رنگ خون حیوانات و رنگ خون عروس دریایی و رنگ خون اختاپوس و رنگ خون خرچنگ و خون کدام حیوان سبز است و خون کدام حیوان سفید است و عکس رنگ خون میگو و خون آبی انسان و خون آبی رنگ انسان و حیواناتی با رنگ خون های متفاوت و حیواناتی که رنگ خونشان قرمز نیست را در نم نمک مشاهده نمایید.

رنگ خون کدام حیوانات قرمز نیست؟!

همه حیوانات خون قرمز رنگ ندارند و در حقیقت خون بعضی از حیوانات دارای رنگ هایی مثل آبی ، سبز ، زرد و بنفش یا حتی سفید است. این رنگ ها به دلیل وجود پروتئین ها و رنگدانه های موجود در خون ایجاد می شوند و هر کدام اهداف متفاوتی برای زنده نگه داشتن حیوانات دارند. در این قسمت از گوناگون نم نمک حیواناتی را به شما معرفی می کنیم که خونشان رنگیه.رنگ خون کدام حیوانات آبی ، سبز ، سفید و زرده؟!رنگ خون کدام حیوانات آبی ، سبز ، سفید و زرده؟!

حیواناتی با خون رنگی

کرم peanut

کرم peanut خونی به رنگ بنفش تیره دارند و گاهی اوقات خون آن ها نیز سیاه است و همچنین رنگ بنفش را می توانید در خون آن ها مشاهده کنید زیرا پوستشان نازک است.

رنگ خون کرم

بازوپایان

بازوپایان خون بسیار تیره ای دارند. هنگامی که خون حاوی اکسیژن داشته باشد ، رنگ بنفش دارد.

عنکبوت

عنکبوت ها رنگ خونشان آبی روشن است. جریان خون هم یکی از اساسی ترین فرایندهای بدن آن ها محسوب می شود.

عنکبوت یک حیوان خون آبی

خرچنگ نعل اسبی

خرچنگ نعل اسبی خون آبی روشن دارد. مقاومت بدن این خرچنگ نسبت به باکتری بسیار بالا است و می تواند با همین خون آبی رنگ طول عمر زیادی داشته باشد.

عقرب

عقرب ها نیز دارای خون آبی هستند. بزرگترین خانواده عقرب ها به نام امپرور ، خون آبی دارند. سطح بالایی از هموسیانین نیز در خون آن ها یافت می شود.

خون آبی رنگ عقرب

بعضی از اختاپوس ها

همانطور که پیش تر گفتیم ، بعضی از اختاپوس ها رنگ خون آبی دارند که معمولاً در قطب جنوب یافت می شود. علت آن هم غلظت بالای پروتئین مس در خون آن هاست.

سوسمار

بعضی از سوسمار های عجیب و غریب هم هستند که دارای خون سبز می باشند و از هموگلوبین برای حمل اکسیژن در اطراف بدن استفاده می کنند.

رنگ خون سبز سوسمار

زالو

زالو در پلاسمای خون خود ، حاوی پروتئین زیادی است و در دریا یافت می شود. زالوها رنگ خون سبز دارند.

رنگ خون حیوانات

سوسک

خون سوسک رنگی متمایل به زرد دارد و ممکن است که هنگام کشتن سوسک متوجه زرد بودن رنگ خون شده باشید.

انواع رنگ خون حیوانات

خیار دریایی

خیار دریایی یک حیوان عجیب و غریب است و خونش زرد رنگ می باشد. علت آن هم پروتئین های موجود در خون می باشد که غلظت بالایی از ماده وانابین دارند که حاوی رنگدانه زرد است.

حشرات

بعضی از حشرات هستند که خون آن ها به رنگ زرد روشن و گاهی اوقات هم سفید است و می توان از روی پوستشان شاهد خون سفید رنگ آن ها که رنگ شبیه شیر دارد ، بود.

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی