پروتئین های کم چرب مانند مرغ سفید یا بوقلمون و یا سوپ گوشت است.

غذاهای بد برای اسهال

فست فود از غذاهای مضر اسهال

غذاهای مضر اسهال و بایدها و نبایدهای این دوره

خوراکی های بدون شکر

برخی شیرین کننده های مصنوعی و شکر اثر ضد یبوست دارند و هم چنین باعث گاز و نفخ می شود. پس تا زمانی که احساس بهتری داشته باشید ، بهتر است از آن دوری کنید :

غذای مناسب برای اسهال و استفراغ بزرگسالان

لیستی از غذاهای مضر برای اسهال

غذاهای مضر اسهال و مضرات آن ها

غذاهای نفاخ

غذاهای خاص به خاطر افزایش گاز روده می تواند منجر به اسهال بیشتر شود ، که شهرتی به سزا دارند. بنابراین از خوردن غذاهای نفاخ اجتناب کنید و غذاهای دیگر را انتخاب کنید تا زمانی که احساس کنید معده تان واقعا آرام شده است.

در این بخش از سلامت نم نمک چند نمونه از سبزیجات نفاخ آورده شده است. ممکن است بخواهید تا زمانی که احساس بهتری داشته باشید از اینها صرف نظر کنید.

برخی از گزینه های بهتر شامل سبزیجات برگ مانند اسفناج ، لوبیا سبز و کدو سبز هستند. در ادامه چند مثال از برخی از میوه های نفاخ آورده شده است. از اینها صرف نظر کنید تا زمانی که بهبود یابید :

اگر فکر می کنید سیستم بدن در حال بهتر شدن است ممکن است بخواهید قره قاط ، توت فرنگی ، ، طالبی ، هندوانه و یا آناناس را امتحان کنید.

چه غذاهایی برای اسهال و استفراغ خوب است

غذاها و خوراکی های نفاخ مضر برای اسهال

غذاها و مواد غذایی مضر برای اسهال

الکل ، کافئین و نوشیدنی های کربنات

برای افراد سالم ، نوشیدنی های حاوی الکل ، کافئین و کربنات معمولا موجب اسهال نمی شوند. با این حال ، هر کدام این پتانسیل را دارند که محرک باشند ، و بنابراین به احتمال زیاد ، تا زمانی که سیستم بدن به حالت عادی برگردد ، بهتر است از خوردن آن اجتناب کنید. نوشابه هم نخورید چون مواد مووجود در آن ممکن است باعث بدتر شدن اوضاع شوند انتخاب بهتر نوشیدن آب ساده است.

غذای مناسب برای اسهال کودکان

کافئین از غذاهای مضر اسهال

غذاهای ناسالم

چه اسهال داشته باشید چه نداشته باشید ، باید همیشه مطمئن شوید که تنها غذایی بخورید که کاملا شسته و خوب نگه داری شود.

همیشه بهداشت غذا را رعایت کنید :

 • قبل از آماده کردن یا خوردن غذا ، دست هایتان را به طور کامل بشویید.
 • به طور کامل همه میوه ها و سبزیجات خام را بشویید.
 • سطوح آماده سازی غذا را قبل و بعد از استفاده ، تمیز کنید.
 • همه غذاها را در دمای داخلی 160 درجه فارنهایت بپزید.
 • باقی مانده غذاها را بلافاصله پس از خوردن غذا فریز کنید.

غذاهای حاوی کربوهیدرات بالا

اگر اسهال دارید ، چون مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر ( IBS) هستید ، ممکن است بخواهید از غذاهایی اجتناب کنید که کربوهیدرات بالایی دارند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.