ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، در ادامه این بخش از نم نمک علاوه بر بررسی فواید شیردهی برای مادر و نوزاد به تاثیرات آن در کاهش وزن خواهیم پرداخت.

چگونه شیردهی به کم کردن وزن کمک میکند؟

تحقیقات میگویند که شیر دادن ، علاوه بر کم کردن وزن ، به رابطه مادر و نوزاد هم کمک میکند البته این تنها گام برای کم کردن وزن شما نیست بسیاری از زنان نگران این هستند که بعد از زایمانشان وزن کم کنند. برگشتن به وزن قبلیتان میتواند برای شما یک وسواس شود ، پس ممکن است علاقه مند باشید بدانید که ، شیر دهی به شما در این راه کمک میکند ، برخی از زنان تلاش میکنند که پرخوری نکنند ، که میتواند برخی کمبودهای تغذیه ای را در کودک ایجاد کند با این حال ، اضافه وزن در طول و قبل از بارداری نتیجه تغییرات هورمونی ، احساسی و فیزیکی است که به طور طبیعی اتفاق می افتند ، در ادامه این بخش از نم نمک علاوه بر بررسی فواید شیردهی برای مادر و نوزاد به تاثیرات آن در کاهش وزن خواهیم پرداخت.روش سوزاندن کالری و کاهش وزن در دوران شیردهیروش سوزاندن کالری و کاهش وزن در دوران شیردهی

اضافه وزن ، شامل چند پوند میشود؟

اگر شما فقط 10پوند یا کمتر اضافه کرده اید ، نیازی نیست نگران باشید ، زیرا بدنتان به حالت عادی روزانه اش برمیگردد احتمالا شما شش ماه پس از زایمان ، به بدن گذشته خود دست میابید با این حال اگر شما در طول بارداری بیشتر از 10 پوند اضافه کردید ، به کمی تغییرات نیاز خواهید داشت.

وزن کم کردن در شیردهی

روش های مناسب برای کاهش وزن در دوران شیردهی

چگونه میتوانم این وزن اضافه بعد از زایمان را ازبین ببرم؟

داشتن یک برنامه ورزشی منظم ، به شما کمک میکند که کالری هایتان را بسوزانید خوردن غذاهای کمتر ، یکی دیگر از راه های کم کردن وزن است اما خبر خوبی داریم : شیر دادن تنها برای رشد کودک مناسب نیست ، بلکه یک روش مناسب برای سوزاندن کالری است. شیر دهی مقدار زیادی انرژی به شما میدهد ، حدود 500کالری در روز ، برای مقایسه ، در ورزش کردن حدود 510 کالری میسوزانید البته بستگی به این دارد که ، چقدر سخت تمرین میکنید هرچند شیردهی با سختی کار ارتباطی ندارد ، پس این یک وضعیت برد برد است.

شیردهی برای ازدست دادن وزن : درست است یا غلط؟

یک تحقیق انجام شده در دانشگاه آکسفورد میگوید که ، شیردهی به از دست دادن وزن در زنان کمک میکند این نظر سنجی شامل بیش از700،000 زن بوده و آنها تایید کردند که شیردهی ، به طور متوسط 500 کالری در روز میسوزاند. محققان همچنین میگویند که شیر دهی باعث جلوگیری از سرطان سینه و برخی مشکلات قلبی میشود.این بسیار مهم است که به دیدن یک متخصص تغذیه بروید ، زیرا اگر میخواهید وزن کم کنید ، باید تمام مواد مغذی مورد نیاز را به بدنتان برسانید.بنابراین ، شیر دهی در کاهش وزن به شما کمک میکند ، اما این یک روند بسیار آرام است(2پوند در هر 6 ماه)

رژیم مناسب برای کاهش وزن در دوران شیردهی

پس این رژیم متعادل است.

پروتئین بخورید ، مانند : سینه مرغ ، بوقلمون ، گوشت گاو و نخودها.

مصرف میوه ها و سبزیجات تازه را بیشتر کنید و مصرف پاستا ، نان و سایر غذاهایی که کربوهیدرات زیادی دارند را محدود کنید.

از غذاهای شیرین و فرآوری شده دوری کنید.

رژیم کاهش وزن در دوران شیردهی

رژیم برای کاهش وزن در دوران شیردهی

شیر دهی چه تاثیری بر رشد کودک دارد؟

انجمن اطلاعات علمی ، نتیجه سالها تحقیق در مورد تاثیر شیردهی مادران در شش ماه اول بر روی کودکان را منتشر کرد.آنها متوجه شدند ، کودکانی که در شش ماه اول با شیر مادر تغذیه شده اند نسبت به دیگران درک شناختی بهتری دارند بنابراین شیر دهی ، به پیشرفت های فکری ، حرکتی و همچنین مهارتهای زبان و حافظه کمک میکند.شیر پستان ، حاوی مواد زیستی ، مانند؛ چربی های اشباع نشده است که نیاز به رشد مغز دارد بنابراین ، این مربوط به توسعه سیستم عصبی مرکزی است علاوه بر این ، کودکان را از چاقی مفرط محافظت میکند ، گفتنی است بین کودکانی که با شیر مادر و کودکانی که با فرمول ها تغذیه شده اند تفاوت وجود دارد.

تاثیر شیردهی در رشد کودک

تاثیر شیردهی بر رشد کودک

ملاحظات عمومی :

هنگامی که از کودک خود پرستاری میکنید ، نوک پستان تحریک میشود و با ترشح اکسی توسین ارتباط دارد.اکسی توسین ، یک هورمون است که باعث ایجاد انقباضاتی میشود و به رحم کمک میکند ، تا به اندازه پیش از بارداری و طبیعی اش برگردد.با این حال ، ما نمیگوییم که میتوانید همه غذاهای شیرین ، سرخ شده و سایر غذاهای غنی از کالری را فقط به دلیل اینکه شیر میدهید ، بخورید.

حرکات ساده ورزشی برای کاهش وزن در دوران شیردهی

بین هر وعده غذایی خود ورزش کنید :

این به شما کمک میکند که وزن کم کنید و باعث تقویت و بهبود گردش خون میشود و همچنین به شما کمک میکند تا مایعات اضافی خارج از بدن را ازبین ببرید.دراز بکشید و پاهای خود را کمی بالا ببرید و با انگشتانتان دایره های کوچک بکشید ، 10بار این کار را انجام دهید ، اول سمت راست و سپس سمت چپ.

تغییر دیگر این است ، انگشتان خود را بالا ببرید و سپس پایین بیاورید ؛ هر حرکت را 5 ثانیه نگه دارید و سپس پایتان را عوض کنید.

همچنین بسیار مهم است که به اندازه کافی استراحت کنید و انرژی خود را شارژ کنید ، پس از زایمان ، شما به مقدار زیادی از انرژی نیاز دارید ، پس با پزشکتان در مورد این توصیه ها صحبت کنید.

ورزش کردن در دوران شیردهی

حرکات ورزشی فوق العاده در دوران شیردهی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن