سفر بی بازگشت به مریخ و چرا سفر به مریخ بازگشت ندارد و مشکلات سفر به مریخ و فیلم سفر به مریخ و هزینه ثبت نام برای سفر به مریخ و نحوه ثبت نام سفر بی بازگشت به مریخ و فیلم سفر بی بازگشت و اولین کشوری که به مریخ رفت و سفر به مریخ چند ماه طول میکشد و سفر به مریخ چگونه است در نم نمک.

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است؟

سفر به سیاره مریخ یکی از موضوعاتی است که امروزه بسیار مورد بحث قرار می گیرد. بیش تر فضانوردان اعتقاد دارند که انسان ها روزی به مریخ می روند ، اما این سفر بسیار چالش برانگیز است؛ اولین چالش این سفر مسافت طولانی بین زمین و مریخ می باشد. در ادامه این مطالب می خواهیم چالش های این سفر را بررسی کرده و دلایل بی بازگشت بودن این سفر را برایتان شرح دهیم ، با نم نمک همراه باشید.چرا سفر به مریخ بازگشت ندارد؟چرا سفر به مریخ بازگشت ندارد؟

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است

عکس غروب سیاره مریخ که به رنگ آبی است

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است

برای استقرار انسان ها روی سیاره مریخ یک سازمان به نام مارس یک پروژه ای به همین نام را راه اندازی کرده است. این پروژه بدین صورت می باشد که افرادی که داوطلب برای سفر به مریخ و حمل تجهیزات به مریخ هستند ، ثبت نام می کنند و از بین داوطلبان تعدادی انتخاب خواهند شد و تمام مراحل این پروژه به مردم نمایش داده خواهد شد.

تاکنون افراد زیادی برای این سفر بی بازگشت ثبت نام کرده اند؛ اما چرا این سفر بی بازگشت است؟

زیرا فناوری های لازم برای بازگشت ، تامین سوخت و هزینه های بالای سفر باعث می شود این سفر بازگشتی نداشته باشد.

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است

مقایسه نسبت اندازه حقیقی سیاره مریخ با زمین

این افراد آموزش می بینند که چگونه روی مریخ زندگی کنند ، کار کنند و در کل در این سیاره به حیات خود ادامه دهند و در آخر بلیط یک طرفه سفر به مریخ را دریافت خواهند کرد.

شرایط زندگی در مریخ

این سیاره شباهت های زیادی با زمین دارد ، به همین خاطر برای زندگی بسیار مناسب تر از دیگر سیاره ها می باشد. از شباهت های آن می توان به تقریبا 24 ساعته بودن روزها ، داشتن فصل ، داشتن جو و وجود آب اشاره کرد؛ اما با وجود تمام این شباهت ها زندگی در این سیاره مخاطراتی نیز دارد.

از مخاطرات زندگی روی مریخ می توان به ایجاد مشکل سلامتی با توجه گرانش مریخ ، نبود آب مایع و مصرفی ، دور بودن از خورشید ، نوسانات دمایی ، وجود دی اکسید کربن زیاد در سطح آن و فشار جو بالا به نسبت زمین از شرایطی است که باید برای آن ها راه حل هایی پیدا کرد.

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است

عکس گرفته شده از سطح سیاره مریخ

چالش های سلامتی

همانطور که پیش تر گفتیم با همه شباهت های سیاره مریخ ، این سیاره تفاوت هایی نیز با زمین دارد که همین تفاوت برای انسان ها مشکلاتی ایجاد می کند. یکی از مشکلات شایع در این سفر چالش سلامتی است ، در ادامه چندین مشکلی که از نظر سلامتی در این سفر با آن مواجه خواهید شد را بررسی کرده ایم.

ناخوشی فضایی

در زمین شما آگاهی کاملی نسبت به حرکاتتان دارید برای مثال حرکت سر؛ اما در فضا این موضوع وجود ندارد به همین دلیل حسی مثل دریا زدگی در فضا نورد ایجاد می شود و ممکن است دچار حالت تهوع شود. ناخوشی فضایی ماندگار نبوده و بعد از حداکثر دو هفته رفع خواهد شد.

اضطراب روانی

سفر به جایی ناشناخته و معلق بودن در فضا ، همچنین استفاده از دستگاه هایی برای آب و اکسیژن باعث می شود که فضانوردان دچار اضطراب روانی شوند ، البته هنوز اطلاعات کاملی از اینکه چه مقدار آسیب ساز است وجود ندارد و در مرحله بررسی می باشد.

ضعف عضلانی

جاذبه مریخ یک سوم جاذبه موجود در کره زمین می باشد ، به همین دلیل عضله های انسان در مریخ دچار ضعفی سراسری می شوند ، زیرا بر روی زمین عضله ها درگیر مقاومت در برابر جاذبه هستند که این جاذبه در مریخ وجود ندارد. برای جلوگیری از این ضعف فضانوردان باید روزانه 2 الی 3 ساعت ورزش کنند ، در غیر این صورت عضله های قلب دچار مشکل شده و این بسیار خطرناک و کشنده است.

چرا سفر به مریخ بی بازگشت است

تصویری از سطح مریخ

مشکلات چشمی

معلق بودن اجسام در فضا یکی از مسائل خطرناک برای چشم انسان هاست؛ اما از آن خطرناک تر عدم وجود جاذبه مناسب و عدم حرکت مایعات در مریخ است که آسیبی جدی به چشم وارد می کند ، اغلب فضانوردان از عینک استفاده می کنند و بعد از سفر نیز شماره چشم هایشان تغییر می کند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.