ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، بمنظور جلوگیری از رشد قارچ باید رویه های تشک را عوض کنید شستن آن کار سختی نیست و می توان با روش های ساده آن را انجام داد.

روشها و ترفندهای شستن انواع تشک تخت

شما نیمی از زندگیتان را بر روی تشک خود می گذرانید پس طبیعی است که آن را تمیز و مرتب نگه دارید این کار آن را عاری از هر گونه آلرژی کرده و تا سالها نو باقی می ماند. بمنظور جلوگیری از رشد قارچ باید رویه های تشک را عوض کنید شستن آن کار سختی نیست و می توان با روش های ساده آن را انجام داد.روشها و ترفندهای شستن انواع تشک تختروشها و ترفندهای شستن انواع تشک تخت

شستن تخت خواب

قبل از تمیز کردن ، از لایه های رویی شروع کنید مانند جمع آوری متکاها ، اسباب بازی و سایر اشیاها. زمانیکه رویه متکاها را درآوردید آن را درون سبد خشکشویی بیندازید پتوهارا نیز به هنگام نظافت در گوشه ای کنار بگذارید سپس رویه تخت را بلند کنید و آن را همراه متکا درون رختکن بیندازید. وزمانی که تخت خالی بود آن را بشویید. از آب بسیار داغ و خشک کن برای پاک زدایی گردوخاک یا کشتن باکتری های موجود استفاده کنید.

راه های شستن تشک تخت

روش های شستن تشک تخت در منزل

پاک کردن و گندزدایی تشک تخت

اولین گام برای تمیزی جاروبرقی است این کار تخت را گردگیری می کند از لوله جاروبرقی برای مکش گوشه های تخت استفاده کنید سپس جوش شیرین را بر روی تخت پاشیده تا لکه ها را پاک کند. برای آنکه بوی طراوت و تازگی بگیرد 5 قطره از روغن خوشبو کننده را درون جوش شیرین ریخته تا بوی عطر را به خود جذب کرده و لکه ها را دفع کند.

بگذارید جوش شیرین 30 دقیقه روی تخت بماند سپس دوباره تخت را جارو بکشید سپس چنانچه پیش از این هم کامل در بخش نکات خانه داری نم نمک توضیح دادیم با آن جوش شیرین را پاک کنید سپس آن را در بیرون و در هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود و رطوبت آن گرفته شود اما در فصل گرما فقط کافیست که پنجره را باز گذاشته ، پرده ها را کنار بزنید تا نورخورشید بر روی تخت تابیده و آن را خشک کند.

تمیز کردن تشک تخت خواب

گردگیری و شستن تشک تخت

چگونه تخت و لکه های موجود آن را پاک کنیم؟

قبل از شروع پاکسازی درجه ماشین لباسشویی را روی آب بسیار داغ تنظیم کنید تا باکتری ها را بکشد.

1-تخت را جارو کشیده زیرا بهترین راه برای پاک کردن است

2-جوش شیرین لکه هارا پاک کرده و بوی تازگی می دهد

3-مجددا جاروبرقی بکشید

4-لکه های تخت به سه دلیل خون ، ادرار و ترشحات بدن پدید می آید برای پاک کردن لکه های خشک شده خون مراحل زیر را انجام دهید : ¼ فنجان آب اکسیژنه ، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری نمک طعام اضافه کنید همه موارد را با هم ترکیب کرده تا خمیری چسبناک بدست بیاد موارد را روی تخت ریخته ، سپس آن را پاک کنید تا لکه ای باقی نماند.

پاک کردن لکه از روی تشک تخت

شستن تشک تخت با جوش شیرین

شستن لکه های ادرار بر روی تشک تخت

حیوانات خانگی و بچه ها عامل ایجاد آن هستند و با یکبار خشک شدن تمیز نمی شود این دو روش به من کمک کرد تا وقتی بچه هایم کوچک بودند تشکشان را تمیز نگه دارم. مواد تشکیل دهنده : 3قاشق غذاخوری جوش شیرین ، 3درصد آب اکسیژنه و میزان کمی مایع ظرفشویی.

مواد را ترکیب کرده و روی تخت بریزید اگر مشکل حل نشد روش دوم را به کار گیرید : 3قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی ، یک قاشق آب اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا فوم بدست بیاد آن را نیم ساعت روی لکه بگذارید سپس آب اکسیژنه افزوده و جارو بکشید.

شستن لکه های تشک تخت

از بین بردن لکه ادرار روی تشک تخت

روش خشک کردن تخت

قبل از شروع کار پنجره ها را باز کنید سپس گوشه های تخت را با آمونیاک اسید ضدعفونی کنید از پارچه ای تمیز و آب برای این کار استفاده کنید 5دقیقه صبر کنید و دوباره این کار را تکرار کنید محل را با جوش شیرین برای خنثی کردن آمونیاک اسید و قارچ موجود پاکسازی کنید وقتی خشک شد جارو بکشید.

5-تکرار مکررات

اگر تخت با روش هایی که گفته شد پاک نشد این روش را انجام دهید : تخت را بلند کرده و آن را از بالا به پایین آویزان کنید سپس مراحل پاکسازی را انجام دهید

6-پیشگیری از لکه های تخت

از آنجایی که تمیز کردن آن زمان بر است از تخت قابل شست و شو استفاده کنید در مورد تخت پلاستیکی که در زمان بچگی به یاد دارید صحبت نمیکنم.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن