ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اتو را باید به صورت مرتب جرم گیری کرد و بهتر است مخزنش را با آب مقطر پر کنید و بعد از هر بار استفاده و تمیز کردن اتو، آب اضافی آن را نیز خالی کنید تا رسوبات در آن جمع نشوند.

بهترین روش ها برای تمیز کردن لکه و جرم اتو

بسیاری از ما تصور می کنیم تمیز کردن یک کار اجباری است ولی شاید تمیز کردن اتو چیزی باشد که ما هرگز از آن انتظار نداشته ایم.چیزی که نمی دانیم این است که یک اتو که در طول یک زمان پاکسازی نشود ، کثیفی و جرم می گیرد.چگونه سوختگی و جرم کف اتو را تمیز کنیم؟چگونه سوختگی و جرم کف اتو را تمیز کنیم؟

گاهی اوقات این کثیفی و جرم ها به پارچه ها می چسبند ، و دیگر لباس ها همانند قبلا نو و تازه نخواهند بود پس ضروری است که بدانید چطور برای لباس هایتان ، اتو را باید تمیز نگه دارید ، آنچه که برای این فرایند مورد نیاز است در آشپزخانه ها وجود دارد با کمی تلاش و انجام روش هایی که در این بخش از نکات خانه داری نم نمک گفته شده است اتوی شما می تواند به همان اندازه تازه و نو شوند.

از بین بردن لکه روی اتو

تمیز کردن اتو با بهترین روش های ممکن

چه چیزهایی را برای تمیز کردن اتو نیاز داریم :

چندین چیز ممکن است بر اتو تاثیر بگذارند ، از قبیل چسبیدن و ایجاد لکه هایی از آب و ایجاد بخار ، علائم سوزش در پایه و یا باقی مانده چیزهای سوخته شده ، این آسیب ها موجب می شود که اتو خوب نباشد ، و به شما اجازه نمی دهد که همیشه "بهترین" وضع خود را داشته باشید.مراحل زیر راهنمایی هایی در مورد چگونگی مقابله با این مشکلات را ارائه می دهند.

روش های پایه :

این روش های اساسی را برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر و داشتن طولانی مدت اتو انجام دهید.

1. هر چند روز ، اتوی خود را با محلول سرکه و نمک با نسبت های مساوی ، با استفاده از یک پارچه پاک کنید این کار از چسبیدنش بر روی هر نوع پارچه دیگر جلوگیری می کند.

تمیز کردن اتو با سرکه

نحوه تمیز کردن اتو با سرکه و نمک و جوش شیرین

2. شما همچنین می توانید جوش شیرین را به این مخلوط اضافه کنید تا بتوان مخلوطی موثرتر تهیه کرد.

3. برای رسوب بخارش ، از پنبه استفاده کنید و آن را در یک محلول پاک کننده بزنید و روی تمام دریچه های بخار بر روی سطح اتو بکشید این کار مانع از ایجاد هرگونه رسوبی توسط آب سخت می شود.

4. ضروری است که پس از اتو کردن آب اضافی در مخزن اتو را خارج کنید ، زمانی که اتو زیاد داغ نیست تا از وقوع مشکلات جلوگیری شود ، بدون انجام اینکار ، در مخزن آب باقی خواهد ماند و رسوبات آب باقی می مانند و سرانجام زنگ خواهد زد.

5. سعی کنید از آب مقطر برای جلوگیری از رسوب مواد معدنی در بخار استفاده کنید.

6. با یک پارچه مرطوب بیرونش را تمیز کنید ؛ شما می توانید از صابون ملایم برای تمیز کردن بیرون اتو از لکه های مقاوم استفاده کنید که این امر از جمع شدن کثیفی بر روی سطحش جلوگیری می کند که می تواند در هنگام اتو کردن بر روی پارچه منتقل شود.

چگونگی مراقبت از اتو

تمیز کردن اتو برای جلوگیری از مشکلات احتمالی

تمیز کردن اتو از پارچه های چسبیده سوخته شده :

زمانیکه عجله داشتید ، تنظیمات اتو را بررسی نکردید و لباس مورد علاقه خود را سوزاندید! شما خوشبختانه جایگزینی را برایش پیدا کردید ، اما زمانی که روز بعد خواستید لباستان را اتو کنید ، یک تکه زشت از پارچه سوخته شده را روی اتو خود دیدید در ادامه چگونگی تمیز کردنش وجود دارد :

 1. در حالی که اتو هنوز داغ است ، آن را از برق دربیاورید و بلافاصله اسفنج مرطوبی را روی اتو قرار دهید.
 2. پارچه به دلیل تغییر ناگهانی دما ، از اتو جدا می شود.
 3. برای برداشتن باقی مانده اش از یک پد پاک کننده خفیف استفاده کنید ، اگر از خشن اش استفاده کنید ، اتو را خراشیده خواهد کرد.
 4. اگر ناکارآمد بود ، از کمی جوش شیرین استفاده کنید و آنها را بر روی سطح اتو بپاشید و با یک اسفنج بشورید.

این یک روش سریع و موثر است. این نه تنها به کنده پارچه های سوخته شده کمک می کند ، بلکه همچنین هر رسوب چرب یا نشاسته ای را که در سطح اتو وجود دارد را پاک می کند. متوجه خواهید شد که دفعه بعد که لباس هایتان را اتو می کنید ، از قبلشان شفاف تر می شوند.

ترفندهای بینظیر برای رفع رسوبات اتو

تمیز کردن پارچه های چسبیده به اتو با راهکار های موثر

تمیز کردن اتویی که موجب لکه هایی روی لباس و پارچه می شود :

شما لباس های سفید مورد علاقه خود را اتو می کنید و متوجه می شوید که لکه های کوچکی در سرتاسر آن وجود دارد که بسیار ناراحت کننده است این ممکن است به علت زنگ زدگی باشد که در داخل حفره های بخار وجود دارد یا به دلیل برخی از کثیفی های سطح اتو. برای حل این مشکل ، شما ممکن است این روش را دنبال کنید :

 1. قبل از شروع ، اطمینان حاصل شود که اتو سرد است.
 2. یک محلول صابونی با مواد شوینده خفیف تهیه کنید و با استفاده از یک پارچه یا اسفنج ، سطح اتو را پاک کنید.
 3. با تمیز کردن پارچه ای که در آب تمیز خیس شده است ، ادامه دهید.
 4. استفاده از پد تمیز کننده یا یک ماده تمیز کننده قوی ، سطح اتو را خراب می کند.سعی کنید از این کار اجتناب کنید.
 5. مخزن را با نسبت های مساوی از آب و سرکه پر کنید.
 6. اتو را روشن کنید و بگذارید تا کل این محلول تمام و بخار شود.
 7. این کار را مجدد با آب تنها انجام دهید تا کل بخارات سرکه و رسوبات آب از بین برود.
 8. این کار برای اتوی ما ، هم داخل و هم خارجش مفید است.

رفع پارچه چسبیده به اتو

ترفند تمیز کردن اتو با بهترین حالت ممکن

این راهنمایی ها و ترفندها به شما کمک خواهد کرد اتو و لباس هایتان را نو و جدید نگه دارید. بنابراین نباید نگران خرید یک اتوی جدید باشید در هر زمان که با هر یک از مشکلات ذکر شده مواجه شوید.


رسوب زدایی ( آهک ) اتو و شستشوی داخلی اتو

1 - 1 لیوان سرکه سفید را با یک لیوان آب مخلوط کنید . سرکه باعث ضد عفونی کردن ، جرم گیری ، از بین رفتن آهک و بوگیری اتو خواهد شد . این ترکیب بهترین تمیز کننده برای قسمت های غیر قابل دسترسی اتو میباشد .

2 - اتو را با ترکیب سرکه پر کنید و بگذارید تا داغ شود . اتو را روی داغ ترین حالت ممکن بگذارید اگر هم اتوی شما فاقد درجه حرارت میباشد روی حالت اتوی پنبه ( cotton ) قرار دهید .

3 - وقتیکه اتو کامل داغ شد شروع به زدن بخار نمایید . اتو را روی یک حوله یا پارچه قرار داده سپس هر 20 ثانیه بخار آن را بزنید . اینکار را به مدت 2 دقیقه انجام دهید .

4 - اتو را کاملا از محلول خالی کرده و با آب پر کنید . سپس اتو را روشن کنید و بخار آن را چند مرتبه بزنید تا کاملا از سرکه خالی شود .

تمیز کردن اتو و از بین بردن لک های کف اتو

1 - به اندازه مساوی نمک و سرکه سفید را مخلوط کنید . این محلول باعث سایش و از بین برنده جرم های مقاوم میباشد . این بهترین راه حل برای نرمی ( لیز خوردن ) اتو در هنگام اتو کشیدن روی لباس میباشد . اگر دارای مشکل زبر بودن یا گیر کردن کف اتو به لباس میباشد از این روش استفاده کنید .

2 - با یک دستمال محلول را به کف اتو بکشید . با حرکات چرخشی سعی کنید که لایه برداری را از کف اتو انجام دهید . تا زمانی که احتیاج بود اینکار را انجام دهید . در صورتیکه این روش اثر نکرد و اتو حالت چسبندگی داشت راههای گفته شده در آخر مقاله را انجام دهید .

3 - تمیز کردن سوراخ های بخار با گوش پاک کن . با گوش پاک کن ، مسواک یا خلال دندان تمام سوراخ های بخار اتو را کاملا تمیز کنید .

4 - جداسازی پلاستیک چسبیده به اتو . اتو را کاملا سرد کنید ، اینکار را میتوانید با گذاشتن کف اتو روی مقداری یخ انجام دهید . سپس با چاقو یا کار اعتباری به سادگی پلاستیک کف اتو کنده خواهد شد .

5 -لکه بری با استفاده از جوش شیرین . ا قاشق غذاخوری آب را با 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید . محلول را با دست فقط به نقاطی که کثیف هستند بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس محلول را پاک کنید .

6 -لکه بری با استفاده از خمیر دندان . مقدار کمی خمیردندان را مستقیما روی قسمت لک شده یا جرم بمالید سپس با یک دستمال آن را تمیز کنید . بعد از پاک کردن خمیر دندان ، به مدت 5 دقیقه بخار اتو را بزنید .

از بین بردن چسبندگی کف اتو ( سوختگی اتو )

1 - استفاده از روزنامه . اگر اتو شما چسبناک شده و روی لباس گیر میکند یا کند حرکت میکند یک روزنامه بردارید ، بخار اتو را خاموش کنید و روزنامه را شروع به اتو کشیدن بکنید تا زمانیکه چسبندگی آن از بین برود . اگر چسبندگی آن از بین نرفت سپس مقداری نمک روی روزنامه بپاشید و اتو بکشید تا چسبندگی آن از بین برود .

2 - استفاده از نمک و فویل آلومینیومی . برای پاک کردن لکه های نسبتا مقاوم و چسبندگی زیاد از این روش استفاده نمایید . روی یک عدد فویل آلومینیومی مقداری نمک روی آن ریخته و اتو را روی داغ ترین حالت قرار دهید سپس شروع به اتو کشیدن آلومینیوم کنید .

 • این روش برای از بین بردن پلاستیک چسبیده به کف اتو بسیار مناسب میباشد .

3 - استفاده از آمونیاک . برای لکه های بسیار سخت از این روش استفاده کنید . بعد از استفاده کردن از مرحله قبل اتو را خاموش کنید سپس یک پارچه کهنه را به آمونیاک آغشته کنید و اتو را روی آن قرار دهید . حتما اتو را قبل از گذاشتن روی آمونیاک خاموش کنید زیرا امکان سوزاندن دستتان وجود دارد .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن