گربه ها به جهت ارتباطی که با انسان برقرار می کند و شکار برخی آفت ها برای انسان ارزشمند است. در حال حاضر ۷۰ گونه مختلف گربه به ثبت رسیده است.

دانستنی و حقایقی جالب و خواندنی درباره گربه - Cat

گربه ها یکی از حیوانات خانگی هستند که در دنیای امروزه در کنار سایر حیواناتی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند ، دارای طرفداران بسیار زیادی می باشند و توانسته اند به میزان زیادی جلب توجه نمایند.گربه | دانستنی و حقایق خواندنی درباره گربه هاگربه | دانستنی و حقایق خواندنی درباره گربه ها

از این رو حیوانات بسیار باهوش و بامزه هستند و نگهداری از آنها می تواند منجر به سرگرمی و حتی سلامتی مالکین آنها شود چرا که برای نگهداری از آنها نیاز به پیاده روی و گشت و گذار دارید که این گونه شما نیز هم سرگرم خواهید شد و هم تحرکتان نسبت به گذشته تغییر خواهد نمود و به همین دلیل این حیوانات بیشتر به افراد مسن پیشنهاد می شود.

اما شاید برای شما نیز حتی برای یکبار سوال شده است که زمانیکه مالک گربه ها ، گربه خود را با نامی که برایش مشخص نموده اند چگونه می توانند نام خود را تشخیص دهند و با صدا درآوردن نام آنها از خودشان فورا واکنش نشان دهند و دستور داده شده را انجام دهند؟!!

گربه | دانستنی و حقایق خواندنی درباره گربه ها

کشف حقیقت جالب دانشمندان از گربه ها

دانشمندان یک مطالعه در دانشگاه سوفیا واقع در توکیو نشان دادند که گربه ها در میان لیست کلماتی که شما در کنار آنها استفاده می کنید و حرف می زنید ، می توانند اسم خود را در میان هزاران کلمات دیگر تشخیص دهند!!

با این وجود این واقعیت جالب که نشانگر هوش بسیار قوی این حیوانات خانگی می باشد ، در روزنامه های علمی منتشر شد و محققان توانایی و باهوشی آنها را زمانیکه شما نام آنها را صدا می کنید و فورا سرشان را بر می گردانند و واکنش نشان می دهند را اعلام کردند.

در این مطالعه دانشمندان نام ها و جملات زیادی را بصورت مخلوط ضبط کردند و درون آن هم صدای مالک آنها نیز جای داده شده بود و آنرا در یک اتاق پخش کردند و متوجه این شدند که گربه ها زمانیکه اسمشان توسط مالک خود به صدا در میاید ، از خودشان واکنش نشان می دهند که این کشف بزرگی برای دانشمندان بود که نتیجه این تحقیق می تواند منجر به تحقیقات زیاد دیگری شود که بتواند ما را با دنیای گربه های هر چه بیشتر نزدیک نماید.

این مطلب مفید بود؟
(7 رای)
88.6%

نظر دادن