ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، بزرگ ترین ساعت دنیا طبق رکوردهای جهانی گینس، توسط جیم بو ورز طراحی شده است.

بزرگترین ساعت های عقربه ای جهان!

بزرگ ترین ساعت دنیا طبق رکوردهای جهانی گینس ، توسط جیم بو ورز طراحی شده است. ساعت بوورز دارای قطری حدود 1.75 مایل و مساحت حدود 3.25 است. آن با استفاده از برج های ساعت و لیزرها ایجاد شد برج های ساعت در دایره ای با لیزر در وسط قرار داده شدند. طول دقیقه/ساعت/ثانیه 1.02 مایل است. ساعت بوورز سه لیزر (ثانیه/دقیقه/ساعت)دارد و برج مرکزی آن به عنوان ساعت آفتابی در طول روز عمل می کند و سایه خود را بر روی چهار تخته سنگی که بر روی زمین قرار گرفته اند می اندازد. مارکوس هرتلین پزشک لیزر ، مکانیسم ساعت را مهندسی کرد.بزرگترین ساعت های عقربه ای جهان! + 10 کشوربزرگترین ساعت های عقربه ای جهان! + 10 کشور

رتبه های برتر بزرگترین ساعت های عقربه ای جهان

1) ساعت برج رویال در مجتمع ابراج البیت (Albraj Al Bait) مکه ، عربستان سعودی

یک مجتمع عظیم بلند دولتی است که هفت هتل مرتفع در مکه دارد. برج مرکزی که به برج ساعت سلطنتی مکه مشهور است ، بزرگ ترین ساعت را در جهان دارد. این پنجمین سازه بلند پایه و سومین سازه بزرگ جهان است ساخت جدیدترین ساعت جهان در سال 2010 به پایان رسید همه چهره ساعت دارای قطر 141 فوتی هستند و با حدود دو میلیون لامپ ال ایی دی روشن شده اند. ساعت در یک مجتمع با ارتفاع 1.972فوتی و 120 طبقه قرار دارد.

2) ساعت مرکز خرید جواهر Cevahir در استانبول ترکیه

دومین ساعت بزرگ جهان در سقف شیشه ای بزرگ در منطقه استانبول است. این ساعت دارای قطر 104.99 فوت است و به گونه ای طراحی شده است که رکورد ساعت گلی در تهران را شکست دهد. در سال 2005،ساخته شده ارقام ساعت حدود 10 فوت ارتفاع دارند. این مرکز از سال 2005 تا 2011 دارای بیش ترین مساحت در اروپا بوده و یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در جهان است.

ساعت مرکز خرید جواهر

ساعت مرکز خرید جواهر در استانبول ترکیه

3) ساعت گل

ساعت گل گجرات بزرگ ترین ساعت گیاه شناسی و سومین ساعت بزرگ جهان است. مساحت ساعت گجرات هند از ساعت باغ در سوییس با حدود 7.2 فوت عبور می کند. ساعت از گیاه و خاک تشکیل شده است و قطری حدود 79.72 فوت دارد . حدود 25 درصد از مساحت ساعت دارای بلوک بتونی مسلح است که در آن ماشین آلات نصب شده است. کمپانی هند ساعت را بر روی زمینی 22.98 هکتاری قرار داد که توسط ناوین فلورین اهدا شد.

4) ساعت ایستگاه مرکزی راه آهن ریودوژانیرو در برزیل

چهارمین ساعت بزرگ در دنیا در ایستگاه قطار برزیل در ریو دو ژانیرو ، با ارتفاع 443 متر وجود دارد. این ایستگاه آخرین قطار باری است که از شبکه راه آهن در ریو عبور می کند و شهر را با می ناس و سائوپائولو پیوند می دهد. ایستگاه قطار به عنوان مرکز حمل و نقل مهم در منطقه ژانیرو می باشد ، زیرا این ایستگاه ارتباطی به ایستگاه اتوبوس شهر و سیستم مترو دارد و حدود 65.6 فوت قطر دارد این در سال 1943 ساخته شده است و نزدیک بالای برج قرار دارد.

ساعت مرکزی ریودوژانیرو

ساعت ایستگاه مرکزی راه آهن ریودوژانیرو

5) ساعت شرکت Duquesne Brewing Company پیترز بورگ ، امریکا

این ساعت در پیترز بورگ پنسیلوانیا واقع شده است ، بزرگ ترین ساعت دیواری جهان بود که در سال 1933 ساخته شد. برای تبلیغ مارک های مختلف در طول سالیان از جمله کوکا کولا استفاده می شد. این ساعت 60 فوتی با عقربه 25فوتی و 35 فوتی است. (جان فرانکلین)این ساعت را طراحی کرد و با یک موتور به قدرت 1.25 کار می کند آن را در جورجیا بنا کرد و سپس به پیترزبورگ انتقال یافت. قبل از اینکه توسط شرکت در سال 1961 خریداری شود ، ساعت در واشنگتن بود و تبلیغات برای نوشیدنی های مختلف را نمایش می داد. ساعت برندهای مختلف را تا سال 2017 اعلام می کرد.

عکس ساعت شرکت Duquesne Brewing Company

ساعت شرکت Duquesne Brewing Company

6) ساعت کولگیت (Colgate) ، نیوجرسی ، آمریکا

ساعتی با طراحی فوق العاده هشت وجهی کولگیت که در ایالت نیوجرسی در نزدیکی بازار بورس و درست کنار رودخانه هودسون نصب شده است رتبه ششم این لیست را از آن خود کرده. قطر این ساعت 15 متر گزارش شده است . ساعت کنونی در سال 1924 ساخته شد و با ساعتی که توسط مهندسی از اهالی کولگیت به نام وارن داوی Warren Davey طراحی شده بود جابه جا شد.

ساعت کولگیت در نیوجرسی

ساعت کولگیت

7) ساعت گل ، تهران

نام تهران با ساعت مشهورش نیز در این لیست دیده می شود ؛ ساعت گل با 15 متر قطر زمانی بزرگ ترین ساعت گل در جهان به شمار می رفت اما با پیشرفت های جهان و تغییرات در کشورهای مختلف اکنون در جایگاه هفتم قرار دارد. این ساعت سال ها پیش در حاشیه اتوبان همت جانمایی شدو در سال 94 بعد از تعمیر مجددا به بهره برداری رسید. طبق گزارشات برای ساخت و نصب این ساعت 600 میلیون ریال هزینه شده است.

ساعت گل تهران

ساعت گل در تهران

8) ساعت آسمانخراش گروزنی سیتی (Grozny City) در چچن ، روسیه

این ساعت دووجهی در ارتفاع 140 متری بر روی نمای آسمان خراش گروزنی که در تاریخ 5 اکتبر 2011 افتتاح شد نصب شده است. این برج بلند که شامل یک هتل 5 ستاره ، 80 طبقه آپارتمان و یک مرکز تجاری است میزبان هشتمین ساعت عقربه ای بزرگ دنیاست ؛ صفحه هر ساعت که شامل عقربه ها و چرخ دنده است 5200 کیلوگرم وزن دارد و پایه این ساعت که درواقع نوعی سازه است 14 هزار کیلوگرم وزن دارد. جالب است بدانید عقربه ساعت شمار این ساعت در روسیه 250 کیلوگرم ، عقربه دقیقه شمار 400 کیلوگرم و چرخ دنده های ساعت 500 کیلوگرم وزن دارند.

ساعت آسمانخراش گروزنی سیتی در روسیه

ساعت آسمانخراش گروزنی سیتی

9) برج ساعت الن بردلی (Allen- Bradley) در میلواکی ، امریکا

ایت ساعت چهار وجهی در هر چهار صفحه اش قطری 12.25 متری دارد که در ارتفاع 83 متری از سطح زمین نصب شده است.ساعتی که موجب شده در نزدیکی آن کسی به ساعت مچی یا گوشی تلفن همراهش برای اطلاع از زمان نگاه نکند.

ساعت الن بردلی در امریکا

برج ساعت الن بردلی

10) ساعت کولگیت (Golgate Clock) در ایندیانا ، امریکا

آخرین رتبه این لیست متعلق به ساعت کولیگ آمریکاست و در روز 17 نوامبر سال 1924 شروع به کار کرد. صفحه این ساعت که در حاشیه رودخانه قرار دارد و روی ساختمان کارخانه Colgate- Palmolive در ایندیانا نصب شده است در حدود 12 متر قطر دارد.

ساعت کولگیت (Golgate Clock)

ساعت کولگیت در ایندیانا

فواید ساعت بزرگ :

به غیر از زمان گفتن این ساعت ها ، این ساعت ها بناهای یادبود ملی هستند. این برج های ساعت با برخی از برج های مشهور در برج الیزابت (بیگ بن)در لندن ، سوییس و هند ، نشانه های ماندگاری دارند. در طول سال ها ، برخی از این ساعت ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده شده اند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن