طول عمر مردان ایرانی بیشتر است یا زنان و چرا همه جای دنیا زنان بیش از مردان عمر می کنند و علت تفاوت طول عمر زنان و مردان چیست و چرا زنان بیشتر از مردان عمر می کنند  در نم نمک.

اختلاف طول عمر زنان و مردان

طول عمر زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت ریشه در برخی عادات و سیستم کلی بدن آنها دارد که در ادامه بیشتر می خوانید.زنان بیشتر عمر میکنند یا مردان؟زنان بیشتر عمر میکنند یا مردان؟

به طور کلی عمر متوسط بشر 78 سال و 9 ماه و 15 روز گزارش شده است که به طور میانگین مردان معمولاً 5 سال کمتر از زنان عمر می کنند. مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه کلمبیا دلایل عمر طولانی تر زنان در مقایسه با مردان را بدست آورده است.

جالب است بدانید که امروزه عمر متوسط بشر 78 سال و 9 ماه و 15 روز گزارش شده است که در آن مردان معمولاً به طور میانگین 5 سال کمتر از زنان عمر می کنند. بر این اساس مرکز تحقیقات پزشکی دانشگاه کلمبیا دلایل عمر طولانی تر زنان در مقایسه با مردان را بدست آورده است.

دختران در دوران جنینی در مقایسه با جنس مخالف مقاوم تر هستند

بیماری های عفونتی در دوران جنینی در جنس مذکر نسبت به جنس مونث بیشتر دیده می شود که این موضوع باعث مرگ و میر زودتر و پایین آمدن سن میانگین عمر در بین مردان می شود. همچنین ، عدم شکل گیری بافت های بدن در جنس مذکر نسبت به جنس مونث بیشتر دیده می شود که برای مثال می توان به نارسایی های ریوی به هنگام بدو تولد اشاره کرد که تعداد زیادی از این افراد مرگ زودتر از مرگ طبیعی را تجربه می کنند.

طول عمر

علت طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان

شاخص بی پروایی و نترس بودن در زنان نسبت به مردان کمتر است

عامل حوادث در مردان سومین عامل مرگ و میر شناسایی شده است که همین عامل در مورد زنان در جایگاه ششم قرار گرفته است ، که این به خاطر خاصیت بیولوژیکی مردان است. پذیرش ریسک در مردان در مقایسه با زنان بسیار بیشتر است که این ریسک پذیری از عوامل کاهش عمر در مردان است.

زنان در مقایسه با مردان دیرتر دچار حمله قلبی می شوند

حمله قلبی از عوامل مرگ و میر مشترک بین زنان و مردان است اما مردان در مقایسه با زنان زودتر دچار حملات قلبی می شوند. سن میانگین در مردان که دچار حمله قلب می شوند 30 و 40 سالگی گزارش شده است که زنان 10 سال دیرتر دچار حملات قلبی می شوند و این حملات به بعد از دوران یائسگی آنان موکول می شود. این عامل نیز می تواند بر کاهش میانگین عمر مردان بسیار موثر واقع شود.

زنان شبکه های اجتماعی قوی تری دارند و راحت تر دوست می شوند

مطالعات سال 2010 در دانشگاه بیرگ هام یانگ نشان می دهند که آن دسته از افرادی که سطح ارتباطات اجتماعی قوی تری دارند در مقایسه با سایرین 50 درصد احتمال ابتلا به حملات قلبی کمتری دارند.

مردان تمایل کمتری به بیرون ریختن مشکلات و مشاوره گرفتن دارند و این خانم ها هستند که در صحبت کردن در مورد مشکلات راحت تر برخورد می کنند.

تنها استثنا در مورد مردان متاهل است که می توانند با همسران خود راجع به مشکلات خود صحبت کنند. این ارتباط گیری باعث کاهش احتمال ابتلا به حملات قلبی تا 50 درصد می شود.

مردان اهمیت کمتری به سلامتی خود می دهند

مردان در مقایسه با زنان 24 درصد کمتر به پزشک مراجعه می کنند. همچنین ، در سال 2012 حدود یک پنجم از مردان فاقد بیمه سلامتی بودند. در واقع مردان علاقه ای به مراجعه به پزشک ندارند و همین کم توجهی به سلامتی باعث بروز بیماری و کاهش شاخص میانگین عمر در آنان می شود.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی