ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، قوی ترین ماهی های آکواریومی و ماهی سگ جون‬ و زیباترین ماهی های آکواریومی آب شیرین و خطرناک ترین ماهی های آکواریومی و مقاوم ترین ماهی گوشتخوار آکواریومی و ماهی های نظافتچی اکواریوم و لیست ماهی های گیاه خوار با تصویر و ماهی های مقاوم اکواریوم اب شیرین و قیمت ماهی های آکواریومی در نم نمک.

قوی ترین و سگ جون ترین ماهی های آکواریومی کدامند؟

در ادامه قوی ترین ماهی های آکواریومی که برای نگهداری مناسب هستند و حساسیت کمتری دارند را در سایت نم نمک معرفی خواهیم کرد.قوی ترین ماهی های آکواریومی کدامند؟قوی ترین ماهی های آکواریومی کدامند؟

قوی ترین ماهی های آکواریومی

گوپی :

این ماهی یکی از زیباترین ماهی های موجود در آکواریوم آب شیرین است. گوپی ها بومی آمریکای جنوبی (برزیل ، ونزولا) و آفریقا (ترنیداد و توباگو ، گینه و…) می باشند اما به لطف نگهداری ساده و تکثیر و پرورش راحت در اکثر کشور ها پروش داده می شود . این ماهی از انواع غذاهای خشک و آماده تغذیه می کند. سایز این ماهی نهایتا در نوع نر به 3 سانتی متر و در نوع ماده به 6 سانتی متر می رسد. نر این ماهی آکواریومی بسیار زیبا و دارای رنگ های بیشتر است . این ماهی زنده زاست و به دفعات در سال بچه زایی دارد. دمای مناسب زندگی بین 24 الی 26 درجه سانتیگراد می باشد و ph مناسب برای این ماهی 6٫5 الی 7٫5 می باشد. گوپی یک ماهی صلح جو می باشد و با اکثر ماهی ها سازگاری بالایی دارد.

قوی ترین ماهی های آکواریومی

ماهی مولی :

مولی یک ماهی زنده زا است که اکثر مبتدیان برای پرورش و تکثیر به سراغ آن می روند . این ماهی انواع مختلفی دارد مثل مولی دم عقربی ، مولی باله بادبانی ، مولی سفید ، مولی برفی ، مولی سیاه و … . این ماهی یک ماهی صلح جو است که با اکثر ماهیان سازگاری بالایی دارد. دمای مناسب برای نگهداری این ماهی بین 22 الی 26 درجه سانتیگراد است. Ph مناسب برای این ماهی بین 7٫5 تا 8٫5 می باشد . این ماهی نیز از انواع غذاهای خشک تغذیه می کند.

قوی ترین ماهی های آکواریومی

ماهی زبرا :

ماهی زبرا یکی از جان سخت ترین ماهی های آب شیرین است و با ماهی های آکواریومی صلح جو بسیار راحت زندگی می کند . این ماهی یک ماهی همه چیز خوار است و از انواع غذا ها تغذیه می کند . زبرا در انواع مختلف وجود دارد مثل زبرا جاینت (غول پیکر) ، زبرا آبی باله بلند ، زبرا طلایی ، زبرا تابان و … . دمای مورد نیاز این ماهی 20 الی 28 درجه سانتی گراد می باشد و PH هم بین 6٫5 تا 7٫5 می باشد. زبرا ها بر خلاف گوپی و مولی ، تخم گذار هستند. این ماهی بهتر است در دسته های 8 تایی به بالا نگهداری کنید و مطمئن باشید زیبایی خاصی به آکواریوم شما می دهد.

قوی ترین ماهی های آکواریومی

تترا نئون :

تترا خانواده بزرگی از ماهی های آکواریومی را تشکیل می دهد. این ماهی به دلیل تغذیه مناسب نگهداری ساده و تنوع رنگی بالا بسیار محبوب در بین آکواریوم داران است . تترا نئون یکی از زیبا ترین ماهی های این خانواده می باشد . این ماهی بومی آمریکای جنوبی (پرو ، برزیل کلمبیا و …) است . ماهی بسیار صلح جو اما پرتحرک است و تمایل به زندگی به صورت دسته را دارد. بهتر این ماهی را در دسته های 5 تایی به بالا نگهداری کنید . این ماهی در دمای 22 الی 26 درجه سانتی گراد زندگی می کند و با ph آب بین 5٫5 الی 7٫5 سازگاری خیلی خوبی دارد. تترا ها نیز از انواع غذاهای متداول استفاده می کنند . تترا بالغ بر 70 گونه مختلف دارند که ما بر حسب میزان نزدیکی به سایر ماهی ها این گونه را معرفی کردیم .

قوی ترین ماهی های آکواریومی

گورامی :

این ماهی نیز یکی دیگر از انواع ماهی های صلح جو آب شیرین است که نگهداری از آن راحت و با سایر ماهیان نیز به سادگی کنار می آیند (به جز گونه گورامی اسفرانوس). ماهی گورامی مروارید کم دردسر ترین نوع این ماهی می باشد. این ماهی به سادگی در دمای 24 الی 28 درجه سانتی گراد زندگی می کند . PH بین 5٫5 الی 7٫5 برای این ماهی ایدهآل است اما در صورت تغییر PH به این تغییرات مقاومت نشان می دهد. این ماهی از غذاهای پولکی و خشک تغذیه می کند و می توان گفت یک ماهی همه چیز خوار است از انواع کرم خونی گرفته تا تکه های ریز ریز شده دل گاو !!! این ماهی بومی جنوب آسیاست و در کشورهای مثل سوماترا و مالزی یافت می شود . گورامی ها تخم گذار هستند و در هر بار تخم ریزی ، تعداد زیادی تخم را تولید می کنند .

قوی ترین ماهی های آکواریومی

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن