ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، روز ملی فناوری اطلاعات و تاریخ روز ملی فناوری اطلاعات و تاریخ شمسی روز ملی فناوری اطلاعات و روز ملی فناوری اطلاعات در تقویم امسال و تاریخچه روز ملی فناوری اطلاعات و روز ملی فناوری اطلاعات چه روزی است و تاریخ دقیق روز ملی فناوری اطلاعات و روز ملی فناوری اطلاعات چند شنبه است و روز ملی فناوری اطلاعات چندمه و روز ملی فناوری اطلاعات در تقویم میلادی و روز ملی فناوری اطلاعات در تقویم قمری در نم نمک.

روز ملی فناوری اطلاعات چه روزی است؟

22 تیر 1402تاریخ دقیق روز ملی فناوری اطلاعات 1402 چه روزی است؟تاریخ دقیق روز ملی فناوری اطلاعات 1402 چه روزی است؟

22 تیر ماه با پیشنهاد سازمان نظام صنفی رایانه ای به نام روز فناوری اطلاعات نام گذاری شد.

روز ملی فناوری اطلاعات چه روزی است؟

اواخر سال 98، سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ، 22 تیرماه ، زاد روز دانشمند بزرگ ایرانی ، محمدبن موسی خوارزمی ، پدر علم انفورماتیک ، را به عنوان روز ملی فناوری اطلاعات پیشنهاد کرد و با پیگیری های مستمر نصر تهران ، این روز توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز فناوری اطلاعات نامگذاری شد.

ارتباط خوارزمی با روش های الگوریتمی که اولین بار از سوی او در کتاب جبر و مقابله به کار گرفته شده است ، نیاز به استدلال چندانی ندارد ، چرا که حتی نام این روش از تغییر نام خوارزمی ، طی یک گذار انجام شده است. «الخوارزمی» ، «الگوریسمی» ، «الگوریسم» و در نهایت «الگوریتم» که مبتنی بر روشی است که خوارزمی در کتاب جبر و مقابله برای بیان شیوه حل مسائل به کار گرفته است و بر تعریف امروزی الگوریتم انطباق دارد. اگر «چالز بابیچ» پدر علم کامپیوتر نامیده شده است ، از «خوارزمی» نیز به عنوان پدر «دانش انفورماتیک» نام می برند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نظر دادن