مارها استاد استتار، شکارچی ماهر و قهر مان خوردن هستندبیش از 2500 نوع مار در سر تا سر جهان وجود دارند.

درباره مارها چه می دانید؟

صدها میلیون سال ، است که مارها وجود دارند مارها خیلی پیر هستند و اززمانی که دایناسورها روی زمین بودند وجود داشتند !مار | دانستنی و حقایق شگفت انگیز درباره زندگی مارهامار | دانستنی و حقایق شگفت انگیز درباره زندگی مارها

بیش از 3000 نوع مار در دنیا وجود دارد. آن ها در هر قاره ای به جز قطب جنوب حضور دارند

زندگی مارها در آب و هوای سرد

مارها مثل خزندگان دیگر خونسرد هستند. این به این معنی است که دمای بدن آن ها مطابق با دمای محیط تغییر می کند ، برخلاف حیوانات خون گرم که دمای آن ها ثابت باقی می ماند. مارها که در آب و هوای سرد زندگی می کنند در زمستان به خواب زمستانی می روند چون در غیر این صورت هوا برای زنده ماندن آن ها بیش از حد سرد است.

مارهای سمی و حقایق جالب آن ها

قورت دادن غذاها به صورت یک دفعه

مارها نمی توانند غذا را گاز بگیرند تا طعمه بزرگی بخورند ، آن ها فک خود را باز می کنند تا کل غذا را قورت دهند

مارها می توانند دهانشان را تا 150 درجه باز کنند و می توانند 75 تا 100 درصد چیزهایی که بزرگ تر از اندازه خودشان هستند بخورند. حتی ماری شناخته شده که بعد از خوردن طعمه که برای شکمش بیش از حد بزرگ بود ، منفجر شد.

نابود کردن طعمه با فشار دادن آن

مارها مثل اژدرمار و آنا کوندا طعمه خود را با فشردن خفه می کنند

چون مارها دارای متابولیسم پایینی هستند ، اغلب مثل حیوانات دیگر غذا نمی خورند. مار کبرا بدون اینکه مجبور به خوردن شود ، می تواند ماه ها زنده بماند.

حقایق جالب در مورد مارها

دانستی های جالب درباره مارها

استفاده ی مار ها از زبان برای بو کردن

مارها از زبان خود برای بوییدن استفاده می کنند

پوست بدن مار مثل انسان ها رشد نمی کند. هر ساله ، مارها 3 تا 6 بار پوست می ریزند تا رشد بیشتری داشته باشند که این فرآیند معمولا چند روز طول می کشد.

پوست اندازی مارها :

پوست مارها به معنی واقعی کلمه برای شان کوچک و تنگ می شود. هر چند ماه این اتفاق با مالیدن بدنشان روی زمین یا شاخه درخت آغاز می شود. پوست اندازی از قسمت دهان شروع می شود و مار به تدریج از پوست بسیار تنگ خود بیرون مبی خزند.پوست مار به صورت وارونه بیرون می آید ، درست مانند جوراب.

حقایق جالب درباره مارها

حقایق جالب درباره مارها

سم کشنده ی مارها :

بسیاری از مارها ، با فرود کردن دو دندان تو خالی و نوک تیزشان به بدن طعمه ، سمی وارد بدن آن ها می کندند که باعث فلج شدن یا کشته شدن قربانی ، قبل از خوردن ان ها می شود.

می گویند که : مومبای سیاه آفریقایی نوعی مار سمی گرمسیری است که یکی از کشنده ترین مارهای روی زمین است این مار با طولی حدود چهار و نیم متر و بدنی لاغر سرعت هجومی بالایی داررد دو قطره سم این مار می تواند یک انسان را از پای در آورد. مامبا ، ماری قابل احترام است ، البته با رعایت فاصله.

نکات شگفت انگیز درباره زندگی مارها

نکات شگفت انگیز درباره مارها

در آغوش کشیدن مارها :

مارهای انقباضی بی رحمانه در آغوش مسی کشند. مارهای بوا ، افعی ، پیتون و سایر مارهایی که با عنوان مارهای انقباضی شناخته می شوند. در عمل فشردن طعمه فوق العاده هستند. این نوع مار بدن ماهیچه ای خود را دور بدن قربانی می پیچد تا طعمه را خفه کند. این توانایی شگفت انگیز ناشی از ماهیچه هایی است که حداقل به 200 مهره ستون مهره ی آن ها متصل شده است. انسان در زمان تولد 33 مهره دارد.

درباره زندگی مارها چه می دانید؟

درباره زندگی مارها چه می دانید؟

بینایی حرارتی مارها :

برخی مارها مثل پیتون ، مار زنگی و همین طور مار سر مسی قدرت بینایی خوبی ندارند. بنابراین برای پیدا کردن طعمه از حواس دیگرشان استفاده می کنند. این موجودات دربخش جلویی چشم ها شان حفره دارند که می توانند حرارت ناشی از بدن طعمه خون گرم را حس کنند. بینایی حرارتی این امکان را به مار می دهد که طعمه اش را در روشنایی روز یا تاریکی شب رد یابی کند.

دانستنی و حقایق شگفت انگیز درباره زندگی مارها

دانستنی و حقایق شگفت انگیز درباره زندگی مارها

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی