ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، الماس کوه نور در کجاست و وزن الماس کوه نور و الماس کوه نور ایران و عکس الماس کوه نور و الماس کوه نور به ایران بازمی گردد و مالک اصلی الماس کوه نور و قیمت الماس کوه نور و الماس دریای نور و کوه نور و عکس کوه نور در نم نمک.

الماس کوه نور کجاست؟

کوه نور یا کوه روشنایی زمانی بزرگ ترین الماس جهان بود.الماس کوه نور چیست در کجاست؟ [عکس]الماس کوه نور چیست در کجاست؟ [عکس]

الماس کوه نور کجاست؟

برش تازه کوه نور (بدل)

این الماس در گذشته 186٫0625 قیراط برابر 37٫21 گرم وزن داشت که در تراش تازه ای که در سال 1854 بر روی آن خورد وزن آن به 105٫602 قیراط برابر 21٫61 گرم کاهش یافت.

الماس کوه نور هم اکنون بخشی از جواهرات سلطنتی پادشاهی بریتانیا است و نمونه جایگزین و بدل آن در برج لندن در بریتانیا به نمایش درآمده است. این الماس جفتِ الماس پرآوازه دریای نور است که هر دو از کهن ترین جواهرات شناخته شده در جهان هستند. این الماس درشت سال ها میان حاکمان هند ، مغولستان ، افغانستان ، ایران و بریتانیا دست به دست شده است.

الماس کوه نور کجاست؟

الماس کوه نور بر روی تاج ملکه الیزابت

دانستن جایگاه و سرگذشت و تاریخ راستین یافتن کوه نور شدنی نیست. آنچه که پیدا و آشکار است این است که کوه نور نه از کانی که از زیر خاک بستر یک رود بی آب و به گمان بسیار در جنوب هند ، بیرون آورده شده است.

از آنجا که الماس های درشت دوره مغول بیشترشان فراموش شده اند ، زمانی در پی نوشتهای تاریخی از الماس های ویژه و از آن کس هند نامی به میان می آید پندار همگانی این است که مرادشان همان الماس کوه نور است.

کوه نور که بر روی تخت طاووس (هندی) بود در ابتدا درجنگ ایران و هند توسط نادر شاه از هند به ایران آورده شد و پس از مرگ نادر شاه از روی تخت کنده و از ایران خارج شد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن