قلب حیوانات و قلب موجودات و ضربان قلب حیوانات و بزرگترین قلب حیوانات و کوچکترین قلب حیوانات و عکس قلب حیوانات و ۱۳ قلب و اندازه قلب حیوانات و چه حیوانی ۱۳ قلب دارد و حقایق بسیار جالب درباره قلب حیوانات و رازهایی در مورد قلب انواع حیوانات و دانستنی های مهم درباره قلب حیوانات را در نم نمک مشاهده نمایید.

حقایق جالب و خارق العاده درباره قلب حیوانات

قلب ، عضوی مهم و البته پیچیده که در میان حیوانات این پیچیدگی بیشتر هم میشود. حیوانات جزء عجایب دنیا هستند و رازها و حقایق زیادی در مورد آن ها وجود دارد که بسیاری از ما چیزی در موردشان نمی دانیم. اغلب حیوانات همیشه توسط متخصصان و محققان مورد بررسی قرار گرفته اند. قصد داریم که در این قسمت از سرگرمی نم نمک حقایقی را در موردشان به شما معرفی کنیم و شما را با صاحبان کوچکترین ، بزرگترین و ... قلب در میان حیوانات آشنا کنیم.همه چیز درباره قلب حیوانات(اندازه و تعداد ضربان)همه چیز درباره قلب حیوانات(اندازه و تعداد ضربان)

1. حشره شگفت انگیز Fairlyfly

این حشرات سایز بسیار کوچکی دارند و در نواحی مرطوب در کل جهان یافت می شوند و معمولا طول عمر کمی هم دارند. ویژگی اصلی آن ها سایز کوچکشان است و در نتیجه اغلب سایز قلب آن ها نیز بسیار کوچک است یعنی می توان گفت کوچکترین قلب در بین مخلوقات در جهان مخصوص این حشرات است.

آن ها حیوانات میکروسکوپی هستند و برای مشاهده قلب آن ها باید از میکروسکوپ استفاده کرد. قلب شان مانند قلب انسان ماهیچه ای نیست و از یک لوله نازک در قسمت کمر حشره تشکیل شده است که خون را از سر او پمپاژ می کند بنابراین جریان مایعات نیز در سیستم بدنشان اتفاق می افتد. هیچ رگی در قلب وجود ندارد.

اندازه قلب او بین 0.139 تا 0.55 میلی متر است. رنگ بدن آن ها زرد ، قهوه ای یا سیاه است. الگوی H روی بدن آن ها و در قسمت سر باعث می شود که از دیگر حیوانات متمایز باشند. بعضی از آن ها به مدت 15 روز زیر آب هم دوام می آورند و از ساقه درخت های شکسته استفاده می کنند تا از آب بیرون بیایند. جمع آوری این حیوان ها کار سختی است بنابراین هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن ها مورد نیاز است.

قلب حشره Fairlyfly

2. سگ

بسیاری از انسان ها عاشق سگ هستند زیرا عقیده دارند که سگ حیوان بسیار با وفایی است اما آیا تا به حال در مورد قلب سگ فکر کرده اید؟ به نظر شما چه اندازه ای دارد؟ جالب است بدانید که قلب سگ ها اصلا با بدنشان نسبت مستقیمی ندارد. حتی ممکن است قلب یک سگ بزرگتر از یک ساز یا حتی کوچکتر از یک جسم ذره بینی باشد.

قلب آن ها معمولا ظاهر خوبی ندارد و با رنگ متمایل به قهوه ای در قفسه سینه جا گرفته است. قلب سگ ها یک ماهیچه تخم مرغی شکل است که چهار هزار لیتر خون در بدن سگ را پمپاژ می کند. هنگام استراحت ، ضربان قلب سگ ها بین 70 تا 120 بار در هر دقیقه است. در طول روز نیز قلب آن ها 144 هزار بار می زند.

اغلب آن ها چهار دریچه در قلب دارند و معمولا مشکلات عروقی پیدا نمی کنند. ممکن است به دلیل ضربان قلب ضعیف از نارسایی قلب رنج ببرند. نسبت سایز قلب در بدن آن ها یک نسبت عجیب و غریب است که اغلب آن ها بی وقفه کار می کنند و انرژی شان را برای زنده ماندن فراهم می کند.

حقایقی درباره قلب سگ ها

3. چیتا

چیتا یک گربه منحصر به فرد است و سریع ترین حیوان روی زمین شناخته می شود و معمولا در نواحی آفریقایی و ایران وجود دارد. یکی از ویژگی های خاص چیتاها قلب آن هاست که در چند ثانیه 250 بار تپش دارد. این حیوان همچنین بدن ظریفی دارد و روی پوست آن ها خال وجود دارد و سر آن ها کوچک و گرد است. ممکن است قد آن ها به 70 الی 90 سانتیمتر هم برسد.

سرعت شان معمولا به 112 کیلومتر در ساعت هم می رسد. سرعت متوسط آن ها تقریبا 64 کیلومتر در ساعت است و در نتیجه می توانند شکار را با سرعت بسیار زیادی بگیرند. قلب آن ها نیز خون زیادی را در بدنشان پمپاژ می کند. آن ها برای تغییر جهت از دم استفاده می کنند و هنگام خسته شدن باید کمی استراحت کنند تا دوباره دمای بدنشان افت کند. چیتاهای مادر همیشه شجاع هستند. این حیوانات بسیار اجتماعی هستند و در کنار چیتاهای دیگر اوقات خود را سپری می کنند.

درباره قلب چیتا

4. مرغ مگس خوار

مرغ مگس خوار کوچک ترین پرنده محسوب می شود که بومی کشور آمریکا است. این پرنده های کوچک از لحاظ طول بین 7 و نیم تا 13 سانتی متر ارتفاع دارند و وزن آن ها فقط 2 گرم است. قلب آن ها می تواند در هر دقیقه هزار بار تپش داشته باشد. این حشرات می توانند 15 بار در هر ثانیه بال بزنند. معمولا انسان ها فقط آنها را به شکل یک چیز محو و تار می بینند. بال زدن با سرعت بیشتر یعنی قلب آن ها با سرعت بالاتری در حال تپش است. بعضی از انواع آن ها 21 بار در هر ثانیه تپش قلب دارند تا بتوانند اکسیژن کافی را به ماهیچه ها برسانند.

بالاترین میزان سرعت پرواز آن ها 15 متر در ثانیه است. بعضی از آن ها می توانند 22 متر در هر ثانیه هم پرواز داشته باشند. مغز این حیوانات 4.2 درصد از کل وزن بدن آن ها را تشکیل می دهد. آن ها ویژگی های اعجاب انگیزی در بدن ریز خود دارند. طول عمر شان تقریبا 5 سال است. قلب آن ها به گونه ای است که کمک می کند تا در ارتفاع بالاتر با سرعت بیشتر پرواز کنند.

قلب مرغ مگس خوار

5. زرافه

زرافه بلند قد ترین حیوان در جهان محسوب می شود. ویژگی های خاصی از جمله گردن بلند ، پای بلند و الگوهایی روی بدن دارند. آن ها در آفریقای جنوبی یافت می شوند. اغلب بلند قدترین حیوان هستند و ویژگی های اعجاب انگیزی دارند. نیروی جاذبه بزرگترین دشمن این حیوان است. پمپاژ قلب آن ها همیشه مورد توجه قرار گرفته است. ساختار قلب زرافه می تواند کل نیاز های او را برطرف کند و وزن آن ها معمولا بیشتر از همه پستانداران دیگر است. دیواره قلب آن ها تقریبا 7 سانتی متر ضخامت دارد و در هر ثانیه سه بار می تپد.

مهم ترین ویژگی قلب زرافه ، فشار خون بالای آن است که از افتادن او جلوگیری می کند زیرا باید به قد او غلبه کند و خون زیادی را پمپاژ کند تا به ارتفاع سرش برسد و در نتیجه نیروی جاذبه یک دشمن برای این حیوان محسوب می شود. فشار خون او آنقدر بالا است که می تواند خون را به سر برساند و از آسیب دیدگی حیوان جلوگیری کند. پوست زرافه ضخیم و سفت است و فشار را در برابر جاذبه حفظ می کند.

رازهایی درباره قلب زرافه

6. نهنگ آبی

نهنگ آبی یک پستاندار دریایی با رنگ بدن خاکستری متمایل به آبی است. این حیوان بزرگ تقریبا 173 تن وزن دارد و روی قلب او تحقیقات زیادی انجام شده است. باور و عقیده بر این است که نهنگ آبی بزرگترین حیوان با بزرگترین قلب است. قلب نهنگ آبی شاید به اندازه یک ماشین فشرده باشد.

رگ های قلبی نهنگ آبی بسیار بزرگ هستند که خون را به اعضای اصلی بدن پمپاژ می کنند. این رگ ها به اندازه کافی بزرگ هستند که حتی یک انسان هم می تواند داخل رگ های آن ها جای بگیرد. قطر رگ آئورت در آن ها حدود 30 سانتی متر است. ضربان قلب این حیوانات نیز از فاصله دو مایل شنیده می شود. قلب آن ها در هر دقیقه بین 8 تا 10 بار تپش دارد و وزن آن ها نیز بسیار زیاد است.

سایز یک قلب در نهنگ آبی متوسط 180 کیلوگرم است. قلب این حیوان می تواند در هر تپش 150 لیتر را پمپاژ کند و در نتیجه قدرت زیادی دارد و خون را به کل بدن می رساند.

بزرگترین قلب حیوانات

7. اختاپوس

آیا تا به حال شنیده بودید که یک حیوان سه عدد قلب داشته باشد؟ اختاپوس یک جانور دریایی است که سه عدد قلب دارد. بدن این حیوانات نرم است. بدن نرم آن ها سایز خودش را تغییر می دهد و باعث می شود که بتوانند به راحتی شنا کنند. هنگام شنا نیز آن ها سیستم عصبی پیچیده ای دارند و بینایی بسیار عالی دارند و جزء عجایب آن ها محسوب می شود. دو تا از قلب های آن ها مخصوص پمپاژ خونشان است. قلب دیگر از کل بدنشان محافظت می کند. رنگ خون اختاپوس آبی است زیرا هموگلوبین آن ها با خون انسان متفاوت است و یک پروتئین حاوی مس دارد که می تواند در محیط های کم اکسیژن هم دوام بیاورد.

اختاپوس بیشتر زمان خود را در زیر آب سپری می کند زیرا معمولا قلب او در زیر آب بهتر عمل می کند.

نحوه کارکرد قلب اختاپوس

8. قورباغه چوبی

قورباغه چوبی منحصر به فرد است. ممکن است در روزهای بسیار سرد یخ بزند. در فصل زمستان این اتفاق می افتد و قلب این حیوان از تپش می ایستد اما به نظرتان چه اتفاقی می افتد؟ نگران نباشید! هنگامی که دما در این ناحیه افزایش پیدا می کند ، آن ها از حالت یخ زده بیدار می شوند و اغلب دوباره شروع به کار می کنند و احساس طراوت و تازگی خواهند داشت و زندگی آن ها دوباره از نو شروع می شود. این ویژگی در آن ها بسیار جالب است.

مثلا بعضی از حیوانات مثل خرس می توانند ضربان قلب خود را آرام کنند اما قورباغه می تواند ضربان قلب را به طور کامل متوقف کند. در چنین حالتی هیچ فعالیتی انجام نمی دهد اما مایعات موجود در بدن او چرخش می کنند تا اعضای بدنش آسیب نبیند.

ضربان قلب قورباغه چوبی

9. ماهی زبرا

آیا تا به حال ظرفیت تجدید و بازسازی در یک قلب را مشاهده کرده اید؟ ماهی زبرا این ظرفیت را دارد. این ماهی ها که پیش از این در بخش سرگرمی نم نمک درموردشان کامل صحبت شد ، بومی آسیای جنوبی هستند. ماهی زبرا انشعابات مختلفی در مقایسه با قلب انسان دارد و شباهت هایی هم با انسان را از خودش نشان می دهد. اغلب ماهی زبرا خون حاوی اکسیژن را به همه اعضای حیاتی بدن ارسال می کند که این اکسیژن از آبشش ها گرفته شده است ، نه از ریه ها. در نتیجه می تواند دوباره قلبش را بازسازی کند.

بازسازی قلب در عرض چند ماه اتفاق می افتد. آن ها مانند انسان ها قلب ، کبد ، لوزالمعده ، کلیه و استخوان دارند و در نتیجه آن ها را جزء حیوانات مشابه با انسان می دانند. زمانی که اغلب آن ها تپش نامنظم داشته باشند ، احتمال خشک شدن خون در قلبشان وجود دارد. داروهای زیادی روی این ماهی ها تست شده است.

درباره قلب ماهی زبرا

10. موش پوزه دار

موش پوزه دار یک پستاندار کوچک با ضربان قلب بالا است جزء پستانداران کوچک در جهان محسوب می شود. عموما این حیوان جثه ریزی دارد اما ضربان قلب او بسیار تند است. آن ها مربوط به نواحی ایرلند هستند و در آلاسکا ، کانادا و آمریکا هم یافت می شوند. ضربان قلب آن ها بیش از 1000 بار در دقیقه است. این پرنده کوچک در طول روز و شب فعال است. وزن میانگین او 24 گرم است و سرعت سوخت و ساز او بیش از نیاز خود پرنده است. قلب این حیوان بزرگ است و 1.2 درصد از توده بدنی او را تشکیل می دهد . بیشترین ضربان قلب او 1511 تپش در هر ثانیه است.

این پرندگان معمولا به دلیل سرعت سوخت و ساز بالا به خواب زمستانی فرو نمی روند. بیشتر از 2 ثانیه هم استراحت نمی کنند. سرعت شکار آن ها بالا است و دو برابر وزن خود غذا می خورند و تقریبا هر دو ساعت یکبار گرسنه هستند. معمولا تنها زندگی می کنند. طول عمر آن ها ، یک سال یا شش ماه است که قلب کوچک این حیوانات ، کل سوخت و ساز بدن آن ها را تامین می کند.

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
60%

نظر دادن