سریع ترین پرنده و سریع ترین پرنده دونده و سریع ترین پرندگان و سریع ترین حیوان جهان و مقایسه پرواز عقاب و گنجشک و سرعت عقاب طلایی فرز ترین پرندگان جهان و سرعت پرنده های سریع جهان در پرواز و سریع ترین پرنده های جهان و 10 پرنده سریع دنیا را در نم نمک مشاهده نمایید.

سریع ترین پرندگان دنیا با سرعت باورنکردنی

انسان برای لذت بردن از سرعت زیاد به ابرخودرو یا ابرموتور نیاز دارد اما بعضی از پرندگان به قدری سریع پرواز می کنند که سرعت آن ها با سریع ترین ماشین دست ساز بشر نیز برابری می کند. به همین منظور قصد داریم تا سریع ترین پرندگان جهان را در این قسمت از بخش سرگرمی نم نمک معرفی کنیم.سریع ترین پرندگان دنیا با سرعت باورنکردنیسریع ترین پرندگان دنیا با سرعت باورنکردنی

1- اردک کانواس بک - 117.5 کیلومتر در ساعت

اردک کانواس بک ، اردکی غواص است که در مرداب ها و باتلاق های آمریکای شمالی زندگی می کند. طول بال این پرنده 1.85 متر است و می تواند با سرعت 117.5 کیلومتر در ساعت پرواز کند. اردک کانواس بک پرنده ای مهاجر است و در زمستان به سمت " دریاچه های بزرگ" واقع در مرزهای ایالت متحده و کانادا می رود. آن ها هنگام مهاجرت به شکل V پرواز می کنند.

سریع ترین پرنده

2- آلباتروس سر خاکستری -127 کیلومتر در ساعت

آلباتروس سر خاکستری یک پرنده دریایی بزرگ است که دراقیانوس اطلس جنوبی تولید مثل می کند. همانطور که از نام این پرنده مشخص است ، او دارای سر و گردنی خاکستری مایل به آبی و دم خاکستری سیاه هستند. این پرنده بال هایی به اندازه 2.2 متر دارد و می تواند با سرعت 127 کیلومتر در ساعت پرواز کند. آلباتروس سر خاکستری برای یافتن غذا ، با سرعت طبیعی 109کیلومتر در ساعت و بدون استراحت پرواز می کند.

شرایط باد اقیانوس جنوبی تاثیر بسزایی در سرعت پرواز این پرنده دارد. آن ها از طوفان های قوی قطب جنوب نهایت استفاده را می برند تا سریع تر پرواز کنند. در چنین شرایطی ، بال های بزرگ آلباتروس سر خاکستری به او کمک می کند تا پروازی متعادل داشته باشد.

سریعترین پرنده های جهان

3- اردک ماهی خوار کاکلی -130 کیلومتر در ساعت

اردک ماهی خوار کاکلی ، اردک غواص بزرگی است که به تعداد زیاد در دریاچه های آب شیرین و رودخانه های سراسر آمریکای شمالی و اروپا یافت می شود. اردک ماهی خوار کاکلی بالغ دارای بال هایی به طول 67-79 سانتی متر می باشد. او قبل از فرا رسیدن زمستان ، از سرزمین های داخلی آمریکای شمالی به سمت شمال کانادا و آلاسکا مهاجرت می کند. در طول این سفر ، اردک ماهی خوار کاکلی سرعتی برابر 130 کیلومتر در ساعت دارد.

دریاچه بزرگ ، مرداب ها و تالاب های شمال کانادا مکان اصلی تولیدمثل این پرنده می باشد. او برای جلب پرنده ماده ، گردن خود را دراز کرده و صدایی همانند غرزدن ایجاد می کند. پرنده ماده حداکثر 10 تخم می گذارد و اردک ماهی خوار کاکلی عمدتا از ماهی ، خرچنگ و میگو تغذیه می کند.

بیشترین سرعت پرنده

4-غاز سیخ بال -141 کیلومتر در ساعت

غاز سیخ بال یک پرنده آبزی بزرگ است که در تالاب های سراسر آفریقا یافت می شود. طول آن ها 76-114 سانتی متر ، وزن شان 7 کیلوگرم و بال هایی به طول 1.5-2 متر دارند.

این پرنده با حداکثر سرعت 141 کیلومتر در ساعت ، سریع ترین غاز جهان است. غاز سیخ بال بزرگترین غاز از خانواده اردکیان می باشد که می تواند حتی سریع تر از هر اردکی در جهان پرواز کند.

بالاترین سرعت پرنده

4- پرنده فرایگیت -152 کیلومتر در ساعت

پرنده فرایگیت یک پرنده دریایی بزرگ است که در مناطق گرمسیر جهان یافت می شود. طول بال آن ها 2.3 متر است و در مقایسه با نسبت وزن بدنش دارای بال بزرگی می باشد. براساس یافته های انجام شده این پرنده می تواند یک هفته در آسمان بماند و فقط برای استراحت و تولید مثل به زمین می آید. چنانچه در نم نمک میخوانید برخلاف سایر پرندگان سریع ، پرنده فرایگیت نمی تواند در خشکی به خصوص در سواحل دریا به خوبی راه برود. او از طعمه هایی چون ماهیان در حال پرواز ، خرچنگ و سخت پوستان تغذیه می کند.

عقاب طلایی

5- لیل اوراسیا - 160 کیلومتر در ساعت

لیل اوراسیا عضو کوچکی از خانوده شاهین می باشد که در اراضی جنگلی باز ، حاشیه رودخانه ها و جنگل های سراسر آفریقا ، اروپا و آسیا یافت می شود. او پرنده ای مهاجر با مسافت طولانی است که در زمستان از آفریقای مرکزی به آسیای جنوبی مهاجرت می کند. آن ها می توانند با حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت پرواز کنند که همچنین به پرواز سریع و آکروباتیک معروف هستند.

شنقار

6- پرستو دم سوزنی (سینه سفید دم سوزنی) -169 کیلومتر در ساعت

پرستو دم سوزنی نوعی بادخورک بزرگ است که در تپه های سنگی سیبری و آسیا ساکن است که سریع ترین پرنده محسوب می شود. او بال هایی منحنی و بلند و بدنی قدرتمند دارد که به آن ها در داشتن پروازی با سرعت استثنایی کمک می کند.

پرستو دم سوزنی ، پرنده ای مهاجر است که قبل از فرارسیدن زمستان ، به سمت جنوب آسیا و استرالیا حرکت می کند. او در پایان زمستان دوباره به محل تولید مثل خود بازمی گردد.

سرعت پرستو

7- شنقار - 209 کیلومتر در ساعت

شنقار پرنده ای شکاری است که با سرعت بالا و بال های نوک تیزش معروف است. او بزرگترین شاهین جهان است که طولی بین 50-61 سانتی متر و وزنی حدود 1.3 کیلوگرم دارد. شنقار برای شکار شیرجه می زند تا طعمه را از بلندی ها بگیرد. او در طی یک شیرجه می تواند حداکثر سرعت 209 کیلومتر در ساعت را بدست آورد.

شنقار برای شکار طی تغییر موقعیت ، سرعت بال های خود را کم و زیاد می کند. او دارای بال هایی نوک تیز است و طول آن ها به 1.2متر می رسد.

غاز سیخ بال

8- عقاب طلایی - 321 کیلومتر در ساعت

عقاب طلایی بزرگترین غاصب آمریکای شمالی است. طول این عقاب قدرتمند بین 66-101 سانتی متر و وزن او 7 کیلوگرم می باشد. عقاب های طلایی همچنین دارای فاصله بال 2.3 متری هستند. آن ها از ارتفاعات بلند به سمت طعمه خود شیرجه می زنند و طی یک شیرجه می توانند حداکثر سرعت 321 کیلومتر در ساعت را به دست آورند.

عقاب طلایی با بال هایی بلند و گسترده می تواند به مدت طولانی در هوا اوج بگیرد. او همچنین دید بسیار تیزی دارد که می تواند طعمه را از ارتفاعات زیاد ببیند و با سرعتی حیرت انگیز بر روی او فرود آید. عقاب های طلایی همچنین می توانند در لحظه 3-4.5 متر پرواز کنند.

عقاب طلایی

9- قوش تیزپر فالکون-389کیلومتر در ساعت

قوش تیزپر فالکون با حداکثر سرعت 389 کیلومتر در ساعت سریع ترین موجود روی زمین است و معمول ترین پرنده شکاری است که در هر قاره به جز قطب جنوب یافت می شود. قوش تیز پر بالغ دارای بال های نوک تیز و قدرمندی است که او را از سرعت فوق العاده ای در پرواز بهره مند می کند. پرهای سفت آن ها ، از کشیده شدن شان توسط باد جلوگیری می کند.

قوش تیز پر با تیزبینی و سرعت حیرت انگیز طعمه را در کمترین زمان به دست می آورد. او برخلاف سایر پرندگان دارای قلب و ریه های بسیار کارآمدی است که حتی در سرعت بسیار زیاد نیز می توانند اکسیژن کافی دریافت کنند .

قوش تیزپر فالکون

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.