ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، علائم درد سینه و علل ماستالژی و علت ابتلا به بیماری ماستالژی و عوارض ماستالژی یا درد سینه و  دردسینه هانشانه چیست و علت حساسیت پستانها و درد در سینه سمت راست و علت سفت شدن و درد نوک سینه و علت سفت شدن سینه سمت چپ و علت درد سینه سمت چپ در زنان شیرده و ایا سرطان سینه درد دارد و ورم سینه نشانه چیست  و درمان خانگی ماستالژی در نم نمک.

راهنمایی هایی در مورد نحوه درمان درد سینه (ماستالژی) به طور طبیعی در خانه

ماستالژی یا درد سینه در زنان مشکلی است که سینه و بازو دردناک می شوند و بسیاری از زنان اغلب با درد سینه احساس اضطراب می کنند.اساسا ، درد سینه نشانه ای از سرطان سینه نیست و خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد. این وضعیت به مناطق دیگر بدن گسترش نمی یابد و از ارث خانوادگی نیست.در واقع ، افراد زیادی این درد را تجربه می کنند ، این درد ممکن است در یک زمان کوتاه ناپدید شود یا زمانی که به آن توجه نکنید از بین برود.علت و علائم ماستالژی(درد سینه) + درمان خانگیعلت و علائم ماستالژی(درد سینه) + درمان خانگی

همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نم نمک خواهیم گفت درد سینه معمولا به دو نوع تقسیم می شود : درد سینه سیکلی و درد سینه غیر سیکلی که در هر یک علت ، نشانه ها ، علائم و درمانشان متفاوتند.

درمان گیاهی ماستالژی

ماستالژی چیست و چطور درمان می شود؟

درد سیکلی پستان باعث احساس اضطراب در بسیاری از افراد احساس نمی شود ، زیرا این درد هر ماه اتفاق می افتد و به سرعت از بین می رود ؛ با این حال ، درد سینه غیرسیکلی یکسان نیست. بسیاری از مردم زمانی که این درد را تجربه می کنند ، مشکوک به سرطان سینه می شوند اما خوشبختانه این وضعیت به این معنا نیست که شما سرطان سینه دارید.

تمام نتایج دقیق تنها زمانی تعیین می شود که آزمون های خاصی انجام شود. با این حال ، تشخیص زودهنگام سرطان سینه توانایی درمان تا را %80 افزایش می دهد. بنابراین ، اگر از درد سینه غیرسیکلی رنج می برید ، باید به پزشک مراجعه کنید ؛ تخمین زده می شود که حدود 50 تا 70% زنان در امریکا از درد سینه رنج می برند.

ماستالژی و درمان آن

ماستالژی یا درد سینه و خطرات آن

علل شایع درد سینه زنان یا ماستالژی چیست؟

گاهی اوقات غیر ممکن است که علت دقیق علت درد سینه را مشخص کرد. عوامل موثر بر این بیماری عبارتند از :

تولید مجدد هورمون :

درد سیکلی سینه می تواند در طول دوره قاعدگی شما رخ دهد این وضعیت معمولا در دوران بارداری یا یائسگی کاهش یا ناپدید می شود.

ساختار سینه :

درد غیرسیکلی سینه معمولا توسط ساختار سینه ، مانند کیست سینه ، تروما سینه یا جراحی سینه ایجاد می شود.درد سینه همچنین می تواند از خارج از سینه شروع شود - به عنوان مثال در قفسه سینه ، عضله ، مفصل یا قلب - و به سینه گسترش می یابد.

عدم تعادل اسید چرب :

عدم تعادل اسیدهای چرب در سلول ها می تواند حساسیت بافت سینه را تحت تأثیر قرار دهد.

علل ماستالژی چیست؟

علت های اصلی ماستالژی و درد سینه

استفاده از داروهای خاص :

برخی از داروهای هورمونی ، از جمله بعضی از داروهای ناباروری و ضد بارداری خوراکی ، ممکن است با درد سینه ارتباط داشته باشند ؛ علاوه بر این ، درد سینه ممکن است به علت عوارض جانبی هورمونٍ استروژن درمانی باشد. این وضعیت می تواند با داروهای ضد افسردگی خاصی همراه باشد ، از جمله مهار کننده های بازجذب سروتونین (SSRIs) ، فلوکستین (پروزاک ، پرولاکت هفتگی ، سارافم) و سرترالین (زولوفت).

اندازه سینه :

زنانی که سینه های بزرگ دارند ، می توانند درد سینه غیرسیکلی داشته باشند ؛ درد گردن ، شانه ها و کمر و درد سینه ممکن است نتیجه داشتن سینه های بزرگ باشد.سینه های شما در دوران بارداری بزرگتر می شوند و این باعث تغییر مفاصل و ماهیچه های سینه می شود و زنان باردار اغلب درد و ناراحتی سینه را احساس می کنند.

جراحی پستان :

درد سینه پس از جراحی سینه می تواند رخ دهد و ممکن است تا زمانی که زخم بهبود یابد ادامه داشته باشد.

دلایل درد سینه

علل درد سینه و ماستالژی چیست؟

ترومبوآمبولیک :

ترومبوآمبولیک وضعیتی است که در آن لخته خون در رگهای بدن وجود دارد ؛ گاهی اوقات ، لخته های خون در رگ های پا یا بالا یا پایین زانو قرار دارد. این یک بیماری جدی است که باید مراقب باشید. لخته شدن خون در پاها می تواند به ریه ها برود و باعث ایجاد درد سینه ، بیماری انسدادی ریوی یا حتی مرگ شود. اگر به طور مرتب سیگار می کشید ، احتمال ابتلا به این مشکل بیشتر می شود.

عفونت سینه :

عفونت سینه یکی از علل اصلی درد سینه است و این عمدتا به علت بیماری هایی است که به دستگاه تنفسی مرتبط است.

استرس :

هنگامی که شما باردار هستید یا در دوران قاعدگی خود هستید ، استرس یک نشانه شایع است. متاسفانه استرس موجب افزایش درد سینه شما می شود.

درد سینه به علت استرس

تاثیرات استرس در بیماری ماستالژی

علائم شایع درد سینه و ماستالژی چیست؟

علائم و نشانه های درد سینه بستگی زیادی به نوع درد قفسه سینه شما دارد و دو نوع درد سینه وجود دارد :

درد سیکلی سینه :

درد سیکلی سینه معمولا در هر دو سینه اتفاق می افتد ، اغلب همراه با درد شدید یا دردی که به داخل زیر بغل و بازو می رسد ، می باشد ؛ درد قبل از شروع چرخه قاعدگی شدیدتر است و زمانی که چرخه قاعدگی به پایان می رسد کاهش می یابد.

درد سینه غیرسیکلی :

درد سینه غیرسیکلی معمولا در یک طرف سینه اتفاق می افتد و علائم برجسته ای از درد شدید در یک ناحیه سینه است ؛ ممکن است علائم دیگری را که ذکر نشده است تجربه کنید.اگر سؤالی درمورد علائم این بیماری دارید ، لطفا با پزشک خود مشورت کنید.

ماستالژی چه علائمی دارد؟

علائم و نشانه های ماستالژی

چه کسانی عوامل خطر را دارند؟

ماستیت یک وضعیت شایع در زنان تمامی سنین ، ادیان و شرایط زندگی است. زنانی که پریود می شوند اغلب از درد سیکل پستان رنج می برند ، در حالی که زنان که به یائسگی رسیده اند بیشتر احتمال دارد که درد سینه غیرسیکلی را داشته کنند که شما می توانید این مشکل را با به حداقل رساندن عوامل خطر کنترل کنید. اگر دچار وضعیت های مشکوک هستید لطفا برای اطلاعات بیشتر به پزشک خود مراجعه کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

  • زمانی که تومور در سینه شما وجود دارد.
  • مایع نوک سینه دارید .
  • سینه یا نوک سینه یک افتادگی و حالت پژمردگی غیر طبیعی دارند.
  • تهوع ، خستگی ، تب دارید.
  • درد قفسه سینه بدون علائم بهبودی ادامه دارد.

اگر شما هر کدام از این نشانه ها یا علائم را داشتید یا سؤالی دارید ، لطفا با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل خطر درد سینه

علائم خطرناک در بیماری ماستالژی

راهنمایی هایی در مورد بهترین نحوه درمان درد سینه در زنان (ماستالژی) به طور طبیعی در خانه :

این بخش از سلامت نم نمک بیش از 20 راه حل خانگی برای درمان ماستالژی را شامل می شود.

1. سوتین مناسب بپوشید :

این نکته در مورد چگونگی درمان درد سینه به طور طبیعی ، انتخاب یک سوتین مناسب است که راحت است و توانایی بالا بردن سینه های شما را دارد. انتخاب نوع سوتین می تواند بر احساس سینه شما تاثیر بگذارد. پوشیدن یک سوتین راحت که می تواند سینه های شما را بالا بکشد ، به شما کمک می کند تا درد را کاهش دهید و از تاثیرات گرانش محافظت کنید.شما باید با یک متخصص لباس زیر مشورت کنید تا به شما در انتخاب بهترین سوتین که مناسب است کمک کند. سوتینی که برای سینه شما مناسب نیست ، باعث احساس درد می شود.

باید یک سوتین رسمی یا اسپرت برای پشتیبانی ملایم از سینه های خود را بپوشید و در صورت امکان ، هنگام خواب سوتین نزنید. اگر شما به سوتین نیاز دارید ، می توانید یک سوتین ورزشی از پارچه های تنفسی بپوشید.

سوتین و درد سینه

رفع ماستالژی با انتخاب لباس زیرمناسب

2. رفع ماستالژی با بسته یخ :

استفاده از بسته یخ روی مناطق دردناک سینه کمک می کند تا تورم را کاهش دهید و درد را تسکین دهید. شما می توانید بسته یخ را تا زمانی که دوست دارید روی سینه های خود بگذارید. می توانید یک حوله را دور تکه های یخ قرار دهید و سپس آنرا به مدت 10 دقیقه یا بیشتر روی سینه ها بمالید.

به طور جایگزین ، شما همچنین می توانید یک کیسه پر از سبزیجات یخ زده استفاده کنید و آن را به آرامی روی منطقه آسیب دیده مالش دهید. اگر بیش از حد سرد باشد یا پوست شما را بخراشد ، باید یک حوله دیگر بین یخ و پوستتان بردارید تا از سوختگی شما جلوگیری شود.

شما همچنین می توانید یک حوله دور کیسه سبزیجات یخ زده خود بپیچانید ؛ شکل این کیسه به شکل سینه های شما بستگی دارد و احساس راحتتری به نسبت بسته یخ ایجاد می کند. این روش را چند بار در روز تکرار کنید. به علت دمای سرد ، اعصاب را بی حس می کند ، بنابراین ناراحتی شما کاهش می یابد.

رفع درد سینه با یخ

تاثیر یخ روی درد سینه یا ماستالژی

3. روغن های گیاهی برای درمان ماستالژی :

درمان ماستالژی با روغن گل پامچال :

از روغن گل پامچال برای تسکین درد سینه در شب استفاده کنید با استفاده از این دستورالعمل ها :

این روغن را روی سینه خود بزنید و چند دقیقه ماساژ دهید .

از 240-500 میلی گرم عصاره روغن گل پامچال را هر روز برای 3 ماه با مشاوره پزشکتان استفاده کنید.

توجه : اگر باردار هستید یا صرع دارید ، از مصرف این روغن اجتناب کنید.

روغن پامچال برای رفع سینه درد

درمان ماستالژی با روغن گل پامچال

روغن کرچک برای رفع ماستالژی :

آنچه شما باید انجام دهید :

روغن کرچک را با روغن زیتون و یا هر روغن سبک تر نسبت به 1:2 مخلوط کنید.

با استفاده از این مخلوط ، سینه های خود را ماساژ دهید.

این کار را روزانه قبل از پریود خود تکرار کنید.

خواص روغن کرچک برای درد سینه

رفع ماستالژی با روغن کرچک

درمان ماستالژی با روغن کندر :

این روغن اساسی بیشتر معروف به عنوان یک رزین طبیعی معطر و همچنین یکی از روغن های ضروری است که بسیار رویش مطالعه شده. به گفته محققان ، خواص ضد سرطانی و ضد التهابی روغن قابل توجه است و می تواند به مشکلات متعدد سلامتی ، از جمله درد سینه کمک کند.

روغن مریم گلی برای رفع ماستالژی :

همچنین به عنوان سالیویا شناخته می شود ، روغن مریم گلی در میان عوامل طبیعی قوی با اثرات متعادل کننده هورمون است. ثابت شده که این روغن به کاهش کورتیزول ، تعادل هورمون تیروئید کمک می کند و تعادل هورمون قوی را به طور موثر انجام می دهد. بنابراین ، معمولا در میان زنان یائسه برای از بین بردن بی خوابی ، سرماخوردگی ، اضطراب و غیره ، استفاده می شود.

خواص مریم گلی برای درد سینه

درمان ماستالژی با روغن مریم گلی

تاثیر روغن اساسی نعناع برای ماستالژی :

نعناع به طور عمده در صنایع آرایشی و دارویی به دلیل فیتو شیمیایی فعال و اسیدهای چرب امگا 3 اش و فواید سلامتی اش استفاده می شود.

4. هنگام ورزش ، سوتین ورزشی بپوشید :

سوتین های ورزشی دارای سبک های مختلف ، اندازه ها و انواع مختلفی هستند.شما باید با یک متخصص لباس زیر برای پیدا کردن نوعی که مناسب سایز و نیازهای شماست مشورت کنید. افرادی که سینه های بزرگی دارند ، باید یک سوتین ورزشی بپوشند که بتوانند به طور موثر از سینه های خود حمایت کنند. اگر سینه های کوچکی دارید ، به حمایت کمتر نیاز خواهید داشت.

لباس مناسب ورزشی

اهمیت سوتین ورزشی در بیماری ماستالژی

5. آرامش درمانی ماستالژی را امتحان کنید :

این مورد قطعا مورد مهمی است که برای درمان طبیعی سینه های خود در نظر بگیرید. اگر درد سینه باعث ایجاد تنش می شود ، شما باید انجام آرامش درمانی را در نظر بگیرید. اگر چه ، هیچ نتیجه گیری قطعی برای این نکته وجود ندارد ، اما برخی شواهد نشان می دهد که آرام سازی می تواند به کاهش درد قفسه سینه که با کنترل اضطراب جدی مرتبط است ، کمک کند.

6. استفاده از ترموتراپی برای سینه های دردناک و ماستالژی :

استفاده از بسته های گرم گرفته تا حمام های گرم ، درمان های گرمائی زیادی وجود دارند که می توانند به درد سینه کمک کنند.

در اینجا برخی از پیشنهادات برای شما وجود دارد :

حمام کردن و یا ماندن در یک وان حمام به شما کمک خواهد کرد که آرامش بگیرید و درد سینه را از بین ببرید.

آب گرم را داخل یک بطری بریزید یا از یک بسته گرم استفاده کنید و روی سینه ها قرار دهید.

کرم ماساژ گرم نیز کمک می کند تا درد سینه را کاهش دهید ، با این حال ، هنگام استفاده از این کرم ها برای سینه هایتان باید مراقب باشید. شما نباید از آنها در هنگام شیر دادن استفاده کنید.

حمام برای ماستالژیا

درمان ماستالژی با ترموتراپی

7. برای رفع ماستالژی مقدار زیادی آب بنوشید :

درمان بعدی در این لیست راهنمایی در مورد چگونگی درمان درد سینه به طور طبیعی ، نوشیدن مقدار زیادی آب است. آب همیشه در زندگی ضروری است. هنگامی که درد سینه دارید ، مقدار زیادی مایعات بنوشید.

آب برای تسکین درد بسیار مفید است و همچنین به شما کمک می کند تا آرام شوید. برای نتیجه ، شما دیگر احساس ناراحتی نمی کنید. هنگامی که بدن دچار خشکی می شود ، تمایل به حفظ آب بیشتری دارد و موجب تورم و درد در سینه می شود. بنابراین ، حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشید و مصرف نمک خود را کاهش دهید.

فواید آب برای درد سینه

آب درمانی برای رفع ماستالژی

8. در بیماری ماستالژی کافئین را محدود یا متوقف کنید :

اگر به نوشیدنی های حاوی کافئین نیاز دارید تا از خواب بیدار شوید ، نباید در زمانی که دچار درد سینه می شوید ، از آنها استفاده کنید.

9. دیورتیک طبیعی را مصرف کنید :

برای از بین بردن درد سینه ، به ویژه در دوران قاعدگی ، باید میزان احتباس مایعات را کاهش دهید.در این صورت باید چایی از پودر قاصدک را تهیه کنید و از آن دو بار یا سه بار در روز بنوشید.فقط 1 قاشق غذا خوری پودر قاصدک را به یک لیوان آب اضافه کنید و آنرا 15 دقیقه بجوشانید.

11. رازیانه برای رفع ماستالژی :

مراحل زیر را انجام دهید :

1 قاشق چایخوری از دانه های رازیانه را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید.

سپس اجازه دهید برای حدود 10 دقیقه بماند.

فشارش دهید تا صاف شود ، سپس از این مایع چند بار در روز بنوشید ؛ همچنین ، شما می توانید دانه های بو داده رازیانه را هر روز برای کمک به جلوگیری از علائم PMS مانند درد سینه بجوید.

رفع درد سینه با رازیانه

فواید و خواص رازیانه برای ماستالژی

12. تغذیه خود را تنظیم کنید :

خوردن گوشت بدون چربی مانند مرغ و ماهی برای تامین پروتئین و عدم استفاده از غذاهای چرب مانند غذاهای سرخ شده و غذاهای سریع. کربوهیدرات های پیچیده در میوه ها ، سبزیجات و دانه های کامل یافت می شوند. شما باید آنها را به طور منظم به رژیم خود اضافه کنید تا وضعیت سینه هایتان بهبود یابد.

13. استفاده از مکمل های غذایی برای ماستالژی :

شما باید 600 واحد ویتامین E ، 50 میلی گرم ویتامین B6 و 300 میلی گرم منیزیم در روز مصرف کنید.

ید در نمک است و یا شما می توانید آب نمک را با دوز 3 تا 6 میلی گرم نمک در روز مصرف کنید.

روغن اساسی گل پامچال حاوی اسید لینولئیک است ، به همین دلیل سینه ها به تغییرات هورمونی کمتر حساس می شوند پس شما باید هر روز 3 گرم روغن گل پامچال را مصرف کنید.

می توانید مکمل های غذایی و ویتامین ها را در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های تغذیه ای خریداری کنید.

مکمل غذایی درد سینه

ماستالژی و مکمل های غذایی برای رفع آن

14. در ماستالژی سینه های خود را ماساژ دهید و از ورزش بیش از حد اجتناب کنید.

اجتناب از ورزش زیاد یکی دیگر از موارد است که باید سعی کنید برای درمان خود در نظر بگیرید. ورزش منظم به بهبود سلامت شما کمک می کند و به درمان درد سینه کمک می کند. اگر این عادت سالم را برای مدت طولانی حفظ کنید ، به ندرت این درد را تجربه خواهید کرد.

17. اگر ماستالژی دارید بلافاصله پس از غذا دراز نکشید :

توصیه می شود که اجازه دهیدحداقل 30 دقیقه بعد از غذا خوردنتان بنشینید و استراحت کنید. بلافاصله دارز نکشید چراکه این کمک می کند که درد سینه تان تشدید شود. مهم نیست که خسته اید ، پس از غذا دراز نکشید.

علاوه بر این ، بلافاصله بعد از غذا پیاده روی هم نکنید. پیاده روی بلافاصله پس از غذا خوردن موجب ناراحتی معده می شود و موجب افزایش درد پستان هم می شود.

عوارض دراز کشیدن بعد غذا خوردن

رفتار بعد غذا در بیماری ماستالژی

18. سیگار نکشید

19. سینه های خود را تمیز نگه دارید

20. از کرم ضد التهابی استفاده کنید

درمان بعدی در این لیست راهنمایی در مورد نحوه درمان درد سینه به طور طبیعی استفاده از کرم ضد التهابی است. شما می توانید از پزشک خود بخواهید که یک کرم ضد التهابی که شامل استروئید نمی شود را تجویز کند و یا می توانید دیگر کرم ضد التهابی را از داروخانه خریداری کنید.آنها می توانند درد و تورم همراه با درد سینه را کاهش دهند ؛ سپس ، به آرامی کرم را مستقیما به منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

21. در ماستالژی راههای مصرف قرص ضدبارداری را تغییر دهید

در صورت امکان ، قرصهای ضدبارداری را برای 1-2 هفته متوقف کنید این کار به بهبود وضعیت سینه کمک می کند. شما هنوز هم می توانید از روش های ضد بارداری های غیر دارویی استفاده کنید. قبل از متوقف کردن یا تغییر استفاده از قرصهای ضدبارداری با پزشک خود مشورت کنید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن