ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، راه رفتن روی آب و حیواناتی که روی آب راه می روند و نام حشره ای که روی آب راه میرود و حیواناتی که توانایی راه رفتن و دویدن روی آب را دارند را در نم نمک مشاهده نمایید.

حیوان و حشره ای که روی آب راه می روند!

خوب می دانیم که حرکت و راه رفتن روی آب کار بسیار دشواری است اما برای برخی از ساکنین حیات وحش کار بسیار ساده ای است چرا که خلقت این موجودات به گونه ای است که آنها را قادر به حرکت و حتی دویدن روی آب بدون فرو رفتن در آن میسازد ، در این بخش از سرگرمی نم نمک با موجوداتی که این توانایی خارق العاده را دارند آشنا خواهید شد.حیوانات و حشراتی که روی آب راه می روند! + عکسحیوانات و حشراتی که روی آب راه می روند! + عکس

1. مارمولک آب پیما

این مارمولک می تواند به راحتی از خانه اش که در نوک درخت است ، به روی سطح آب بپرد و حتی به زیر آب برود و از دست شکارچی فرار کند. آن ها همچنین سرعت بسیار بالایی دارند و می توانند در هر ثانیه ، 1.5 متر سرعت داشته باشند. این سرعت به ثانیه ای 4.5 متر هم می رسد.

این مارمولک انگشتان پای بلندی دارد و پوست آن ها روی انگشت ها کشیده شده است و به یکدیگر متصل است در نتیجه به سرعت می تواند روی سطح آب حرکت کند و با وجود سرعت بالا تعادل خود را حفظ کند. زمانی که روی آب بیفتد ، به راحتی شنا می کند اما معمولا ترجیح می دهد که روی خشکی راه برود زیرا خطر شکار شدن توسط حیوانات دریایی برایش بیشتر است.

راه رفتن روی آب

2. مارمولک گکوی بزریلی

این جانور یک مارمولک بسیار کوچک است که اصلا هم بامزه نیست. وزن بسیار کمی دارد و پاهای آن هیدروفوبیک است که باعث می شود به راحتی بتواند روی سطح آب قدم بردارد. مارمولک بسیار کوچک است ، حتی ممکن است از حشرات آمازون هم کوچک تر باشد. بنابراین خطر غرق شدن حتی در آب های کم عمق هم برای او وجود دارد اما توانایی قدم زدن روی آب باعث می شود که داخل آب غرق نشود.

3. حشره Water strider

این حشره آبی جزء حشراتی محسوب می شود که به دلیل توانایی راه رفتن روی آب از بقیه حشرات متمایز می گردد. این حشره هم دارای پای هیدروفوبیک است که تنش سطحی روی آب را برایش افزایش می دهد و باعث می شود که بتواند وزن خودش را روی پاهایش پخش کند. حرکات او همچنین باعث می شود که به راحتی به صورت دایره ای شکل روی سطح آب حرکت کند و به سمت جلو برود.

animal walk on water

4. عنکبوت ماهی گیر

این عنکبوت ها در نزدیکی استخر ها و دریاچه ها زندگی می کنند و در این مکان ها به دنبال غذا می گردند. آن ها غذای خود را روی امواج آب پیدا می کنند و می توانند به راحتی برای شکار کردن روی سطح آب حرکت کنند. حرکت کردن آن ها روی سطح آب باعث می شود که به راحتی خودشان را در هر نقطه از آب که خواستند پنهان کنند و از دست شکارچی فرار کنند. اکثر عنکبوت ها حشره می خورند اما انواع بزرگتر آن ها می توانند ماهی ، قورباغه و وزغ های بسیاری را هم شکار کنند.

این عنکبوت ها می توانند به راحتی به دلیل وزن سبکی که دارند و پاهای هیدروفوبیک ، روی آب راه بروند. فقط کافی است کمی پاهای خود را بالا نگه دارند. موهای کوتاه روی بدن آن ها باعث تشکیل حباب های هوا در اطراف بدن ، هنگام پنهان شدن زیر سطح آب می شود و در نتیجه باید کمی زیر سطح آب باقی بمانند. آن ها قادر هستند تا یک ساعت هم این کار را انجام دهند.

5. دلفین

دلفین ها بدون پا نمی توانند به راحتی روی سطح آب راه بروند اما قادر هستند به راحتی روی امواج آب به دلیل بال های بلندی که دارند حرکات موزون انجام دهند. بر عکس دیگر حیوانات که از توانایی راه رفتن روی آب استفاده می کنند اما محققان باور دارند که دلفین ها این کار را فقط برای سرگرمی انجام می دهند که شبیه به حرکات انسانی است. آن ها از طریق دم بلند خود حرکت می کنند؛ البته توانایی انجام حرکات موزون روی آب ، زمانی در آن ها حاصل می شود که توسط انسان ها آموزش دیده باشند.

راه روی آب

6. مرغابی کلارک و وسترن

این مرغابی دارای توانایی های منحصر به فرد و همچنین ظاهر زیبا می باشد که باعث شده است بتواند با جفت خود در طول آب حرکت کند. این پرندگان بدن خود را به سمت جلو می برند و پاهای خود را کمی بالاتر می آورند تا بتوانند روی آب حرکت کنند. معمولا جفت آ نها نیز در این مسیر آن ها را همراهی می کند و در هر ثانیه 22 قدم بر می دارند. این پرندگان تقریبا کل زندگی خود را داخل آب هستند. بال های کوتاهی دارند و پاهای آن ها به اندازه کافی محکم نیست که بتوانند روی زمین راه بروند.

7. پترل

این پرنده دریایی مثل دیگر حیواناتی که نام بردیم ، روی سطح آب راه نمی رود اما به گونه ای رفتار می کند که انگار در حال انجام چنین کاری است. در حقیقت این پرنده به شدت به سطح آب نزدیک می شود و از مواد و حشرات روی آب تغذیه می کند و اینگونه به نظر می رسد که انگار روی سطح آب راه می رود. پاهای او به شدت ضعیف هستند و نمی توانند وزن او را هنگام راه رفتن بیش از چند قدم تحمل کنند.

راه رفتن مارمولک روی آب

8. ماهی خوار

ماهی خوار هم نمی تواند روی آب راه برود اما انگار که می تواند ! این حیوان بالاتر از سطح آب می ایستد و این گونه نمایش می دهد که در حال راه رفتن روی سطح آب است. او می تواند تا حد زیادی پاهای خود را به سطح آب نزدیک کرده و حرکت کند و در نتیجه این حرکت او برایش با راه رفتن روی آب تفاوتی ندارد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن