ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، روش ها و فنون مختلف در این نقاط گسترش یافت و آنها امروزه انواع علاقه مندان و هنرمندان را ترکیب می کنند. با مطالعه این بخش از نم نمک حقایق جالب بیشتری را از تاتو و تاتو کردن بدانید.

حقایق ، دانستنی و تاریخچه طولانی تاتو کردن

تاتو نوعی هنر است که در واقع شامل وارد کردن رنگدانه به پوست است که رنگ آن را به صورت دائم تغییر می دهد. این روش در واقع بسیاری قدیمی است و صرفا می تواند یک تصور از خود بیانی است. تاتوها عملا به صورت مستقل در قسمت های مختلف دنیا در یک زمان مشترک ظاهر شدند.تاتو | حقایق ، دانستنی و تاریخچه طولانی تاتو و تاتو کردنتاتو | حقایق ، دانستنی و تاریخچه طولانی تاتو و تاتو کردن

روش ها و فنون مختلف در این نقاط گسترش یافت و آنها امروزه انواع علاقه مندان و هنرمندان را ترکیب می کنند. با مطالعه این بخش از نم نمک حقایق جالب بیشتری را از تاتو و تاتو کردن بدانید.

پیشرفت تاتو

تاتو کردن ترکیب یک چیز ناشناخته با بدن انسان است که بر روی پوست برای مدت زمان زیادی باقی می ماند. برای آنهایی که تصاویر و متن هایی را میخواهند اما دوست ندارند مدت زمان زیادی وجود داشته باشند ، جایگزین هایی وجود دارند که زمان کوتاه تر و زیبایی انواع بلند مدت را نیز دارند.

علامت گذاری دائم

آیا میتونید یک احساس قوی را درباره چیزی که به طور دائم رو بدنتان وجود دارد را تصور کنید؟ آن میتواند یک نقل قول مشهور ، یک نماد یا چیزی باشد که حس خوبی به شما دهد.در تاریخ ، بسیاری از فرهنگ ها ، تاتوها را برای مقاصد مختلف به کار می بردند.

خالکوبی های جدید

همه چیز در مورد تاتو و تاریخچه اش

تاتو از چه زمانی به وجود آمده است؟

طبق اسناد تاریخی و اماکن باستان شناسی ، تاتو کردن توسط انسان از زمان خیلی دور تمرین میشده است. وسایلی که به نظر طراحی شدند به خصوص برای تاتو کردن ، در دوران ما قبل تاریخ در محل هایی اطراف فرانسه ، پرتغال و اسکاندیناوی پیدا شده اند.

این وسایل حداقل به دوازده هزار سال قبل بر می گردند. قدیمی ترین اثبات فیزیکی تاتوها در یک مومیایی باستانی از آلپ به نام اتزی پیدا شد. این انسان ما قبل تاریخ در تاریخ چهار تا پنج هزاره قبل از میلاد از دنیا رفته بوده است.

این موضوع به صورت گسترده ای توسط ژرمن ها و سلتیک شناخته شده است که آنها تاتو کردن را به عنوان یک فرهنگ استفاده می کرده اند. در بین مومیایی های مختلف مصر باستان نیز آثاری از تاتو بر روی آنها پیدا شده است.

همچنین این باور نیز وجود دارد که در بسیاری از فرهنگ های کهن مانند مصر و هند ، از تاتو به نوعی به عنوان درمان و مراسمات مذهبی استفاده می شده است. اما همچنین حدس زده می شود که تاتوها برای موقعیت خاص اجتماعی یا نشانه برای تنبیه کسی نیز استفاده می شده است.

در مصر باستان به نظر می رسد که تاتو برای التیام دردها مانند اختلالات روده ای استفاده می شده اند. در فیلیپین ، همچنین تاتوها برای نشانه دستاورد استفاده می شده است که به شخص با خواص جادویی اعطا می شد

در یونان و روم باستان برده ها و مجرمین را تاتو کاری میکردند تا در صورت فرار راحت تر شناسایی شوند. اما تمام اینها ، حداقل در اروپا با رشد و انطباق آن با مسیحیت تحت تسلط امپراطوری روم ، تغییر یافت. ناگهان تاتو به عنوان یک نقش وحشیانه قلمداد شد و به آرامی در قلمرو امپراطوری از بین رفت.

طی دوران رنسانس و با شروع مسیرهای تجارت بین المللی ، شروع به رشد کرد. تابو درباره تاتوها شروع به محو شدن کرد هرچند که در ابتدا بسیار آهسته بود. مسافرین (جهانگردهایی) مانند سر مارتین فروبیشر ، ویلیام دامپیر و کاپیتان جیمز کوک اغلب افراد بومی را از نقاط بازدید خود که تاتو داشتند آوردند.

با توجه به این موضوع ، تاتوها توسط دریانوردان و دیگرانی که افراد "کلاس پایین" نامیده می شدند شروع به ترویج شدن کردند اما به صورت گسترده از لحاظ اجتماعی قابل قبول واقع شدند. همانطور که هنر در اروپا شروع به پیشرفت کرد ، تاتو کردن یک سرگرمی هنر گونه شد برای کسانی که در این زمینه حرفه ای و با استعداد بودند.

تبلیغات

اما این پایان قضایا درباره تاتو نبود ، همانطور که قسمت تاتو کردن شروع به کاهش کرد ، دوباره افراد تاتو منحصر با افراد کلاس پایین شد. که این قضیه انگیزه اجتماعی آن را تا سال های 1960 حفظ کرد. بعد از این دوره ، مجددا تاتوها شروع به دریافت مقبولیت اجتماعی بیشتری کردند و به یک نوعی از خود ابرازی تبدیل شد در صورتی که جامعه پزشکی مدام با این مسئله مخالفت کرده و میکند.

مخترع دستگاه تاتو

تاتو از گذشته تا به حال

تاتوها چگونه به وجود می آیند؟

تاتو به وسیله تزریق جوهر یا رنگدانه در دومین لایه پوست شما به نام "دِرم" به وجود می آیند. این لایه از پوست شما برخلاف لایه اول خونریزی نمی کند و تاتویی که در اینجا انجام می شود از بین نمی رود.

برای انجام این ، هنرمندان تاتو از انواع جوهر سنگین استفاده می کنند. با سوزن پوست را سوراخ می کنند و مقدار کمی از جوهر را در نقطه تزریق می کنند. این کار هزاران بار تکرار می شود تا عکس یا متن بر روی پوست شما تکمیل گردد.

در حالیکه به صورت سنتی این کار با دست انجام می شده است و در روزگار مدرن هنرمندان تاتو از وسیله مخصوصی به نام ماشین یا تفنگ تاتو استفاده می کنند. همانطور که سوزن در پوست نفوذ می کند ، جوهر به درم کشیده می شود و به جای آن سوزن عقب کشیده می شود سوزن های مدرن کلا سه مدل دارند اما هنرمندان تاتو می توانند بیش از 25 نوع از سوزن برای کار خود استفاده کنید.

هرچند این سوزن ها با استفاده نقاط کمتر جهت بزرگنمایی استفاده می شوند ، در حالیکه بعضی از سوزن ها برای رنگ کردن و سایه انداختن استفاده می شوند.

درحالیکه تاتو فرآیندهای عوام گونه در قبل داشته است ، امروزه به نسبت سریع تر شده است. ماشین های مدرن تاتو می توانند پوست را حدود 50 تا 3000 بار در دقیقه سوراخ کنند.

چرا تاتوها برای همیشه ادامه دارند؟

درم انسان از فیبرهای کلاژن ، اعصاب ، غدد ، رگ های خونی و بافت های دیگر تشکیل شده است. بعضی از قسمت های بزرگ جوهر به صورت حالت ژل در درم پراکنده هستند و قسمت های دیگر توسط فیبروبلاست ها کشته می شوند ، فیبروبلاست ها نوعی سلول پوستی هستند که نقش مهمی در درمان زخم ها بازی می کنند.

به محض تزریق برای اولین بار ، سیستم ایمنی شما به صورت اجتناب پذیری به هزاران زخم کوچکی که ماشین تاتو ایجاد کرده پاسخ می دهد. ماکروفاژها به محل تاتو می روند و تلاش میکنند تا رنگدانه ها را از بین ببرند. بعضی از آنها موفق می شوند و بعضی دیگر نیز با جوهر در پوست حبس میشوند. سلول های دیگر در درم شما مانند فیبروبلاست ها همچنین جوهر را در محل تزریق جذب می کنند.

این سلول ها طی بازسازی لایه خارجی ز بین نمی روند و در درم باقی می مانند تا بمیرند. در صورتی که بمیرند فیبروبلاست های مرده در فیبروبلاست های جدید جذب می شوند که این موضوع کمک می کند تا تاتوها برای مدت زمان زیادی باقی بمانند.

هر تاتوی جدیدی به دو تا چهار هفته زمان نیاز دارد تا التیام یابد. همانطور که سیستم ایمنی شما به صورت دائم جوهر تاتو را یک عامل بیگانه تشخیص می دهد ، به حمله به سایر قسمت های خودی ادامه می دهد. این به آن علت است که هرچند تاتو تا آخر باقی می ماند اما تمایل به محو شدن تدریجی دارد. در معرض گرفتن علامت نیز آن قسمت تاتو کاری شده را نیز محو می کند.

در داخل نیز اینگونه است که لیزر پاک کننده تاتو نیز کار می کند. لیزرها به صورت عمیق در داخل پوست شما نفوذ می کند و جوهر آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کند. این موضوع به بیگانه خواری ماکروفاژها و پاک کردن آسان آن کمک می کند.

مدل جدید تاتو

چگونه است که تاتو همیشگی است؟

چه کسی ماشین تاتو را اختراع کرد؟

اولین ماشین سریع تاتو در سال 1891 اختراع شد. این ماشین توسط ساموئل اوریلی اختراع و ثبت کرد. کسی که به نوبه خود یک هنرمند تاتوی قهار بود.اما طرح ماشین او تماما کار خودش بود. ساموئل اختراعش را از کسی الهام نگرفته بود.

ادیسون تلاش کرد تا خودکار الکتریکی خود را محبوب سازد تا به تجاری سازی تکثیر اسناد کمک کند. خودکار با استفاده از یک موتور متقابل با سرعت بالا یک سوزن را برای یک فرم خوب جهت سوراخ کردن هدایت می کند.

تایلند؛ سرزمین سوزن های رنگی

در یک جشنواره سنتی خالکوبی به شکل سنتی به نام «یانترا» یا «سک یانت» توسط راهبان بودایی انجام می شد. بومی های این منطقه معقتدند آنچه روی بدنشان خالکوبی کنند و با تجسم و تقلید صدای آنها می توانند خود را از خطرات فیزیکی مصون نگه دارند.

مدرسه خالکوبی در تایلند

خالکوبی در تایلند که مهد این پدیده است با باورهای خرافی عجیب و غریبی ترکیب شده است و برای تایلندی ها ارزش خاصی دارد و به همین دلیل مدارس این کشور تاتوکارهای متخصص را تربیت می کنند.

وب سایت های مدارس آموزشی خالکوبی در تایلند به این دلیل که دانشجوهای آن ها صرفا تایلندی نیستند ، زبان انگلیسی هستند.این مدارس رقابت در جذب دانشجو با هم در رقابتند .

مثلا هنگام وارد شدن به وب سایت یکی از این مدارس این نوشته را خواهید خواند که : «مدرسه تاتو در قلب بانکوک ، درهای خود را روی مسافران مشتاق به یادگیری تاتوهای تایلندی باستانی و سنیت باز کرده است.»حدود دو دوازدهم از مسافران بانکوک با هدف شرکت در این مدارس راهی تایلد می شوند تا مدرک خالکوبی اخذ نمایند .

دو روش تاتو در مدارس خالکوبی تایلند تعلیم داده می شود که یکی از آنها «یک یانت» که همان تاتوی سنتی با چوب خیزران است . دانشجویان تتوکار تایلندی بعد از تبحر دراین رشته برای دوطلبان تاتوی رایگان انجام می دهند.

مدارس آموزش خالکوبی چنانچه در نم نمک گفته ایم در کشور استرالیا نیز دایر می شود اما دانش آموختگان برای کسی تاتوی رایگان انجام نمی دهند . قیمت تاتو در اروپا ، آمریکا و استرالیا بالاست و تاتوهای بزرگ تر با طرح های سخت تر پر هزینه تر هستند.یک نکته جالب درباره مدارس آموزشی تاتو در تایلند این است که برخی افراد برای آموزش این مهارت قاره پیمایی می کنند تا تبحر لازم را کسب کرده و تا بتوانند در کشور خود کسب درآمد نمایند.

آموزش تاتو در تایلند

آموزش تاتو در خارج از کشور

تاتوی آمریکایی با ارائه کارت شناسایی

خالکوبی در ایالات متحده نیزرواج بسیاری دارد. خالکوبی در این کشور یک شغل پردرآمد و پررونق است. یکی از بهترین مراکز خالکوبی ، جایی نزدیک لس آنجلس ، در فاصله کمی از محله معروف ثروتمندان سانتامونیکا درست در دل ساحل ونیس است. حدود بیست مغازه کنار هم در امتداد این ساحل وجود دارد که مجوز خالکوبی دارند.

مشتری با ورود در این مغازه ها ابتدا طرح خود را باید انتخاب نماید . این مغازه ها با انواع و اقسام طرح ها پوشیده شده است. یک قانون سفت و سخت در این کشور ارائه کارت شناسایی برای اطمینان از سن مشتری است زیرا خالکوبی برای زیر 18 سال در کشور آمریکا غیرقانونی است. قیمت خالکوبی دراین کشور بسیار بالا است و خالکوبی چهار کلمه و یک طرح کوچک حدود 100 دلار هزینه دارد .

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
86.6%

نظر دادن