امسال سی و هفتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج فارس (GITEX) برگزار شد که مهمترین رویداد فناوری در خاورمیانه محسوب می شود.

پلیس دبی در حال حاضر ماشین های گشت لامبورگینی ، ربات های خودران و افسرهای اندرویدی را در ناوگان خود دارد. اما گویا این تجهیزات و امکانات مدرن برایشان کافی نبوده زیرا همزمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ از فناوری جدیدی نظیر موتور پرنده رونمایی کرده است که نمادی از آینده ی شهرهای مدرن با فناوری های بلندپروازانه بشمار می رود.موتور پرنده تجهیزات جدید ناوگان پلیس دبیموتور پرنده تجهیزات جدید ناوگان پلیس دبی

امسال سی و هفتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات خلیج فارس (GITEX) برگزار شد که مهمترین رویداد فناوری در خاورمیانه محسوب می شود.

موتور پرنده تجهیزات جدید ناوگان پلیس دبی

در این نمایشگاه ، موتور پرنده ای موسوم  به «اسکورپیون» که طراحی و ساخت آن به عهده شرکت روسی «هاورسرف» بود خودنمایی کرد که تلفیقی از  پهپاد و موتور سیکلت است. این گجت عجیب و جالب ، گنجایش حمل ۲۷۲ کیلوگرم وزن را دارد و از راه دور کنترل می شود. از مشخصات آن می توان به ۴ ملخ در گوشه های موتورسیکلت اشاره کرد که امکان حرکت با سرعت حداکثر ۷۰ کیلومتر در ساعت را مهیا می کند. اسکورپیون با یک بار شارژ تا ۲۵ دقیقه سفر می کند.

گفتنی است که در ابتدای سال جاری میلادی ، پلیس دبی اعلام داشت که قصد دارد گجت های مدرن را وارد ناوگان خود کرده و به دنبال ساخت «شهر هوشمند» در منطقه است. در همین راستا ، مدیر کمپانی هاورسرف ، الکساندر آتامانوف در این رابطه گفته که با توجه به اهداف پلیس دبی ، این دستگاه را طراحی نموده و قرار است به زودی به تولید انبوه برساند.

منبع : cnn

 

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
موتور پرنده تجهیزات جدید ناوگان پلیس دبی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,740