ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، کودکان سالم می توانند در گستره ای از اندازه ها باشند، اما روند رشد آنها نسبتا قابل پیش بینی است. در چک آپ، یک پزشک به قد، وزن و سن کودک نگاه خواهد کرد تا ببیند آیا کودک شما در حال رشد است یا خیر، تا برای آن چاره ای بیندیشد.

راهنمای وزن گرفتن نوزاد در 6 ماهه اول تولد

یکی از مسایلی که مادران به ویژه در زایمان اول با آن مواجه می شوند ، نگرانی از وزن گرفتن نوزاد است.اطمینان از تغذیه مناسب نوزاد و افزایش وزن در هرماه می تواند باعث آسودگی خیال والدین شود.مثل بسیاری از والدین ، ممکن است تعجب کنید که آیا نوزاد شما به طور عادی در حال رشد است یا خیر.راهنمای وزن گرفتن نوزاد در 6 ماهه اول تولدراهنمای وزن گرفتن نوزاد در 6 ماهه اول تولد

کودکان سالم می توانند در گستره ای از اندازه ها باشند ، اما روند رشد آنها نسبتا قابل پیش بینی است. در چک آپ ، یک پزشک به قد ، وزن و سن کودک نگاه خواهد کرد تا ببیند آیا کودک شما در حال رشد است یا خیر ، تا برای آن چاره ای بیندیشد.

جدول وزن گیری نوزاد دختر

وزن گرفتن نوزاد در ماه های اولیه زندگی

وزن کودک و عوامل موثر بر آن

وزن متوسط یک نوزاد در حدود 3.2 تا 3.4 کیلوگرم است. اغلب نوزادان سالم به طور کامل 2.6 تا 3.8 کیلوگرم وزن دارند. وزن کم زاد و ولد کم تر از 2.5 کیلوگرمدر تمام مدت است و بزرگ تر از متوسط یک وزن بیش از 4.0 کیلوگرم است.

بسیاری از چیزها می توانند بر وزن زاد و ولد نوزاد تازه متولد شده تاثیر بگذارند.

آن ها شامل موارد زیر هستند :

-چند هفته بارداری به طول می انجامد : نوزادانی که پیش از موعد به دنیا می آیند معمولا کوچک تر هستند و نوزادانی که به موقع به دنیا می آیند ممکن است بزرگ تر باشند.

-سیگار کشیدن : مادران که سیگار می کشند معمولا نوزادان کوچک تری دارند.

-دیابت حاملگی : دیابت در دوران بارداری می تواند به یک کودک بزرگ تر از متوسط منجر شود.

-وضعیت غذایی : تغذیه ضعیف در دوران بارداری می تواند به یک نوزاد کوچک تر منجر شود ، در حالی که افزایش وزن اضافی می تواند منجر به یک نوزاد بزرگ تر شود.

-سابقه خانواده : بعضی نوزادان کوچک تر یا بزرگ تر به دنیا می آیند و ممکن است این در خانواده آنها مورثی باشد.

-جنسیت : به طور متوسط ، نوزاد دختر نوزاد کمی کم وزن تر از پسران است.

-بارداری متعدد : یک نوزاد به احتمال زیاد دارای وزن زایمان بیشتری نسبت به خواهر و برادر متولد شده در دوران بارداری چندقلوها (دوقلوها، سه قلو و غیره) است.

جدول وزن گیری نوزاد پسر

چه عواملی بر وزن گرفتن نوزاد تاثیر می گذارند؟

افزایش وزن کودک در سال اول :

هر کودک متفاوت است ، اما آنچه را که به طور کلی در 12 ماه اول زندگی می توانید انتظار داشته باشید این موارد هستند.

-دو هفته اول :

در طی چند روز اول زندگی ، طببیعی است که نوزادان چه تغذیه با شیر مادر و چه با شیشه شیر که وزن کم کنند.

یک نوزاد شیشه شیری ممکن است تا 5 درصد وزن بدن خود را از دست بدهد ، و یک نوزاد با شیر مادر می تواند تا 10 درصد کاهش وزن داشته باشد. اما در عرض دو هفته ، اغلب نوزادان می توانند وزنی که از دست داده اند را به دست آورند و به وزن اول خود باز گردند.

وزن گرفتن نوزاد در 1 ماهگی

نوزاد از زمان تولد تا 6 ماهگی باید هر هفته 141 تا 198 گرم وزن اضافه نمایند و درماه 2.54 سانتی متر در ماه رشد کنند. افزایش قد و وزن نوزادان مختلف با یکدیگر متفاوت است اما بطور کلی قد نوزادان در یک ماهگی باید بین 2.5 تا 3.8 سانتیمتر بلندتر شود و وزن نوزاد نیز حدود 900 گرم در این ماه افزایش خواهد داشت اما این میزان رشد ممکن است سریعتر و یا کندترباشد.

چنانچه در بخش نوزاد در نم نمک گفته ایم بیشتر نوزادان حدود نیم کیلوگرم در طول ماه اضافه می کنند. در این سن ، نوزادان به آن اندازه خواب آلود نیستند ، شروع به داشتن یک الگوی تغذیه منظم می کنند ، و در طول شیر دادن میک زدن های قوی تری دارند.

وزن نوزاد در ماه های مختلف

وزن گرفتن نوزاد در ماه اول بعد تولد

وزن گرفتن نوزاد در 2 ماهگی

نوزاد باید در هر هفته به تدریج و پیوسته وزن بگیرد. دو ماه اول زندگی دوره رشد سریع بوده و نوزاد در این ماه 2.5 تا 3.8 سانتی متر رشد قدی و 907 گرم وزن خواهد گرفت. در این ماه وزن و قد نوزاد دختران بهتر است اینگونه باشد ، وزن : 5.3 کیلوگرم ، قد : 56.1 سانتیمتر ، بهتر است وزن و قد نوزاد پسر دوماهه نز اینگونه باشد : وزن : 5.6 کیلوگرم قد : 58.4 سانتیمتر

وزن گرفتن نوزاد در 3 ماهگی

در این ماه ، وزن گیری نوزاد از 170 گرم در هفته به کمی کمتر از 113 گرم در هفته کاهش می یابد و در حدود 2 پاوند در این ماه و ماه های بعدی به وزن او اضافه می شود. وزن دختران در سه ماهگی بهتر است 5/350 کیلو گرم و وزن پسران در سه ماهگی بهتر است 5/750 کیلوگرم باشد.

وزن گرفتن نوزاد در 4 ماهگی

نوزاد در انتهای 4 ماهگی ، حدودا به دو برابر وزن زمان تولدش می رسد. وزن نوزاد با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی نوزاد در4 ماهگی بهتر است وزنی در حدود 6.5 کیلوگرم داشته باشد.

وزن گرفتن نوزاد در 5 ماهگی

افزایش قد و وزن نوزادان مختلف با یکدیگر متفاوت است اما بطور کلی بهتر است وزن نوزاد 5 ماهه در حدود 5/ 7 کیلوگرم باشد.

وزن نوزاد پنج ماهه

وزن گرفتن نوزاد در ماه پنجم

وزن گرفتن نوزاد در 6 ماهگی

در 6 ماهگی ، نوزاد شروع به رشدی در حدود 1.27 سانتی متر در ماه و وزن گیری 85 تا 141 گرم در هفته می کند. به طور متوسط، نوزادان حدود نیم کیلوگرم در هر ماه برای شش ماه اول اضافه می کنند. وزن متوسط در عرض شش ماه حدود 7.3 کیلوگرم برای دختران و 7.9 کیلوگرم برای پسران است.

وزن گرفتن نوزاد یک سال

بین شش ماهگی تا یک سالگی ، افزایش وزن کم می شود. اکثر نوزادان وزن تولد خود را تا پنج تا شش ماهگی دو برابر می کنند و زمانی که یک ساله هستند ، سه برابر می شود. در یک سالگی ، میانگین وزن یک دختربچه در حدود 8.9 کیلوگرم است و پسران در حدود 9.6 کیلوگرم است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن