انواع حشرات خانگی و ریزترین حشرات خانگی و خطرناک ترین حشرات خانگی و راه های و فع حشرات خانگی و انواع حشرات گزنده خانگی و اسم حشرات با عکس و انواع حشرات بالدار و حشرات خانگی خطرناک و انواع حشرات حبوبات و انواع حشرات زیبا و حشرات ریز رختخواب و حشرات ریز سیاه در خانه در نم نمک.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

وقتی به آفات خانه فکر می کنید ، حشرات اولین گزینه هایی هستند که به ذهن تان خطور می کنند. بالاخره ، چه کسی دوست دارد مورچه یا مگس در خانه اش مشاهده کند؟ سایر حشرات خانگی شامل آفاتی مانند موریانه ها ، حشرات موجود در تختخواب ، و سوسک ها هستند.انواع حشرات خانگی [ریزترین و خطرناک ترین] + راه دفعانواع حشرات خانگی [ریزترین و خطرناک ترین] + راه دفع

طبیعتاً حشرات را در هرجای خانه می توان یافت ، اما به طور معمول برخی از حشرات به بعضی از مکان های خانه ما علاقه بیشتری دارند. در این بخش از نم نمک ما شما را با حشراتی که بیشتر در آشپزخانه با آن ها مواجه می شوید آشنا می کنیم و راه حل های خانگی برای دفع آن ها را به شما آموزش می دهیم.

1. مورچه ها

مورچه ها یکی از معمول ترین حشرات خانگی هستند که در هر آب و هوا یافت می شوند. اگر تاکنون وجود مورچه ها را در خانه خود را تجربه کرده اید ، احتمالاً این موضوع را متوجه شده اید که چگونه این موجودات ریز و درشت قادر به ورود به هر گوشه و کنار در خانه شما هستند. مورچه ها نه تنها می توانند با جابجا کردن خاک و حتی مدفوع خود ، مواد غذایی را آلوده کنند ، بلکه می توانند تهدیدی برای خانه شما باشند. به عنوان مثال ، مورچه های نجار می توانند در وسایل چوبی منزل شما تونل سازی کنند و به ساختار خانه شما آسیب بزنند.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع مورچه ها

احتمالاً وقتی با یک لانه مورچه در خانه خود مواجه می شوید می خواهید هرچه زودتر از شر آن ها خلاص شوید. اسپری های ضد مورچه ای زیادی در بازار وجود دارد ، اما بسیاری از آن ها مواد شیمیایی دارند که می توانند برای شما و حیوانات خانگی مضر باشند. برای این که به صورت طبیعی و با روش های خانگی مورچه ها را دفع کنید می توانید موارد ذیل را دنبال کنید.

سرکه و آب : نصف یک پیمانه سرکه سفید و نصف پیمانه آب را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. محتوای اسپری را بر روی هر مورچه ای که دیدید و یا در مسیر و لانه آنها ، بپاشید ، سپس ناحیه را پاک کنید. سرکه حس بویایی مورچه ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد و دیگر به آن ناحیه برنمی گردند.

فلفل ، پودر ذرت یا قهوه : راه دیگری که برای برهم زدن حس بویایی مورچه ها وجود دارد ، بدون اینکه خانه شما با بوی سرکه پر شود ، پاشیدن ترکیب فلفل با پودر ذرت یا پودر قهوه در اطراف ناحیه ای است که مورچه ها در آن تردد می کنند. این ترکیب باعث می شود که حس بویایی مورچه ها برای یافتن غذا مختل شود و همچنین نتوانند یک دیگر را دنبال کنند. این ترکیب همچنین باعث می شود مورچه ها مایل به ترک منطقه شوند.

اسپری صابون ظرف شویی : اگر می خواهید اسپری که باعث از بین رفتن مورچه ها در خانه شما می شود ، سطوح خانه شما را نیز تمیز کنند ، می توانید از یک صابون ظرف شویی و مخلوط آب استفاده کنید. بطری اسپری را به میزان سه چهارم از آب پر کنید سپس حدود دو تا سه قاشق از صابون پودر شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. شما می توانید این کار را با استفاده از مایع ظرف شویی هم انجام دهید با این تفاوت که 10-20 قطره از مایع را به آب اضافه کنید. پس از هم زدن ترکیب آن را در مسیر مورچه ها و یا ورودی لانه آن ها بپاشید.

2. مگس ها

انواع زیادی از مگس ها وجود دارد که ممکن است در آشپزخانه خود بیابید ، اما دو مورد شایع آن ها مگس های خانگی و مگس های میوه ای هستند. این مگس ها می توانند به راحتی از طریق درز پنجره ها یا در های باز به خانه شما وارد شوند. آن ها به غذا های مانده یا تکه های کوچک خوراکی افتاده بر روی زمین که ممکن است در اطراف آن ها باشد ، جذب می شوند. آن ها همچنین به زباله های سرریز شما یا میوه های جا مانده که روی میز شما است ، جذب می شوند. علاوه بر وزوز های ناراحت کننده آنها ، مگس ها می توانند خطرناک باشند ، زیرا بیماری ها را حمل می کنند و گسترش می دهند. مگس ها عامل اصلی گسترش سالمونلا و اشریشیا کلی هستند که یکی از مهمترین عوامل مسمومیت های غذایی به شمار می روند.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع مگس ها

برای کاهش جمعیت مگس ها در آپارتمان خود و جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری ، می توانید راه حل های خانگی ذیل را امتحان کنید.

تله ظرفی : یک راه خوب برای از بین بردن این موجودات ، ایجاد یک دام است. یک گلدان را با حدود یک اینچ سرکه سیب پر کنید و سپس چند قطره صابون مایع با عطر گل را اضافه کنید. دهانه گلدان را با یک پلاستیک بپوشانید و سپس پلاسیک را با یک نوار یا بند محکم کنید. سوراخ های را بر روی پلاستیک ایجاد کنید ، به اندازه ای که مگس به راحتی بتواند وارد گلدان شود. بوی صابون مگس ها را به خود جلب می کند و مگس وارد دام می شود ، اما در همانجا گرفتار سرکه خواهد شد.

تله میوه : این تله مگس های میوه را هدف قرار می دهد ، اما می تواند انواع دیگر مگس را نیز جلب کند. یک تکه میوه را در حدود یک اینچ برش دهید. آن را درون یک کاسه قرار دهید به نحوی که قسمت بریده شده به سمت بالا باشد. کاسه را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید و آن را با نوار یا باند لاستیکی محکم کنید. از یک خلال دندان برای ایجاد سوراخ ها در بالا استفاده کنید و سپس آن را در یک قسمت از آشپزخانه قرار دهید.

3. پروانه ها

پروانه ها معمولاً در آشپزخانه ها و گوشه های خانه ها یافت می شود. این حشرات شبانه در تاریکی شب به درون خانه وارد می شوند و تخم های میکروسکوپی خود را در آرد ، غلات ، حبوبات ، دانه ها و غذای حیوانات خانگی خشک می گذارند. خطر اصلی پروانه ها این است که آن ها غذای شما را خراب می کنند. وقتی این حشران بر روی غذا های ما می نشینند ، پوست ، مدفوع و بخش هایی از بدن آن ها بر روی غذا می ماند که این امر مواد غذایی را آلوده می کند.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع پروانه ها

احتمالاً در حال حاضر به فکر این هستید تا از این پس غذا های خود را از آلودگی دور کنید و پروانه ها را دفع کنید. اما باید توجه داشته باشید که استفاده از محلول های شیمیایی می تواند خطرناک باشد ، بنابراین یافتن یک راه حل طبیعی بهترین روش برای درمان این حشرات است. پس بهتر است راه حل های ذیل را امتحان کنید.

ظروف و کیسه های خود را پاک کنید : در مورد پروانه ها ، پیشگیری بهترین تاکتیک است. این پروانه ها معمولاً در ظروف و جعبه ها مشاهده می شوند و می توانند از طریق قوطی و کیسه های غذای خشک خریداری شده ، راه خود را به داخل منزل باز کنند. پاک کردن قوطی ها و کیسه های خرید با یک دستمال نم دار و صابون ، مانع از پخش شدن آن ها به بقیه مواد غذایی می شود.

استفاده از برگ بو : یک روش طبیعی برای جلوگیری از پروانه ها ، قرار دادن برگ های بو در تمام کابینت های آشپزخانه است. این برگ ها مانع از تکثیر این حشرات در آشپزخانه شما می شوند.

4. سوسک ها

سوسک ها از جمله شایع ترین حشرات خانگی ناخواسته هستند و در سراسر جهان یافت می شود. آن ها می توانند از طریق سوراخ ها و ترک های کوچک در دیوار ها یا لوله ها ، راه خود را به داخل آپارتمان شما بیابند. سوسک ها در فضا های باریک پناه می برند ، بنابراین اغلب در زیر کمد ها و در کشو های تاریک یافت می شوند. سوسک ها نیش نمی زنند ، اما ثابت شده است که باعث مشکلات سلامتی می شوند. پوست و ضایعات آن ها می تواند باعث ایجاد آلرژی یا علائم آسم در انسان شود.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع سوسک ها

ممکن است سموم دفع آفات ، خانه شما را از این حشرات خلاص کند ، اما این سموم می تواند برای سلامتی انسان نیز مضر باشد. بجای آن می توانید این راه حل های طبیعی را برای رهایی از سوسک ها امتحان کنید.

دام بطری : کف یک بطری قدیمی را با چیزی چسبنده مانند شربت یا کره بادام زمینی که سوسک ها را به خود جلب کند ، پر کنید. سپس قسمت داخلی و بالای بطری را با روغن پخت و پز چرب کنید (توجه داشته باشید قسمت بیرونی بطری را چرب نکنید). سوسک ها به سمت محتویات شیرین کشیده می شوند ، اما داخل بطری گیر می کنند ، زیرا نمی توانند از دیوار های لغزنده بالا بیایند.

نعناع گربه ای : این گیاه یک روغن با بوی بسیار قوی ایجاد می کند که گربه ها آن را دوست دارند ، اما سوسک ها از آن متنفر هستند. گلدان های کوچک از این گیاه را در مکان هایی که سوسک ها را مشاهده کردید قرار دهید. این گیاه باعث فرار سوسک ها از خانه شما می شود.

ب) حشرات خانگی موجود در اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است که شما در آن آرامش و استراحت را تجربه می کنید و البته دوست ندارید که این آرامش را حشراتی کوچک بر هم بزنند. اما باید بدانید که حتی اتاق خواب شما نیز ممکن است مورد حمله حشرات قرار گیرد. در ادامه با برخی از حشراتی که ممکن است به اتاق خواب شما برسند و راه های طبیعی دفع آن ها آشنا خواهید شد.

1. کک ها

کک ها جزو حشرات خانگی معمول هستند ، به خصوص برای کسانی که حیوانات خانگی دارند. این موجودات ریز که می توانند برای چند هفته تا چند ماه زنده بمانند ، به راحتی تولید مثل می کنند و حتی یک کک می تواند به راحتی منزل شما را فرا گیرد. کک ها می توانند حتی با یک پا نیز پرش کنند ، بنابراین معمولاً با پریدن روی افراد یا حیوانات خانگی گسترش می یابد. نیش کک ها در میان حیوانات خانگی بسیار شایع تر از انسان هاست ، اما در هر صورت این نیش ها معمولاً باعث خارش بیش از حد می شوند. در بعضی مواقع ، نیش کک همچنین می تواند منجر به عفونت یا واکنش آلرژیک شود.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع کک ها

از آنجا که حیوانات اهلی هدف اصلی این آفات هستند ، مهم است که یک روش طبیعی برای خلاص شدن از شر آن ها که پیدا کنید.

اسپری گیاهی کک : برای از بین بردن کک ها به روشی غیر سمی ، سعی کنید اسپری گیاهی ضد کک بسازید. با خالی کردن کل خانه و شستن همه وسایل در با آب گرم شروع کنید. سپس 4 فنجان سرکه ، 2 لیوان آب ، 4 قاشق آب لیمو و 2 قاشق فندق افسونگر را در یک بطری اسپری دو لیتری مخلوط کنید. آن را در همه جای آپارتمان از جمله فرش ، مبلمان و تخت حیوان خانگی اسپری کنید.

نمک : نمک قادر است کک ها را دچار کم آبی کند و آن ها را بکشد. نمک پودر شده را روی فرش ها بپاشید. یک روز بگذارید بماند و سپس آن را پاک کنید.

رزماری و اسپری لیمو : با جوشاندن 4 فنجان آب شروع کنید و سپس آن را از روی حرارت بردارید. 6 عدد لیمو ریز خرد شده ، برگ رزماری خرد شده و 3-4 قطره روغن شمعدانی را اضافه کنید. محلول را بپوشانید و بگذارید یک شب بماند. روز بعد ، محلول را صاف کرده و ترکیب صاف شده را در یک بطری اسپری بریزید. این محلول طبیعی را در سرتاسر خانه خود اسپری کنید تا کک ها را دفع کند.

2. ساس ها

ساس ها حشراتی آزار دهنده و تاسف آور هستند که به طور معمول در اتاق خواب یافت می شوند. آن ها به اندازه ای کوچک هستند که می توانند به راحتی در چمدان ها ، جعبه ها و کفش ها ، در کنار هم قرار بگیرند. به همین دلیل ، معمولاً در تابستان وقتی افراد تمایل بیشتری به سفر دارند ، پیدا می شوند. ساس ها هیچ بیماری را منتقل نمی کنند ، اما از خون انسان تغذیه می کنند. نیش آن ها معمولاً صدمه نمی زند ، اما علائم خارش خفیف و کبودی روی پوست باقی می گذارد.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع ساس ها

بعضی اوقات ممکن است مدت زمان کمی برای برنامه ریزی در جهت دفع ساس ها از خانه داشته باشید ، یا ممکن است نخواهید از مواد شیمیایی سمی برای تمیز کردن تخت خواب خود استفاده کنید. در این شرایط ، راه حل های خانگی برای دفع ساس ها جواب می دهد.

استفاده از بخارشور یا سشوار : ساس ها و تخم های آن ها هنگام قرار گرفتن در معرض دمای زیاد کشته می شوند. استفاده از بخار شور در مناطقی که ساس ها را مشاهده کردید ، آن ها را در دمای بالاتر از 140 درجه فارنهایت قرار می دهد. اگر بخار شور ندارید ، سعی کنید از سشوار برای تمیز کردن مناطق مورد نظر استفاده کنید.

جوش شیرین : جوش شیرین باعث جذب رطوبت موجود در محیط می شود و ساس ها را می کشد. در منطقه و فضا هایی که ساس وجود دارد ، جوش شیرین بپاشید. بگذارید یک ساعت بماند و بعد آن را تمیز کنید. هر چند روز یکبار این روند را تکرار کنید تا مطمئن شوید تمام ساس ها از میان رفته اند.

ج) حشرات خانگی موجود در دیگر نقاط خانه

قطعاً این ها تمام حشراتی نیست که در خانه می توان آن ها را یافت و حشرات دیگری نیز هستند که در خانه های ما حضور دارند. اگرچه ما اغلب این آفات را نمی بینیم ، اما گاهی اوقات می توانیم صدای آن ها را بشنویم و یا اثرات آن ها را در خانه مشاهده کنیم.

1. جیرجیرک ها

جیرجیرک های خانگی ، گونه ای از حشرات هستند که اغلب در خانه ها دیده می شوند. همانطور که از نام این حشرات پیداست ، آن ها در خانه یافت می شوند و به محیط های گرم و مرطوب کشیده می شوند. اگرچه جیرجیرک ها مضر نیستند ، اما صدای بلند آن ها کافی است تا شما را دیوانه کند. در واقع این صدای جیر جیر که این حشرات تولید می کنند ، یک تماس برای جفت گیری است و این به معنای حضور بیشتر این حشرات در آینده است.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع جیرجیرک ها

اگر در آپارتمان خود جیرجیرک دارید و می خواهید هر چه سریع تر از شر آن ها خلاص شوید تا آرامش بیشتری کسب کنید ، می توانید راه حل های خانگی ذیل را امتحان کنید.

تله شیره : با پر کردن نیمی از یک شیشه با شیره یا شهد شیرین ، یک تله درست کنید. بوی شیره جیرجیرک ها را فریب می دهد و بافت چسبنده آن ها را به دام می اندازد.

اسپری فلفل : با جوشاندن 2 فنجان آب و اضافه کردن نصف فنجان فلفل قرمز یا پودر فلفل قرمز (یا سس فلفل) ، یک اسپری درست کنید. مایع را صاف کرده و سپس 2 فنجان آب دیگر اضافه کنید. محلول را درون یک بطری اسپری قرار داده و محیط بیرونی خانه خود را اسپری کنید تا جیرجیرک ها را دور نگه دارد. از این اسپری در داخل منزل استفاده نکنید ، زیرا رنگ قرمز آن ممکن است مبلمان یا فرش را لکه دار کند.

2. عنکبوت ها

یکی دیگر از حشرات معمول خانگی که احتمالاً می خواهید از شر آن ها خلاص شوید ، عنکبوت ها هستند. تقریباً 4000 گونه عنکبوت وجود دارد که برخی از آن ها بیشتر از سایر گونه ها در خانه شما دیده می شوند. بسته به نوع ، عنکبوت ها می توانند بی ضرر یا سمی باشند. انواع بی ضرر اگر چه به خودی خود خطری ندارند ، اما باعث گسترش حضور عنکبوت ها در سرتاسر خانه شما می شوند. اما گونه های سمی این حشره نیز متفاوت هستند و گزش برخی از آن ها تنها ایجاد خارش می کند ، اما برخی انواع نادر نیز هستند که می توانند کشنده باشند.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع عنکبوت ها

با سردتر شدن هوا ، ظاهراً عنکبوت ها در خانه افزایش می یابند و این ممکن است شما بیشتر به سمت دفع آن ها بکشد. برای دفع این حشرات نیز راه های ساده ای وجود دارد.

مرکبات : عنکبوت ها با رایحه مرکبات دفع می شوند. سعی کنید پوست مرکبات را به کنار تخته ها ، چهارچوب های پنجره و قفسه های کتاب ، بمالید. این کار باعث می شود خانه شما بوی خوبی داشته باشد و البته عنکبوت ها را از آن دور نگه دارد.

اسپری عنکبوتی خانگی : با مخلوط کردن آب و چند قطره روغن گیاهان خاص ، اسپری ضد عنکبوتی درست کنید. رایحه های دفع عنکبوت شامل اکالیپتوس ، سیترونلا ، اسطوخودوس ، نعناع ، درخت چای ، دارچین ، مرکبات و سرو است. این محلول را در مناطقی که عنکبوت را پیدا می کنید ، اسپری کنید ، به خصوص هنگامی که باران یا هوای سرد وجود داشته باشد.

3. موریانه ها

بیش از 40 گونه موریانه وجود دارد که اکثر آن ها شبیه به هم هستند. این حشرات بی صدا از مواد گیاهی مبتنی بر سلولز تغذیه می کنند و این همان چیزی است که در همه خانه های ما یافت می شود. این حشرات برای انسان خطری ندارند ، اما تهدیدی برای ساختار آپارتمان و مبلمان شما محسوب می شوند. اگر موریانه در خانه شما یافت شود ، ممکن است نیاز به کار های دیگری علاوه بر دفع آنها ، همچون تعمیرات داشته باشید.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع موریانه ها

مهم است که شما سعی کنید به محض مشاهده موریانه در خانه خود ، از شر این آفات خلاص شوید. در اینجا چند روش خانگی برای رهایی از موریانه ها آورده شده است.

مقوای مرطوب : موریانه ها عاشق آب و سلولز هستند ، یعنی دقیقاً همان مقوای مرطوب است. تکه هایی از مقوا مرطوب را در مناطقی که مشکوک به وجود موریانه هستند قرار دهید. وقتی موریانه روی مقوا مستقر شد ، قطعه را بگیرید و آن را بسوزانید. این روند را تا زمان رفع اشکالات تکرار کنید.

نور خورشید : موریانه ها نه تنها در مکان های تاریک و مرطوب رشد می کنند بلکه در واقع می توانند در اثر نور خورشید و گرما بمیرند. اگر مبلمان شما موریانه دارد و در یک شهر آفتابی زندگی می کنید ، آن را در یک روز گرم بیرون بیاورید. اگر موریانه ها در خانه شما هستند ، سعی کنید چراغ های UV را در آن منطقه تنظیم کنید.

د) حشرات خانگی موجود در حمام

بسیاری از حشرات به نقاط مرطوب جذب می شوند ، بنابراین حمام شما می تواند پناهگاه مناسبی برای آن ها باشد. برای جلوگیری از نفوذ حشرات به حمام ، حتماً سطوح مرطوب را همیشه خشک کنید و در هنگام دوش گرفتن فن خود را روشن نگه دارید.

1. بید کاغذ ها

بید کاغذ ها که به پارامیت ها و کوسه های فرش نیز معروف هستند ، در واقع حشرات کوچکی هستند که از نظر ظاهری به رنگ نقره ای و بیضی شکل می باشند. آن ها معمولاً در مناطق مرطوب مانند حمام و زیرزمین یافت می شوند. این حشرات در پنهان شدن بسیار خوب هستند و گاهی اوقات ساکنین خانه متوجه وجود چنین حشراتی در خانه نمی شوند. بید کاغذ ها برای انسان خطرناک نیستند ، اما می توانند به یک ملک آسیب برساند. این حشرات از پلی ساکارید ها تغذیه می کند که در چسب ها ، اتصالات کتاب و فرش یافت می شود. این بدان معنی است که آن ها معمولاً قفسه های کتاب ، کار های هنری و سایر تزئینات خانگی را تخریب می کنند.

انواع حشرات خانگی با اسم و عکس

راه حل های طبیعی و خانگی برای دفع بید کاغذ ها

توجه داشته باشید که بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی نیز می توان حمام خود را تمیز نگه داشت. در اینجا چند روش ساده برای خلاص شدن از بید کاغذ ها ارائه شده است که می توانید امتحان کنید.

تکه های درخت سدر : بید کاغذ ها بوی سدر را دوست ندارند. تکه های از چوب درخت سدر را در جا هایی قرار دهید که این حشرات را در آن جا مشاهده کردید. اگر تکه های سدر مرطوب یا پلاسیده شد ، حتماً آن ها را جایگزین کنید.

تله شیشه ای : قسمت بیرونی یک شیشه را با نوار بپوشانید و چند تکه نان را درون آن قرار دهید. ظرف را در محلی که بید کاغذ ها را مشاهده کرده اید قرار دهید. یک شب بگذارید آنجا بماند. بید کاغذ ها قادر به بالا رفتن از بافت خشن نوار هستند ، اما وقتی وارد شیشه شدند دیگر قادر به بالا رفتن از شیشه صاف نیستند و درون آن گیر خواهند افتاد.

جدول کامل انواع حشرات خانگی
نام نام علمی طول بدن یاداشت
مورچه Formicidae family 2-5 mm مورچه ها قادراند ارگانیسم های باکتریایی و قارچی که عامل انتقال بیماری جدی به انسان هستند را به افراد انتقال دهند.
مورچه بالدار Winged ants 2-15 mm 2 جفت بال با اندازه های متفاوت هستند ، نسبت به سایر مورچه ها کمی پای بلندتری دارند. بایستی مورچه بالدار را با موریانه های بالدار متمایز نمود.
ساس تختخوابی cimicide 5-6 mm حشره ساس تختخوابی شایع ترین حشره زندگی شهری می باشد. که شب ها از ساعت 3 تا 5 صبح بر اساس تولید دی اکسید کربنی و گرمای بدن شما جذب انسان شده و شروع به گزیدگی و تغذیه می کنند. نگین دشت با سموم خارجی بدون لک و آلرژی پوستی با بهترین روش درمان و سمپاشی ساس را در جهت مبارزه و ریشه کنی تضمینی ساس تختخوابی به شما پیشنهاد می دهند کافیست شما با شماره تلفن 88330133 تماس حاصل فرمایید.
سوسک فرش Anthrenus verbasci 2-3 mm اندازه کوچکی به نسبت سایر سوسک ها دارند. لارو این سوسک ها به شدت مخرب می باشند.اغلب از پارچه های پشمی کاغذ و پوست و خز و لباس تغذیه می کنند. برای سمپاشی سوسک فرش وارد صفحه تخصصی سوسک فرش شوید.
سوسک تاریکی Darkling Beetle Mealworm 2.5 سانتی متر لارو تا 1.8 سانتی حشره بالغ سوسک تاریکی علاقمند به تاریکی بوده و به دور از نور زندگی می کنند. اغلب این سوسک ها را در حبوبات و جو و برنج سبوس دار مشاهده می شوند که بعضی آنها را سوسک آرد می نامند. پرورش لارو این نوع سوسک در برخی از کشورهای جهت تغذیه انسانی استفاده می شود که از پروتیین بالای برخوردار است. لارو این گونه از سوسک ها در ماهیگیری بسیار استفاده می شود.
سوسک تنباکو Lasioderma serricorne 2-3 mm حشره سوسک سیگار و یا سوسک تنباکو حشره بسیار کوچک است که اغلب از گیاهان خشک شده مانند تنباکو و حتی پروتین موجود در فضولات حیوانات تغذیه می کنند.
سوسک کلیک Conoderus bellus 2-6 mm این سوسک می تواند بزرگ و رنگی باشد ، اما بیشتر آنها زیر 2 سانتیمتر طول دارند و رنگ آمیزی و الگوی رنگی دارند. لارو سوسک به نام کرم سیمان گفته می شود.
سوسک داروخانه Stegobium paniceum 2-3 mm همچنین سوسک بیسکویت نامیده می شود. مواد غذایی گیاهی خشک و سلولز مانند توتون و تنباکو ، آجیل و نمونه های گیاه خشک شده را می خورد. همچنین توجه داشته باشید که می تواند کاغذ فضولات حیوانی و قارچ تغذیه کند
سوسک مبلمان Anobium punctatum 3-5 mm در داخل چوب حفره ای در قطر2 الی 5 میلی متر ایجاد می کنند و در همان داخل چوب تخم ریزی می کنند. گاهی این سوسک ها تا 2سال در داخل چوب زندگی میکنند و سپس برای تخم ریزی از چوب خارج می شوند. این گونه سوسک ها محیط خنک و مرطوب را ترجیح می دهند.
سوسک زمینی Carabidae family 6-38 mm اگر چه شکل و رنگ بدن آنها تا حدودی متفاوت است ، اما بیشتر آنها سیاه و سفید یا فلزی درخشان هستند.این گونه از سوسک های حقیقی حفره ای در زیر بند پای خود دارند که هرمون کارتاریدین را ترشح می کنند که بروی پوست انسان به شدت باعث ایجاد تاول و زخم می شود.
سوسک مخفی Dermestes peruvianus 7-10 mm لارو این سوسک ها بر روی مواد مرده و خشک شده حیوانات ، مانند بدن مرده ، گوشت خشک و ماهی و قطعات بدن مانند استخوان ، مو ، پوست و پر ، تغذیه می کنند. آنها پیشگامان حادثه هستند.این گونه سوسک های در پزشک قانونی برای تخمین زمان مرگ انسان کاربرد دارد.
سوسک عجیب و غریب Thylodrias contractus 1-4 mm سوسک معمولا در گوشه های تاریک منزل مانند زیر پله انباری ، قرنیز دیوارها ، کابینت ها و موزه ها یافت می شود.
سوسک لوتوس Lyctus brunneus 5-6 mm مانند دیگر سوسک های پودری ، در چوب زندگی می کند. لار این گونه به شدت می توانند خسارت به وسایل چوبی و مبلمان شما ایجاد کنند.
دراکولا Staphylinidae family 1-20 mm این گونه معمولا در شمال کشور بعد از برداشت محصول برج یافت میشود.در صورت حرکت بر روی پوست انسان به شدت پوست دچار التهاب و زخم می شود. سمپاشی پدروس
سوسک عنکبوتی Ptinus tectus 3-5 mm تغذیه بر روی حیوانات و گیاهان است ، می تواند کتاب ، کاغذ ، منسوجات و چوب آسیب برساند. اغلب در خانه های که بهداشت کمتر رعایت می شود دیده می شوند.
سوسک خرطومی سوسک خرچنگی Curculionidae family 3-10 mm آنها با طوقه های طولانی مشخص و آنتن شناخته می شوند .

معمولا از گیاهان مرده ، ماکارانی و برنج تغذیه می کنند.

شپش کتاب Psocoptera 1 mm منازل مسکونی در محیط های گرم و مرطوب رشد و تکثیر می کنند. از آرد و چوب و کاغذ و مقوا تغذیه می کنند.
پر پا Scutigera coleoptrata 5-30 mm هزار پا به طور متوسط از 17 جفت پاهای ظریف و بسیار طولانی ، و بدن سفت و سخت درست شده است . پاها نیز دارای نوارهای تیره است. معمولا در منازل دیده می شوند که از عنکبوت ، ساس ، موریانه ، سوسک ، ماهیان نقره فام و دیگر آفات خانگی تغذیه می کنند.مواردی هم دیده شده در شب هنگام به درون گوش انسان رفته است.
سوسری آمریکایی Periplaneta americana 30-40 mm بزرگترین گونه از سوسک ها مربوط به این دسته می باشند. سوسریها معمولا همه جا دیده می شوند. از لحاظ بهداشتی مبارزه با سوسک ها بخصوص در اوایل بهار و اواسط پاییز از درجه اهمیت بالای برخوردار است. برای ریشه کنی 100% فقط با کارشناسان ما تماس گیرید.
سوسری آلمانی Blattella germanica 10-15 mm کوچک تر از سوسک آمریکای یا همان سوسک دستشوی می باشد. معمولا در آشپزخانه پشت کابینت ها اطراف و داخل گاز کلید پریزها و... زندگی می کنند. برای ریشه کنی 100% سمپاشی شوشک ریز آشپزخانه فقط با کارشناسان ما تماس گیرید.
سوسک شرقی blatta orientalis 10-30 mm اندازه کوچکتر از سوسک آمریکای می باشند و بال ندارند پشت قفسه سینه راه راه و سیاه سفید و قهوه ی سوخته می باشند از مواد غذایی تغذیه می کنند.
کک Aphaniptera 5-12 mm کک ها حشرات بسیار مقاوم ، تند و تیز و به سختی کشته می شوند . حمله و هجوم این حشرات باعث مزاحمت انسان و حیوانات خانگی می شود. در صورت آلودگی منزل شما به این نوع آفت توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تا از سمپاشی تخصصی کک شرکت نگین دشت بطور کامل از شر این حشره خلاص شوید.
Damsel Bug Dicyphus hesperus 4-8 mm بیش از 400 گونه وجود دارد. یک نوع از گونه های وجود دارند که در کشاورزی مفید می باشند و باعث حذف شته کرم کلم در مزرعه می گردد.اما گونه های وجود دارند که باعث گازگرفتگی انسان ها می شوند
مگس سرکه Drosophilidae family 3-4 mm این گونه از مگس ها معمولا در محیط های اسیدی و مرطوب تکثیر می کنند.
مگس Muscidae family 3-8 mm مگس از حشراتی که اکثر مناطق در فصول گرم سال رویت می شود.بهسازی محیط و از دسترس خارج کردن مواد مورد نیاز تغذیه مگس بهترین راه کنترل حشرات به حساب می آید. اما کارخانجات و محیط های صنعتی جهت بالابردن سطح بهداشت و ریشه کنی مگس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
مگس چوب Anisopodidae family 3-6 mm (Anisopodidae) نام یک تیره از زیرراسته نخ شاخان است.
زنجرک Cicadellidae family 3-6 mm در سراسر مناطق معتدل و گرمسیری رخ می دهند برخی از آفات و یا بردارهای ویروس های گیاهی و فیتوپلاسما هستند
هزارپا Diplopoda class 20-50 mm هزارپا معمولا در بهار و تابستان یافت می شود. از خارج وارد ساختمان می شوند. انها به راحتی در داخل منزل شما زندگی می کنند.البته شرایط محیط (رطوبت دما مواد آلی) از عوامل تکثیر انها به حساب می آیند.
دزدان دریایی Anthocoridae family 2-4 mm آنها از گیاهان تغذیه کنند.
مایت قرمز Mite Predatory 1 mm از خون شکار تغذیه می کند. غالبا قرمز یا قهواه ای می باشند. به شدت برای انسان حساسیت پوستی ایجاد می کنند.
مایت Mite 1 mm مایت از خانواده کنه ها به حساب می آیند.که غالبا از خون انسان و حیوانات تغذیه می کنند که باعث گزیدگی بر روی پوست می شوند. این گونه از مایت ها در مکان های مرطوب در نزدیکی انسان زندگی می کنند. این حشرات ریز و سیاه و سفید در خانه معمولا اولین بار روی موبایل که صفحه سیاه دارد به شکل نقطه ای که حرکت می کند دیده می شود.
پشه Culicidae family 3-10 mm پشه از حشرات مزاحم اکثر ساختمان ها و منازل در فواصل بهار و تابستان به حساب می اید.
بید لباس Tineola bisselliella 10-20 mm لارو این حشره در فولیکول ها و درز لباس ، پارچه ، فرش ، نمد پوست طبیعی خشک شده دام و حتی نمد داخل پیانو تغذیه می کنند.
پروانه سانان Lepidoptera order 5-20mm از مواد الیافی مانند لباس و فرش تغذیه میکنند.از آفات انباری و موزه ها و کتابخانه ها به حساب می آیند.
پشه کوره mosquitoes 1-2 mm در مکان های مرطوب مانند دهانه فاضلاب ها تخم ریزی و تکثیر می کنند. علف زار ها و آب های راکد بایستی بر علیه این حشره پاکسازی گردد. صورت مشاهده سریعا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
خرخاکی گلوله ای Armadillidiidae family 8-12 mm

مانند توپ به خودشان میپیچند. موادغذای و پوشاک و چوب غالبا تغذیه می کنند. در مکان های مرطوب از تکثیر بیشتری برخودارند صورت مشاهده سریعا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ماهی نقره ای silverfish 5-15 mm این حشره تقریبا همه چیز خوار می باشد معمولا از چسب کتاب ها ، پارچه پشمی ، پنبه ، ابریشم ، فرش ، موکت ، لباس ، عکس ، سایر حشرات مرده ، پرده ، و .. تغذیه می کنند.

صورت مشاهده سریعا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

عنکبوت Araneae order 5-40 mm از حشرات دیگر تغذیه می کنند. عنکبوت ها معمولا دور از چشم و در خلوت زندگی می کنند و اگر رنگ آن غیر از قهوه ای و قرمز باشد در این صورت بی ضرر می باشد. در صورت مشاهده عنکبوت در منزل سریعا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
دم فنری Entomobryidae family 1 mm این گونه از حشرات غالبا مردار خوار می باشند و رطوبت بالا را ترجیح می دهند. بسیار جسه کوچکی دارند براحتی مخفی میشوند. در صورت مشاهده دم فنری در منزل سریعا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
موریانه Kalotermitidae Rhinotermitida 4-7 mm موریانه ها غالبا از سلولز تغذیه می کنند. زندگی در غالب کلنی سبب گردید تا مبارزه با این حشره از درجه اهمیت بالای برخوردار گردد. شرکت مهندسین نگین دشت افتخار دارد با بیش از ربع قرن سابقه رکوددار موریانه زدایی در ایران باشد و از این رو پیشنهاد می گردد در صورت مواجه با حملۀ موریانه ها با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.
زنبور Vespidae family 12-16 mm گاهی به شکل کلنی در در مجاورت منزل شما لانه می کنند که در صورت حمله گروهی خطراتی را به دنبال دارد. کافیست جهت نابودی با ما تماس گیرید.
کنه کبوتر Argas reflexus 4 الی 6 میلی متر انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوترها به حساب می آید. اکثرا درزهای انقطاع در بین ساختمان ها کبوترها لانه گذاری می کنند کنه کبوتر از طریق لانه کبوترها عمدتا از طریق سقف های کاذب و هالوژن ها وارد منازل شهروندان می شود.
مگس سگی Tabanidae 5 تا 5/11 میلی متر و عرض 8 تا 10 میلی متر از خون تغذیه می نمایند. نیش این حشرات بسیار دردناک است. این مگس ها اغلب قسمت های بالاتنه ، مچ دست ، بازوها و قسمت شکم را جهت تغذیه ترجیح می دهند
مگس فاضلاب Psychodidae 5/1 تا 5 میلی متر به دلیل سرعت افزایش جمعیت آن ها و آلودگی بالایی که دارند جز آفات مزاحم به شمار می آیند. این آفات به دلیل اینکه محل زندگی شان در چاه فاضلاب می باشد
سوسک استرالیایی Australian Cockroaches 3/8 اینچ این نوع از سوسک ها از لباس ها تغذیه کرده و سوراخ هایی را در الیاف ایجاد می کنند. کاغذ نیز منبع تغذیه بسیار مناسبی برای آن ها می باشد. یکی دیگر از منابع تغذیه سوسک ها گیاهان بوده از این طریق به گلخانه ها خسارت زیادی را وارد می کنند.
سوسک دندان اره ای (شپشک آرد) Sawtoothed Grain Beetles Oryzaephilus surinamensis 1/10 اینچ شایع ترین سوسک های موجود در محصولات انباری و ذخیره شده علی الخصوص در دانه های غلات ، ذرت بو داده ، آرد ذرت ، برنج ، کشمش و میوه های خشک ، سبوس ، غذای حیوانات خانگی ، ماکارونی ، شکر ، نان و .... می باشند.
رتیل Tarantulas 7 تا 10 سانتیمتر رتیل عنکبوت چاق و پشمالویی است که نسبت به سایر عنکبوت ها ، ترس بیشتری در مردم ایجاد کرده است.
گوش خیزک (آبدزدک) Dermaptera 5 تا 7 سانتیمتر در صورتی که این حشرات تحریک شوند انتهای بدن را به پشت خود برگردانده و یک حالت تهاجمی شبیه به عقرب ها را به خود می گیرند که در اغلب موارد باعث اجتناب دشمنان می شوند.
جیرجیرک Gryllidae‏ 16 تا 22 میلیمتر این حشرات آفات بسیار جدی برای چمن به شمار می آیند. گاهاً به داخل محل سکونت هم راه پیدا می کنند.
مگس کبوتر Pseudolynchia Canariensis 5 تا 6 میلی متر مگس کبوتر به عنوان یک اکتوپارازیت در بدن کبوترها شناخته شده است. مگس های کبوتر از خون کبوتر و سایر پستانداران و انسان تغذیه می کنند. هر دو جنس نر و مادۀ مگس کبوتر از خون بدن میزبان تغذیه می کنند. آنها برای تغذیه به بدن میزبان می چسبند.
کنه Arthropoda 4 تا 6 میلی متر کنه ها جز خطرناکترین حشراتی هستند که به میزبان خود بیماری های مختلف و خطرناک را انتقال می دهند . در بعضی مواقع جای گزش آن ها بدون درد است ولی ترشحاتی در محل گزش خواهد داشت.
شپشک چوب platyarthrus hoffmannseggi 4 میلی متر طول گونه ای از شپشک چوب می باشد. که عمدتا در لانه مورچه ها یافت می شوند. از مدفوع مورچه و کپک و چوب تغذیه می کنند. سفید رنگ فاقد رنگ دانه هستند که دو شاخک شبیه آنتن دارند و بدنی فلس مانند تشکیل شده است.
صدپا Centipedes از طبقه Chilopoda 4 تا 152 میلی متر صدپا در منازل ، مناطق مرطوب و تاریک را ترجیح می دهند در نتیجه محل هایی با رطوبت بالا این آفات را جذب می نماید. ساکنین ممکن است صدپاها را در زیرزمین ، کمدها ، حمام و سرویس ها و گاهی در سینک و وان مشاهده نمایند
عنکبوت بابا لنگ دراز Cellar spiders   در بین حشرات این گونه عنکبوت قوی ترین سم را داشته اما دندان هایِ نیش بسیار کوچک ، کوتاه و ضعیف آن ها برای سوراخ کردن پوست انسان مناسب نیست.
کرم زرد آرد tenebrio-molitor 1 تا 1/5 لارو این حشرات کرمی شکل می باشد و در صورت رشد کامل حدود 2/5 سانتیمتر طولشان است و یکی از بزرگترین لاروها را در بین حشرات دارند. رنگ لارو ها زرد رنگ بوده و حلقه های قهوه ای روی سطح بدن دارند
شپش چوب و کاغذ Psocodea 1 تا 6 میلی متر شپش چوب برخلاف شپش انسانی و حیوانی انگل محسوب نشده و به سلامت انسان لطمه ای وارد نمی کنند ولی به اموال داخل منزل از جمله کاغذ ، کتاب ، چوب و .. آسیب وارد می کنند.
کنه سگی hyalomma 3 تا 6 میلی متر به دلیل پراکندگی جغرافیایی وسیع کنه هیالوما و احتمال انتقال انواع بیماری های خطرناک و کشنده و بروز عوارض پوستی در انسان اهمیت تشخیص دقیق نوع کنه جهت درمان سریع الزامی است.
مایت چیگر chigger-mites (1/120 - 1/150 inch) گزش این حشرات می توان به ایجاد خارش های شدید در سطح پوست و نیز آثار گزیدگی همراه با قرمزی و تورم شدید اشاره نمود که تنها از محل گزش در مراحل ابتدایی قابل شناسایی هستند.
سوسک فرش سیاه attagenus-unicolo 2.8 تا 5 میلی متر طول بدن این گونه از سوسک های فرش 2.8 تا 5 میلی متر می باشد و رنگ بدن مایل به سیاه یا تیره می باشد. قسمت سر در این گونه از سوسک های فرش تا حدی از بالا پنهان می باشد.

 

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.