ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، حیواناتی که بدون داشتن پر پرواز می کنند و حیواناتی که پرنده نیستند و پرواز می کند! و حیوانات پرنده و پرواز کردن برخی حیوانات بدون داشتن پر پرواز و تصاویر حیواناتی که پرنده نیستند اما پرواز می کنند را در نم نمک مشاهده نمایید.

حیواناتی که پرنده نیستند اما پرواز می کند

قدرت پرواز کردن در طول تاریخ تنها مختص حشرات ، پرندگان ، خفاش ها و پتروسورها بوده است اما امروزه برخی از موجودات زنده هستند که عملی شبیه به پرواز انجام می دهند. در این قسمت از سرگرمی و گوناگون نم نمک حیواناتی معرفی شده اند که راهکار های غیر منتظره ای برای مخالفت با قوانین جاذبه زمین پیدا کرده اند.حیواناتی که پرنده نیستند و پرواز می کند! + عکسحیواناتی که پرنده نیستند و پرواز می کند! + عکس

1- پرنده ماهی

پرنده ماهیان نام خانواده ای از ماهی ها است که بیش از 60 گونه از آن ها وجود دارد. این ماهیان باور نکردنی توانایی جهش از آب و پرواز در ارتفاع کم را برای فرار از شکارچیان زیر آب دارند. آن ها با سرعت زیاد تقریبا 65 کیلومتر روی سطح آب شنا می کنند و بعد با کمک باله های جلوی خود در ارتفاعی کمی بالا تر از سطح آب پرواز می کنند که البته این کار را با کمک ماهیچه های باله اشان انجام می دهند.

ماهی پرنده

2- قورباغه پرنده والاس یا قورباغه پرنده

این نوع از قورباغه به دلیل وجود غشای بزرگ روی انگشتانش این سازگاری ها را پیدا کرده که می تواند برایش شبیه به بال عمل کند ، دقیقا مثل جهش معمولی یک قورباغه. این قورباغه به دلیل پاهای بزرگی که دارد ، می تواند تا 15 متر هم ارتفاع بگیرد و هنگام فرود امدن روی زمین نیز از پنجه های قدرتمند خود استفاده می کند.

آشنایی با قورباغه پرنده

3- سنجاب پرنده

سه نوع سنجاب پرنده در آمریکای شمالی یافت شدند که عبارتند از : سنجاب پرنده شمالی ، سنجاب پرنده جنوبی و سنجاب پرنده هامبولت. همه آن ها غشاهای خزدار تکامل یافته ای دارند که از مچ دست تا مچ پا کشیده شده اند. طراحی سیستم بدنی پرندگان برای پرواز بسیار جذاب است. آنه ا قادر هستند که جهت پرواز را با حرکات نرمی و با ایجاد سازگاری از استخوان مچ انجام دهند و از دم خود به عنوان ترمز و ایجاد تعادل استفاده کنند. بیشتر سنجاب های پرنده مسافتی معادل 6- 19 متر را طی می کنند ، که معمولا پرشی بلند از درختی به درخت دیگر است. آن ها طی سال یان ، تکامل یافته اند و توانایی چالاکی و تحرک بیشتری را به دست آورده اند.

حیواناتی که پرواز می کنند

4- مارمولک دراکو

مارمولک های دراکو پوست شلی دارند که موقع پرواز کشیده شده و شبیه بال می شود. این خزندگان از بومیان آسیای شرقی هستند. مارمولک های دراکو پرنده معمولا از توانایی پرواز خود برای پرش از یک درخت به درخت بعدی در زیستگاه جنگل های بارانی محل زندگی خود برای شکار و جستجوی غذا استفاده می کنند. آن ها می توانند به طور متوسط تا فاصله 8 متر پرواز کنند. گونه های دیگر مارمولک ها از جمله چندین گونه از گکوها ، دارای پوسته های اضافی در امتداد دم ، سر ، تنه ، انگشتان پا و اندام های خود هستند که به آن ها امکان جهش را نیز می دهد.

پرواز برخی حیوانات

5- میمون جهنده

اگرچه گاهی اوقات میمون جهنده تحت عنوان لمور پرنده نیز شناخته می شود اما لمور واقعی نیست و بیشتر از اینکه پرواز کند ، میجهد. این حیوان تنها پستانداری است که همانند خفاش پرواز می کند. میمون های جهنده فاصله این درخت به درخت دیگر را می جهند زیرا دارای غشای پوشیده ای از خز هستند که این توانایی را ممکن کرده است ، آن ها بیشتر در جنوب شرقی آسیا و جنوب فیلیپین یافت می شوند. حرکت این میمون شبانه صورت می گیرد و هنگام غذاخوردن به صورت وارونه آویزان می شود.

میمون های جهنده

6- ماهی مرکب پرنده

این موجود در سراسر اقیانوس های دنیا یافت می شود. گفته می شود ماهی مرکب پرنده در طول روز در عمق آب زندگی می کند و برای جستجوی غذا و برای فرار از شکارچیان ، خود را از آب خارج می کند و به سطح آب می آید. این ماهی چندین ترفند دیگر نیز در شاخک هایش دارد که می تواند خود را استتار کند و با محیط ترکیب شود ، او برای محدود کردن دید سایر موجودات ، ماده ای مرکب مانند را درون آب پخش می کند.

ماهی مرکب پرنده

7- موش خرمای جهنده

اگرچه غالبا به دلیل بیولوژیک مشابه ، با سنجاب های پرنده اشتباه گرفته می شوند اما موش خرمای جهنده از جمله شوگر گلایدر ، در واقع جانداران کیسه داری هستند که غشای خزدار آن ها تکامل یافته است. شوگر گلایدرها می توانند تا مسافت 45 متر پرواز کنند و بپرند . موش خرمای پرنده تنها در استرالیا و گینه نو یافت می شود.

آشنایی با موش خرمای جهنده

8- عنکبوت بالن سوار

این ممکن است بدترین کابوس برای هر فردی باشد که فوبیای بندپایان دارد اما باید بدانید بسیاری از عنکبوت ها قادر به پرواز هستند. برخلاف سایر حیواناتی که پرواز می کنند ، عنکبوت ها مهارت حرکت موجی و شناور بین تارهایشان در هوا را دارند. تعداد کمی از عنکبوت های بالغ برای حرکت خود به یک بالن متکی هستند اما بسیاری از گونه های مختلف ، از این روش برای ترک لانه و استفاده از جریان هوا برای ساختن تار در مکان های دور استفاده می کنند.

تصاویر حیواناتی که پرنده نیستند اما پرواز می کنند

9- مار پرنده

برخی از مار های درختی می توانند بدن شان را پهن کنند و از آن به عنوان بال استفاده نمایند. این نوع مارها می توانند تا مسافت 24 متر در هوا پرواز کنند. آن ها برای حرکت از درختی به درخت دیگر در هوا شناور می شوند . جالب است بدانید که آن ها توانایی غلبه بر نیروی گرانش زمین را ندارند و تنها به دلیل وجود قدرت شان است که این توانایی پرواز را به دست می آورند. توانایی پرواز آن ها منحصر به فرد است و از این روی؛ علاقه دانشمندان زیادی را به خود جلب کرده اند.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن