ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، سعد اصغر و سعد اصغر یعنی چه و ساعت سعد اصغر و روز سعد اصغر و سعد اصغر یعنی چه و سعد یعنی چه و سعد اصغر چیست و جدول ساعات سعد و نحس امروز و ساعت سعد هر فرد و معرفی یک سایت برای دیدن ساعات نحس و سعد و ایام قمر در عقرب و نرم افزار محاسبه ساعات سعد و نحس و کانال ساعات سعد و نحس در نم نمک.

سعد اصغر یعنی چه و چه روز و چه ساعتی است؟

 • روز دوشنبه ساعت اول یک بعدازظهر قمر سعد اصغر می باشد .
 • روز چهارشنبه ساعت اول یک بعدازظهر عطارد سعد اصغر می باشد .

سعد اصغرسعد اصغر یعنی چه و چه روز و ساعتی است؟سعد اصغر یعنی چه و چه روز و ساعتی است؟

یک هفته هفت روز می باشد و هر روز متعلق به کوکبی می باشد و هر روز ساعاتی سعد و نحس دارد و هر روز از اول ساعت او که ساعت یک بعد ازظهر میشود شروع می شود .

 1. روز شنبه ساعت اول یک بعدازظهر زحل نحس اکبر می باشد .
 2. روز یکشنبه ساعت اول یک بعدازظهر شمس سعد اکبر می باشد .
 3. روز دوشنبه ساعت اول یک بعدازظهر قمر سعد اصغر می باشد .
 4. روز سه شنبه ساعت اول یک بعدازظهر مریخ نحس اصغر می باشد .
 5. روز چهارشنبه ساعت اول یک بعدازظهر عطارد سعد اصغر می باشد .
 6. روز پنجشنبه ساعت اول یک بعدازظهر مشتری سعد اکبر می باشد .
 7. روز جمعه ساعت ساعت اول یک بعدازظهر زهره سعد اکبر می باشد .

سعد و نحس روزهای هفته و ساعات شبانه روز

بر اساس علوم هیئت و ستاره شناسی هر کدام از روزهای هفته و هر کدام از ساعات شبانه روز ، بر اساس اجرام آسمانی مرتبط با آنها فضیلت مخصوصی دارند. بر اساس این دیدگاه کواکب و ستاره ها ، نحوه قرار گیری آنها و حتی زاویه ای که باهم تشکیل می دهند بر زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت. این افلاک و نحوه قرار گرفتن آنها امواج مختلفی را متناسب با اعمال نیک یا بد انسان ساطع می کنند که موجب نحس یا سعد شدن روزها و ساعات می شود. در برخی از روزهای سال نیز زاویه این کواکب موجب آن می شود که هر عمل ما نتیجه عکس داشته باشد. این دقیقا همان موقعیت مرتبط با وضعیت قمر در عقرب است.

برای تبیین این مسئله مثالی مرتبط با روز خاصی از سال را بایکدیگر بررسی کنیم.

منجمان مسلمان بسیاری به اهمیت و فضیلت روز 19 فروردین اشاره کرده اند. این روز که در نجوم اسلامی ، شرف شمس خوانده می شود ، زمانی است که خورشید در بالاترین خانه و در زاویه 19 درجه برج حمل (فروردین) قرار می گیرد. این زاویه که در نظر منجمان بهترین موقعیت کهکشانی خورشید در سال است ، موجب ایجاد برکت و خوشی در زندگی انسان می شود.

سعد اصغر

روز شنبه :

کوکب او زحل می باشد و در آن روز باید تعویذات و دعاهای بغض و جدایی و آوارگی نوشت و ملک سفلی او میمون ابانوخ می باشد و حاکم بر ملک علوی او کسفیاییل می باشد و متعلق به برج دلو می باشد و معدن او سرب می باشد و بخور او شمع سفید و میعه سایله و لادن می باشد .

روز یکشنبه :

کوکب او شمس است و در آن روز باید تعویذات و دعاهای کارگشایی و رزق و روزی ، رونق بازار ، فتح و پیروزی ، بخت گشایی ، محبت ، غلبه بر دشمن ، طلسم دفع دشمن نوشت و ملک سفلی او ابوعبدالله سعید المذهب می باشد و حاکم بر ملک علوی او روفیاییل می باشد و متعلق به برج اسد می باشد و معدن او طلا می باشد و بخور او سندروس می باشد .

روز دوشنبه :

کوکب او قمر است و در آن روز باید تعویذات و دعاهای باطل سحر و رزق و روزی نوشت و ملک سفلی او ابی الحارث می باشد و حاکم بر ملک علوی او جبراییل می باشد و به برج سرطان متعلق می باشد و معدن او نقره است و بخور او لبان نر می باشد .

روز سه شنبه :

کوکب او مریخ است و در آن روز تعویذات و دعاهای شفای مر یض باید نوشت و یا بغض وآوارگی دشمن نوشت و ملک سفلی او ابی محرز احمر می باشد و حاکم بر ملوک علوی سمساییل می باشد و متعلق به برج عقرب می باشد و معدن او آهن است و بخور او صندل سرخ است .

روز چهارشنبه :

کوکب او عطارد است و در آن روز باید تعویذات و دعاهای زبان بندی ، باید نوشت و ملک سفلی او برقان و یکنی بابی العجائب می باشد و حاکم بر ملوک علوی میکاییل می باشد و متعلق به برج جوزا می باشد و معدن او جیوه است و بخور او مقبل ارزق و عنبر می باشد .

روز پنجشنبه :

کوکب او مشتری است و در آن روز تعویذات و دعاهای محبت ، و کارگشای و بخت گشایی و زبان بندی انجام داد و ملک سفلی او شهمورش و هو قاضی الجن می باشد و حاکم بر ملوک علوی او صرفیاییل می باشد و متعلق به برج قوس می باشد و معدن او قلع است و بخور او عود و کافور می باشد .

روز جمعه :

کوکب او زهره است و در آن روز باید تعویذات و دعاهای کارگشایی ، رزق و روزی ، محبت ، و باطل سحر انجام داد و ملک سفلی او ابیض می باشد و کنیة ابوالحسن زوبعة می باشد و حاکم بر ملک علوی او عنیاییل می باشد و متعلق به برج ثور می شود و معدن او مس است و بخور او مستکی می باشد .

سعد اصغر

ایام و ساعات سعد

به طور کلی با کنار گذاشتن ایام نحس ، می توان بقیه ایام را سعد و نیکو دانست. اما لازم به ذکر است که برخی از روزها و ساعات چه از جهت دینی و چه از جهت نجومی و نشانه شناختی ، فضیلت و سعادت بیشتری دارند. البته این فضیلت بیشتر به جهت توصیه بزرگان ، پیشینه تاریخی و اتفاقاتی است که در آن رخ داده است.

روزهایی که به جهت پیشینه تاریخی شان به عنوان روز سعد و مبارک توصیه شده اند ، عبارتند از :

 • شب و روز جمعه
 • شب و روز اعیادی مثل عید غدیر (18 ذی حجه) ، عید قربان (10 ذی حجه) ، عید مبعث (27 رجب) و عید فطر (اول شوال)
 • 17 ربیع الاول مصادف با تولد پیامبر اکرم (ص)
 • 13 رجب مصادف با تولد امام علی (ع)
 • شب و روز تولد بقیه ائمه اطهار (ع)
 • شب و روز قدر (زمان نزول قرآن)

همچنین امام باقر (ع) در روایتی روز ظهور امام زمان (ع) و روز قیامت را از پر برکت ترین روز ها معرفی کرده اند.

کف الخضیب

این مورد به زمانی اشاره دارد که ستاره کف الخضیب در صور فلکی ذات الکرسی دیده می شود. در روایات نیز یکی از چهار زمانی که امام صادق (ع) برای استجابت دعا به مسلمان توصیه کرده اند ، هنگامی است که ستاره کف الخضیب به وسط آسمان آمده باشد. در روایات دیگری پیامبر اکرم (ص) به زمانی در شبانه روز اشاره کرده اند که در آن هنگام ، مومن هر دعا و طلبی از خدا بکند استجابت می شود. امام صادق (ع) زمان مدنظر پیامبر اکرم (ص) را نیمه شب شرعی می دانند. در برخی از تفاسیر احتمال داده شده است که کف الخضیب ، همان نیمه شب شرعی (ثلث باقی مانده از شب تا اذان صبح) باشد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن