ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، طب فشاری کلیه و طب فشاری برای کلیه و آموزش طب فشاری و طب فشاری چیست و نقاط مد نظر در طب فشاری برای سلامت و بهبود وصعیت کلیه و درمان درد کلیه هنگام ادرار با طب فشاری را در نم نمک مشاهده نمایید.

آموزش طب فشاری کلیه برای درمان درد و نارسایی کلیه

کلیه ها بخش حیاتی بدن انسان محسوب می شوند. اکثر انسان ها عملکرد اصلی کلیه را می دانند که همان بیرون ریختن مواد زائد و مایعات اضافی حاصل از ادرار است اما کلیه می تواند هورمون هایی را هم در بدن تولید کند. بنابراین زمانی که مشکلی در کلیه وجود داشته باشد ، این مشکلات بیش از راه ادرار خودشان را نشان می دهند.آموزش طب فشاری کلیه برای درمان درد و نارساییآموزش طب فشاری کلیه برای درمان درد و نارسایی

البته اگر احساس کنید که مشکلی در یکی از کلیه ها هم وجود دارد ، احتمالا شرایط جدی است و باید به پزشک مراجعه کنید. تا زمانی که به پزشک مراجعه نکرده اید ، می توانید از طریق چند راه درد کلیه را بهبود ببخشید. به طوری که به نقاط خاصی در بدن فشار وارد کنید. در این بخش از سلامت نم نمک 8 نقطه آناتومی فشار را به شما معرفی می کنیم که بستگی به دردی که احساس می کنید ، می تواند ماساژ داده شود و پیشنهاد می کنیم که دو بار در روز این تمرین را انجام دهید. البته این تمرین ها نباید جایگزین ملاقات با پزشک شود. خانم های باردار نیز هرگز نباید این کار را انجام دهند.

طب فشاری کلیه

طب فشاری درمان درد کلیه هنگام ادرار

نگه داشتن ادرار می تواند به دلایل مختلفی مثل مشکلات عصبی ، داروهای خاص یا مسدودیت پروستات در مردان اتفاق بیفتد. برای بهبود این علائم باید تحت درمان پزشکی قرار بگیرید و همچنین می توانید دو نقطه را ماساژ دهید:

1. LV8

این نقطه فشار در قسمت داخلی مفصل زانو قرار گرفته است. ماساژ دادن آن ممکن است درد در قسمت پایین شکم را بهبود ببخشد. همچنین مشکلاتی مثل بی خوابی ، عرق زیاد ، افسردگی و مشکلات پوستی مثل پسوریازیس را درمان کند.

2. UB39

فشار این نقطه در قسمت بیرونی و جلوی زانو است. ماساژ آن نه تنها سختی خروج ادرار را کاهش می دهد ، بلکه سفتی در قسمت پایین کمر و اسپاسم عضلانی مداوم در ساق پا و کف دست را می کاهد.

درمان مشکلات کلیه

نقاط مخصوص طب فشاری کلیه برای درمان تکرر ادرار

اگر متوجه شدید که در طول روز 4 الی 10 بار دستشویی می روید ، این پدیده کاملا نرمال است اما اگر این تعداد بیش از این باشد ، بهتر است که به یک درمانگر مراجعه کنید. تکرر ادرار ممکن است نشان دهنده سنگ کلیه ، کیست تخمدان و یا عفونت ادراری باشد. علاوه بر تجویز پزشک و مصرف دارو ، ممکن است ماساژ این دو نقطه از بدن بتواند به بهبود حال شما کمک کند :

3. CV4

این نقطه در قسمت مرکزی لگن و تقریبا 7 سانتی متر زیر ناف قرار گرفته است. ماساژ دادن آن می تواند باعث کاهش دفعات نیاز به ادرار شود و همچنین پریود های نامنظم و اسهال را نیز بهبود می بخشد.

4. K3

این نقطه در قسمت بالای استخوان داخلی قوزک قرار دارد. ماساژ دادن این نقطه به تعادل نیاز به خالی کردن مثانه و بهبود دندان درد ، حملات آسم و جلوگیری از استفراغ کمک می کند.

برای درمان کلیه درد

نقاط مخصوص طب فشاری درمان عفونت های کلیه

التهاب کلیه بر اثر عفونت های باکتریایی ایجاد می شود. علائم آن شامل تب بالا ، درد هنگام ادرار و مدت زمان زیاد استراحت قلب است. اگر از این علائم رنج می برید ، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و همچنین می توانید این دو نقطه را فشار دهید :

5. LU7

این نقطه زیر مچ دست است. می توانید با استفاده از انگشت شصت فاصله دقیق را اندازه گیری کنید. ماساژ دادن این نقطه علائم التهاب کلیه ، میگرن یا گلو درد و درد مچ دست را کاهش می دهد.

6. SP10

برای پیدا کردن این نقطه زانوی خود را خم کنید و کف دست را روی قسمت داخلی زانو قرار دهید. باید یک برآمدگی احساس کنید. اگر سه انگشت خود را به صورت افقی بالای انتهای این برآمدگی قرار دهید ، می توانید نقطه فشار را پیدا کنید که تقریبا در قسمت داخلی ران است. ماساژ دادن این نقطه به بهبود التهاب کلیه و علائم آن ، درد پریود و آکنه پوستی کمک می کند و از مشکلات مربوط به غده تیروئید جلوگیری خواهد کرد.

طب فشاری برای کلیه

طب فشاری مخصوص بهبود نارسایی کلیه

نارسایی کلیه مزیتی است که در آن عملکرد کلیه 15 درصد کمتر از حد طبیعی باشد و خونی که به آن ریخته می شود ، به درستی تصفیه نشده باشد. علائم آن شامل خستگی ، کاهش اشتها و استفراغ است. همچنین ممکن است افراد فشار خون بالا و تپش قلب را نیز احساس کنند. همه علایم به یک باره ظاهر نمی شوند اما اگر هر کدام از آن ها را تشخیص دادید ، سریعا باید به یک پزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید دو نقطه زیر را فشار دهید :

7. SP9

این نقطه در قسمت داخلی ساق پا دقیقا زیر زانو قرار گرفته است. می توانید زانوی خود را خم کنید تا راحت تر آن را پیدا کنید اما هنگام ماساژ دادن باید زانوی شما صاف باشد. ماساژ دادن این نقطه به بهبود توانایی کلیه برای تصفیه مواد زائد و خلاص شدن از مایع اضافه بدن کمک می کند. همچنین میل جنسی را بهبود می بخشد.

8. LV5

برای پیدا کردن این نقطه هفت انگشت خود را روی قسمت داخلی استخوان قوزک به صورت افقی قرار دهید. این کار شما نه تنها تصفیه کردن خون توسط کلیه را بهبود می بخشد ، بلکه به از بین بردن خستگی مزمن کمک می کند ، سیستم ایمنی را تقویت می کند و عوارض جانبی شیمی درمانی برای بیماران سرطانی را کم خواهد کرد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن