بسیاری از افراد این سوال را دارند که چرا سـوئیس ارتش ندارد؟ بسیاری از ما می دانیم که کشور سـوئیس یکی از زیباترین و پایدارترین کشور های جهان از لحاظ سیاسی است. بسیاری از ملاقات های مهم سیاسی در کشور سـوئیس رخ می دهند. زیرا جهانیان بر این باور هستند که سـوئیس کشوری کاملا بی طرف می باشد.

چرا سـوئیس ارتش ندارد؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که چرا سـوئیس ارتش ندارد؟ بسیاری از ما می دانیم که کشور سـوئیس یکی از زیباترین و پایدارترین کشور های جهان از لحاظ سیاسی است. بسیاری از ملاقات های مهم سیاسی در کشور سـوئیس رخ می دهند. زیرا جهانیان بر این باور هستند که سـوئیس کشوری کاملا بی طرف می باشد.چرا سوئیس ارتش ندارد؟چرا سوئیس ارتش ندارد؟

چرا سوئیس ارتش ندارد؟

دارا بودن ارتش یا نداشتن آن به سیاست های دولت آن کشور بستگی دارد. در ادامه می خواهیم به سوال چرا سـوئیس ارتش ندارد بهتر پاسخ دهیم و به جزئیات آن بپردازیم.

کشور سـوئیس چگونه کشوری است؟

قبل از آن که به پاسخ سوال چرا سـوئیس ارتش ندارد بپردازیم لازم است آشنایی کلی با این کشور پیدا کنید. کشور سـوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در میان کشور های فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و لیختن اشتاین قرار گرفته است. این کشور مساحت کمی دارد بنابراین جزء کشورهای کوچک به حساب آمده و جمعیت آن بین 30 تا 35 میلیون نفر می باشد. اگر دوست دارید به این کشور کوچک اروپایی سفر کنید حتما در تور فرانسه سـوئیس شرکت نمایید.

چرا سوئیس ارتش ندارد؟

این که چرا سـوئیس ارتش ندارد به بی طرفی این کشور در نزاع های سیاسی نیز بی ربط نیست. زیرا این کشور خود را درگیر مشکلات نظامی و اختلافات دیگر کشورها نمی کند. بیشتر مردم کشور سـوئیس پیرو دین مسیحیت و از شاخه کاتولیک می باشند و زبان رسمی آن ها آلمانی و فرانسوی است.

سـوئیس کشوری بدون ارتش

در این بخش می خواهیم به پاسخ سوال چرا سـوئیس ارتش ندارد بپردازیم. امروزه هر کشوری برای حفظ تمامیت ارضی خود به ارتش نیاز دارد. اما ارتش در همه کشورها به معنای واقعی آن وجود ندارد. یعنی ممکن است یک کشور گروه خاصی را ارتش خود بنامد و کشور دیگری ساختار نظامی متفاوتی برای ارتش خود در نظر گرفته باشد.

چرا سوئیس ارتش ندارد؟

این که چرا سـوئیس ارتش ندارد به موقعیت سیاسی و جغـرافیایی این کشور باز می گردد. اروپا یکی از امن ترین قاره های جهان است. مخصوصا اگر کشوری عضو اتحادیه اروپا و همچنین پیمان ناتو باشد احتیاج بسیار کمی به ارتش پیدا می کند. اگر می خواهید از این کشور بدون ارتش و زیبا دیدن کنید می توانید از تور فرانسه سـوئیس بهره مند شوید.

بیشتر مردم این کشور سرباز هستند

یکی دیگر از پاسخ هایی که می توانیم نسبت به سوال چرا سـوئیس ارتش ندارد به شما ارائه دهیم این مورد است. گذراندن خدمت سـربازی در سـوئیس برای مردان اجباری است. همچنین بانوان این کشور به صورت داوطلبانه می توانند در خدمت سـربازی این کشور شرکت کنند. بنابراین تمام مردان این کشور دارای سطح بسیار بالایی از معلومات و مهارت های نظامی هستند.

خدمت سـربازی در کشور سـوئیس محدودیت ندارد

یکی دیگر از دلایلی این که چرا سـوئیس ارتش ندارد این است که مردان این کشور در هر زمانی که بخواهند می توانند به خدمت سـربازی بپردازند. یعنی مهم نیست سن شما 20 سال است یا 60 سال ، هر زمان که اراده کنید می توانید به یک سرباز فعال و وظیفه شناس در کشور خود تبدیل شوید. با این اوصاف این کشور نیازی به داشتن یک ارتش دائمی و پرجمعیت ندارد. دیدار با مردم این کشور بسیار می تواند جالب باشد. برای این کار می توانید از طریق تور فرانسه سـوئیس اقدام کنید.

بودجه نظامی سـوئیس بسیار زیاد می باشد

بودجه نظامی 20 درصد از کل بودجه کشور را به خود اختصاص می دهد. یعنی تقریبا سالانه 5 میلیارد دلار صرف بودجه نظامی در این کشور می گردد. بنابراین کشور سـوئیس از لحاظ نظامی کشور بسیار ثروتمند و غنی است. در نتیجه کمتر کشوری پیدا می شود که به جنگ با سـوئیس علاقه داشته باشد.

کوهستان های بسیار مرتفع در سـوئیس

دولت سـوئیس در اکثر کوهستان های مرزی خود تونل ها و ایستگاه های بسیار پیشرفته ای راه اندازی کرده است. بنابراین در صورت حمله دشمن این کشور در کمترین زمان می تواند واکنش نشان دهد. با تور فرانسه سـوئیس می توانید از کوهستان ها و طبیعت زیبای سـوئیس لذت ببرید.

پیشرفته ترین تسلیحات نظامی در اختیار سـوئیسی ها است

تسلیحات نظامی می توانند یکی دیگر از دلایلی این باشند که چرا سـوئیس ارتش ندارد. کشوری که همواره به بیشترین و پیشرفته ترین تسلیحات نظامی در جهان دسترسی دارد چرا باید روی ارتش انسانی خود تمرکز داشته باشد؟ دولت سـوئیس ترجیح می دهد به جای آن که ارتش بسیار پر جمعیتی به صورت دائمی در اختیار داشته باشد روی تسلیحات نظامی خود سرمایه گذاری کند.

تسلیحات نظامی کشور سـوئیس به اندازه ای پیشرفته و فراوان می باشند که برای ده کشور همانند سـوئیس نیز کافی خواهند بود. 800 فروند ماشین های زرهی و تانک های پیشرفته در این کشور وجود دارند. 14 اسکادران ارتش هوایی و 350 جنگنده تنها بخشی از این تسلیحات نظامی هستند. حداقل 120 هواپیمای آموزشی و 100 عدد بالگرد در این کشور وجود دارند. با این اوصاف اصلا نمی توان سـوئیس را یک کشور ضعیف از لحاظ نظامی دانست. از طریق تور فرانسه سـوئیس می توانید به این کشور قدرتمند و امن سفر کنید.

ارتش کشور سـوئیس به چه صورت است؟

احتمالا با مطالعه بخش های قبل به پاسخ سوال این که چرا سـوئیس ارتش ندارد رسیده باشید. اما با این وجود ممکن است کنجکاوی دیگری در ذهن شما به وجود آمده باشد. شاید فکر کنید که اگر سـوئیس ارتش ندارد پس نیروی انسانی مورد نیاز خود را از کجا تامین می کند؟

جالب است بدانید که ارتش سـوئیس شامل نیروهای پلیسی ، نیروهای مردمی شبه نظامی ، نیروهای پشتیبان و کلاس های آموزشی می باشد. یعنی پلیس این کشور همراه با مردمی که آموزش نظامی دریافت کرده اند و برخی نیروهای پشتیبان به عنوان ارتش این کشور عمل می کنند. سـوئیس به بهشت اروپا معروف است و مکان های دیدنـی زیادی دارد. با تور فرانسه سـوئیس می توانید از تمام مکان های گردشگری این کشور دیدن کنید.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن