ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، تمیز کردن خانه اگر براساس برنامه ریزی و اصولی باشد کار سختی نیست.روش های زیر راه هایی برای یک تمیزکاری راحت و سالم است.

چطور خانه مرتب داشته باشیم؟

1- امان از عکس های یادگاری و کاتالوگ های تبلیغاتی که باید همیشه جلوی چشم باشند! شاید توی کمتر خانه ای در و پیکر یخچال با عکس های یادگاری و مگنت های جورواجور پر نشده باشد. حالا یک بار امتحان کنید. توی عکس خانه هایی که خلوتی و آرامش آن ها به دلتان می نشیند هیچ خبری از برچسب های روی یخچال و عکس ها نیست. دلتان نمی آید آن ها بردارید. قبول! قسمتی از دیوار آشپزخانه انتخاب کنید و هر چه دوست دارید روی آن بچسبانید. البته منظم و مرتب اما سال جدید دیگر بی خیال یخچال بینوا شوید!چکار کنم خانه ام همیشه مرتب باشه + تصاویرچکار کنم خانه ام همیشه مرتب باشه + تصاویر

1

2- سوغاتی ها و یادگاری های ریز و درشتی که به دستتان می رسد را لازم نیست همیشه جلوی دید بگذارید. درست است که خیلی از ما دوست داریم رهاورد سفرهای رفته را به رخ دیگران بکشیم یا سوغاتی دوست و آشنایی را مانند غنیمت نگهداری کنیم اما تاقچه های پر از مجسمه ها و خرده ریزهایی که هیچ تناسبی با هم ندارند به جای اینکه زیبایی داشته باشند فقط فضای خانه را شلوغ نشان می دهند. آنهایی را جلوی چشم بگذارید که خیلی خاص هستند و بقیه را جایی برای خودتان نگه دارید!

2

3- از نظر طراحان داخلی پیدا بودن مواد شوینده توی آشپزخانه یک خطای بزرگ به حساب می آید. در واقع آن ها در طراحی های خودشان تا جای ممکن سعی دارند سینک ها را طوری انتخاب کنند که قسمتی برای قرار دادن وسایل خاص مواد شوینده داشته باشند و دیگر نیازی به گذاشتن بطری اصلی نباشد. توی آشپزخانه ای که بطری مایع ظرفشویی از سینک بیرون زده باشد یا کناره ها باشد هیچ وقت نظم و ترتیب به چشم نمی آید!

3

 

4- میز اتو! از صبح تا شب مشغول تر و تمیز کردن اتاق باشید و هر قدر هم اتاق را مرتب و منظم چیده باشید تا وقتی میز اتو کنار دیوار باشد و جایی برای قرار دادن وسیله های دم دستی و رخت و لباس ها ، انگار که هیچ کاری نکرده اید! یادتان باشد اولین کار موقع خرید میز اتو فکر کردن به فضای جادادن آن است نه گوشه اتاق. این روز ها طرح های عجیبی از می ز ها هستند که می توانند با فضای کم سازگار باشند. بد نیست دنبال یکی از آن ها بگردید!

4

 

5- انتخاب یک جا کفشی مناسب برای خانه از مسایلی است که شاید نصف قضیه به هم ریختگی های کاذب را حل می کند. یک جاکفشی بزرگ که حتی در زمان میهمانی هم بتوان از آن استفاده کرد. هیچ صحنه ای نمی تواند بد تر از کفش های به هم ریخته دم در باشد. حالا هر قدر هم برای می ه مان ها و خانه و زندگیتان سنگ تمام بگذارید اما دیدن کفش ها خودشان قضاوت نادرستی به همراه دارند.

 

5

 

6- حوله ها در فضای سرویس بهداشتی نقش مهمی دارند. به خصوص رنگ آن ها. هیچ چیزی مانند آویزان کردن حوله های رنگارنگ در حمام و دستشویی نمی تواند اوضاع نظم و ترتیب این فضا ها را به هم بریزد. در واقع هر قدر هم سرویس بهداشتی را بازسازی کنید اما توی انتخاب ترکیب رنگ حوله با فضا دقت نداشته باشید ، انگار که کاری نکرده اید!

6

 

7- این روز ها داشتن وسایل ورزشی آن هم در اندازه های بزرگ یک جورهایی مد شده است. به خصوص تریدمیل که یک جورهایی دیگر به یکی از اجزای دکوراسیون خانه تبدیل شده. جالب اینکه این وسایل بعد از مدتی از چشم می افتند و نه دیگر خبری از ورزش با آنهاست که بیشتر آویز رخت و لباس گوشه اتاق می شوند. قرار دادن وسایل ورزشی بدون استفاده - آنهایی که بیشتر به کمد تبدیل شده اند- هر قدر هم گران قیمت باشند نتیجه ای جز شلوغی خانه ندارند.

چطور خانه مرتب داشته باشیم؟

 

8- اگر اتاق خواب شما پر از وسایل آنتیک و لوکس است باید بگوییم که دیگر در رابطه با روتختی و باقی وسایل خواب باید کمی دست کوتاه بگیرید. زرق و برق زیادی در اتاق خواب نتیجه ای جز کلافگی ندارد. شما هر قدر هم برای اتاق خوابتان خرج کنید تا زمانی که یک سرویس خواب ساده نداشته باشید ، کارتان هیچ نتیجه ای ندارد!

چطور خانه مرتب داشته باشیم؟

 

9-درست است که بچه ها باید آزاد و راحت باشند و زیاد توی جمع و جور کردن اسباب و وسایل به آن ها اما و اگر نیاورد اما تا وقتی خرده ریزهای اسباب بازی آن ها ساماندهی نشوند خانه تان هیچ وقت نظم و ترتیب نمی گیرد. بهتر است برای اینکه شلوغی زیاد از حد اتاق بچه ها را کم کنید از سبدهای مخصوص یا باکس های اسباب بازی بیشتر بهره بگیرید!

چطور خانه مرتب داشته باشیم؟

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(6 رای)
100%

نظر دادن