در ادامه لیستی جالب از خنگ ترین دانشمندان جهان که کودن بودند را برای شما در این بخش از نم نمک ببینید.

خنگ ترین دانشمندان دنیا که کودن بودند!!

دانِشمَند شخصی است که در یکی از شاخه های دانش چیره دست است و از روش علمی برای انجام پژوهش بهره می برد. امروزه بیشتر منظور از دانشمند کسانی هستند که پایه های دانشگاهی و علمی را تا سطوح بسیار بالا طی کرده و پیشه خود را آموزاندن ، ورزیدن و تحقیق دانش و مسائل علمی قرار داده اند.خنگ ترین دانشمندان جهان که کودن بودند!!خنگ ترین دانشمندان جهان که کودن بودند!!

در کار دانشمندان می تواند میان تحصیل علمی و کار پژوهشی تفاوت قائل شد. امروزه پژوهش ها بیشتر به سفارش یک دولت ، نهادهای علمی یا شرکت ها انجام می شوند.

پیشه ای جدا به عنوان پیشه دانشمند بودن ، از سده 19 میلادی به وجود آمد زیرا در این دوره فن و علم تأثیر زیادی بر یک دیگر گذاردند. شکل گیری حرفه دانشمندی از سال 1945 سرعت گرفت و عرصه آن گسترده تر شد.

در ادامه لیست خنگ ترین دانشمندان جهان را می بینید :

1- آلبرت اینشتین در کودکی دچار بیماری دیسلسیک بود.یعنی معنی و مفهوم کلمات و عبارات را درست تشخیص نمی داد. معلم آلبرت انیشتن او را عقب مانده ذهنی ، غیر اجتماعی و همیشه غرق در رویاهای احمقانه توصیف می کرد ، ضمنا وی دوبار در امتحانات کنکور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ مردود شد!!

آلبرت انیشتن

 

2- توماس ادیسون که معلمانش از آموزش او در مدرسه عاجز مانده بودند در تمام طول تحصیل کم ترین نمره ها را از درس فیزیک می گرفت ولی همین شخص بعدها موفق شد بیش از هزار وصد وپنجاه اختراع جامعه بشریت عرضه کند که بیشتر آنها در زمینه علم فیزیک بوده است!!

3- بتهون معلم او می گفت در طول زندگیش "اوچیزی یاد نخواهد گرفت"

4- پابلو پیکاسو یکی از معروفترین نقاشان جهان بدون کمک و حضور پدرش که در زمان امتحانات کنارش می نشست نمی توانست در درس هایش نمره قبولی کسب کند!!

پیکاسو

5- کنراد هیلتون که مالک بیش از 300هتل در سرتاسر دنیاست در دوران کودکی برای گذران زندگی مجبور بود کف سالن ها و هتل ها را طی بکشد!!

6- جیمز وات که مخترع ماشین بخار بود فردی کودن توصیفش می کردند!!

7- امیل زولا نویسنده بزرگ فرانسوی دانش آموزی تنبل بود که در مدرسه از درس ادبیات معمولا نمره صفر می گرفت!

8- ناپلئون بناپارت مدرسه خود را با رتبه 42به عنوان یک دانش آموز غیر ممتاز ترک کرد!!

ناپلئون بناپارت

9- لویی پاستور در مدرسه یک محصل متوسط بود ودر دوره لیسانس در درس شیمی بین 22 نفر رتبه 22 را کسب کرد!

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی