ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، دلیل دم داشتن حیوانات و حكمت وجود دُم در حيوانات و فلسفه دم حیوانات و علت های دم داشتن برخی حیوانات و دلایل بسیار جالب دم داشتن حیوانات را در نم نمک مشاهد نمایید.

فلسفه وجود دُم در حيوانات چیست؟

حیوانات زیادی را در اطراف خود می بینید که همگی دارای دم هستند. دم های کوتاه ، بلند و خمیده اما به نظرتان عملکرد دم در حیوانات چیست؟ دلایل زیادی وجود دارد که خداوند برای حیوانات دم آفریده است. پس بیایید در این بخش از گوناگون نم نمک نگاهی به این دلایل بیاندازیم.فلسفه وجود دُم در حیوانات چیست؟ + دلیل علمیفلسفه وجود دُم در حیوانات چیست؟ + دلیل علمی

دلایل دم داشتن حیوانات

حفظ تعادل

بسیاری از حیوانات از دم برای حفظ تعادل خود استفاده می کنند. مثلا بعضی از پرندگان هنگام پرواز کردن با استفاده از دم ، تعادل خود را تنظیم می کنند و سپس پرواز می کنند.

دم داشتن حیوانات

جذب جنس مخالف

بعضی از پرندگان نیز هستند که دم بسیار زیبایی دارند که پرهای بسیار رنگارنگ روی آن ها قرار گرفته است. این پرندگان با استفاده از دم های زیبای خود جفت را جذب می کنند. معمولا خانم ها به سایز و الگوی زیبای روی دم نرها جذب می شوند.

دم داشتن پرنده

بیان احساسات

این موضوع برای سگ ها صدق می کند. سگ ها از دم خود برای نشان دادن شادی استفاده می کنند و در چنین حالاتی دم خود را به کناره ها تکان می دهند یا زمانی که حیوانی مثل اسب دم خود را به سمت زمین فشار می دهد ، یعنی از موضوعی نگران است که در چنین شرایطی باید او را متوقف کنید و مطمئن شوید که اتفاقی نیفتاده باشد.

دلیل دم داشتن سگ

دفاع و تلاش برای زنده ماندن

حیوانات دیگر هم از دم برای محافظت از خود در برابر دشمن استفاده می کنند. معمولا با دم خود می توانند تا حدی شکار را از خودشان دور کنند و یا حیوان شکارچی را کمی سردرگم کنند.

علت دم داشتن حیوانات

شکار

بعضی از حیوانات از دم برای عواطف خود استفاده نمی کنند. بعضی از آن ها برای شکار دم را به کار می گیرند. مثلا عقرب از دم خود برای وارد کردن سم و کشتن شکار خود استفاده می کند.

دم عقرب برای شکار

برای حرکت

بسیاری از ماهی ها و حیوانات دریایی از دم برای حرکت استفاده می کنند. حیواناتی مثل میمون با استفاده از دم ، روی شاخ و برگ های مختلف می پرند و حرکت ها و جست و خیز های بیشتری دارند.

علت دم داشتن میمون ها

دور کردن حشرات

مثلا به یک گاو در روز آفتابی توجه کنید که چگونه با تکان دادن دم خود حشرات را از خودش دور می کند؟ حیواناتی مثل اسب نیز از دم خود همین استفاده را دارند.

دلیل دم داشتن حیوانات چیست؟

ذخیره چربی

مثلا انواعی از تمساح ها هستند که چربی را داخل دم خود ذخیره می کنند تا بتوانند دو سال بدون غذا هم زنده بمانند. میزان این چربی به قدری بالاست که آن ها را در برابر بی غذایی محفوظ نگه می دارد.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن