ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

پولیفت و تیفور دو ابزار کاربرد از دسته ابزار های بالابر هستند که در انواع گوناگون با ویژگی های مختلف تولید می شوند. برای مثال ، پولیفت و تیفور دارای نوع دیگری با نام پولیفت یا تیفور زنجیری می باشند. بدیهی است که در ساختار و کارکرد پولیفت زنجیری ، از زنجیر استفاده می شود. این دو ابزار مفید ، دارای کارکردی مشابه با یکدیگر هستند. اما تفاوتی در موقعیت استفاده از آنها مشخص است که در ادامه به آن می پردازیم. در اینجا سوالی که مطرح است ، تعریف و کارکرد تیفور و پولیفت است.

تفاوت تیفور و پولیفت سیم بکسلی

پولیفت و تیفور دو ابزار کاربرد از دسته ابزار های بالابر هستند که در انواع گوناگون با ویژگی های مختلف تولید می شوند. برای مثال ، پولیفت و تیفور دارای نوع دیگری با نام پولیفت یا تیفور زنجیری می باشند. بدیهی است که در ساختار و کارکرد پولیفت زنجیری ، از زنجیر استفاده می شود. این دو ابزار مفید ، دارای کارکردی مشابه با یکدیگر هستند. اما تفاوتی در موقعیت استفاده از آنها مشخص است که در ادامه به آن می پردازیم. در اینجا سوالی که مطرح است ، تعریف و کارکرد تیفور و پولیفت است.تفاوت تیفور و پولیفت سیم بکسلیتفاوت تیفور و پولیفت سیم بکسلی

تیفور سیم بکسلی چیست؟

وقتی نوبت به بکسل می رسد ، داشتن تجهیزات مناسب می تواند تفاوت را ایجاد کند. اینجاست که تیفور سیم بکسل وارد عمل می شود. تیفور سیم بکسلی ابزاری با طراحی جدید و بدنه ای آلومینیومی است که با دوام زیاد ، قادر به انجام کار ها می باشد. این ابزار با دوام بالا دارای قلاب های ضد زنگ می باشد. تیفور ها با سه وظیفه بلند کردن ، کشیدن و جابه جایی تولید می شوند. همچنین از تیفور می توان در یدک کشی خودرو ، مهار کردن و یا مقایس کردن و... استفاده کرد. همانطور که از نام این ابزار پیداست ، در ساختار آن سیم بکسل استفاده شده است تا عملیات کشدن و جابه جایی را به وسیله سیم بکسل انجام دهد. البته ، همانطور که گفته شد ، تیفور در مدل دیگری ، با زنجیر قوی کار خود را انجام می دهد.

تیفور سیم بکسلی

از تیفور سیم بکسل در صنعت های گوناگون برای بالا کشیدن استفاده می کنند :

در کارخانه ها از این ابزار برای نصب یا جابجایی ماشین آلات استفاده می شود.

در حوزه برق کاری از تیفور برای نصب یا نصب برج ها ، یا برای کشیدن کابل های برق استفاده می کنند.

علاوه بر آن در ساختمان راه آهن برای تنظیم یا حذف ریل ها ، حفر تونل یا آبریز نیز از این ابزار استفاده می شود.

حوزه های دیگری نیز هستند که تیفور در آن ها از اهمیت بالایی برخودار است. این حوزه ها عبارتند از : معادن ، صنعت ساختمانی ، ساخت و ساز آبیاری ، حمل و نقل ، ناوبری ، جنگلداری ، مهندسی نظامی ، ساخت و ساز شهری و ....

مزایای تیفور سیم بکسلی

تیفور سیم بکسلی برای جابجایی وسایل سنگین که امکان دسترسی به آنها وجود ندارد ، طراحی و تولید شده است. همین امر یکی از مهمترین مزایای این دستگاه به شمار می رود. این دستگاه به راحتی قابل دسترسی بوده و نگهداری از این دستگاه به آسانی و سادگی انجام می شود. علاوه بر آن حجم کم و وزن مناسب این ابزار ، امکان جابه جایی راحت آنرا فراهم کرده و طول عمری مفید و بالا به دستگاه بخشیده است.

پولیفت سیم بکسلی چیست؟

پولیفت سیم بکسلی ابزاری است که از سیم بکسلی با ضخامت بالا تشکیل شده است. این ابزار کاربردی با ساختار خود قادر به جابه جایی اجسام سنگین در جهت عمودی و یا بلند کردن جسم می باشد. پولیفت ها با متصل شدن به سطح ثابت ، امکان کشیدن و جابه جایی و حتی انتقال جسم سنگین را فراهم می کند. البته این پولیفت مانند تیفور ، دارای نوع دیگری نیز هست. در نوع دیگری این ابزار ها زنجیری با ضخامت بالا جایگزین سیم بکسل است و کار جابه جایی را به بهترین نحو انجام می دهد.

پولیفت سیم بکسلی

تفاوت پولیفت و تیفور سیم بکسل

پولیفت و تیفور سیم بکسلی ، دو ابزار کاربردی با کارایی مشابه هستند. اما تفاوت هایی در ساختار این دو ابزار وجود دارد که موجب تفاوت بین کارایی آنها می شود. در نوع اتصال و مکانیزم عملکرد تیفور و پولیفت سیم بکسلی تفاوت هایی دیده می شود. پولیفت سیم بکسلی مانند جرثقیل از مکانیزم دنده اسپراکت استفاده می کند ، در حالی که تیفور ها از دو فک درگیر به صورت کلاچی با سیم بکسل برای جابجایی و کشش بار استفاده می کنند. به دلیل شباهت کارکرد پولیفت و تیفور ، انتخاب بین این دو ابزار کاربردی سخت است ، با این وجود کاربری پولیفت در حال حاضر گسترده تر از تیفور بوده و در بسیاری از مواردی که در گذشته از تیفور استفاده می شده است امروزه از پولیفت استفاده می شود. برای مثال در شاسی کشی خودرو ها و در تعمیرگاه ها و در بالانس کردن کابین آسانسور بدون اتصال موتور از تیفور استفاده می شده است اما امروزه در اغلب موارد از پولیفت استفاده بیشتری می شود.

به طور کلی تفاوت پولیفت و سیم بکسل در نوع کار کرد آنها خلاصه می شود. پولیفت برای مواقعی مناسب است که شما دسترسی به بار و وسیله مد نظر داشته باشید. اما تیفور طوری طراحی شده است که برای قطعه های غیرقابل دسترس نیز کارایی دارد. انتخاب هر کدام از این ابزار های باربری ، بستگی به نیاز و حوزه کاری شما دارد.

نحوه نگهداری پولیفت سیم بکسلی و تیفور

همانطور که گفته شد ، عمده ای از این دو ابزار کاربردی ، از جنس آلومینیوم یا فلز بوده تا از مقاومت بالایی برخوردار باشند. اما این مواد اولیه ، بر خلاف مقاومت زیاد ، از خاصیت زنگ زدگی نیز برخودار است. این دستگاه ها طول عمر مفید طولانی دارند و به جرئت می توان گفت تنها عاملی که موجب خرابی آن می شود زنگ زدگی است. بنابراین برای عمر با دوام این دستگاه ها ، نگهداری از آنها در شرایطی که دور از رطوبت باشند ، الزامی است. نگهداری از این وسیله ها بسیار ساده است چرا که ابعاد کم حجم و کوچکی داشته و وزن آن ها نیز کم است. نکته دیگری که هنگام استفاده از پولیفت و تیفور باید رعایت کرد ، هنگام جمع کردن و مرتب کردن سیم بکسل در ابزار ها در جای مناسب خود است. در این هنگام باید خاطر جمع شوید تا سیم و یا زنجیر (در پئلیفت زهای زنجیری) دچار پیچ خوردگی نشوند.

پولیف سیم بکسلی 2تن

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن