مهمان ها از چهارگوشه جهان آمده اند و به زبان های مختلف صحبت می کنند. برای حل معمای این هفته باید سه زبانه ها را پیدا کنید.

معما :

از صد مهمان که در جشنی شرکت کرده اند ، ۹۰ نفر اسپانیایی حرف می زنند ، ۸۰ نفر ایتالیایی و ۷۵ نفر هم به زبان ماندارین صحبت می کنند.معما | چند نفر به سه زبان حرف می زنند؟معما | چند نفر به سه زبان حرف می زنند؟

دست کم چند نفر در این مهمانی هستند که به هر سه زبان صحبت می کنند؟ یا به عبارتی کم ترین تعدادی که به هر سه زبان حرف می زنند ، چقدر است؟

برای دیدن پاسخ کلیک کنید

معما | چند نفر به سه زبان حرف می زنند؟

پاسخ :

۴۵ نفر.

اگر می خواستیم بدانیم حد اکثر چند نفر ممکن است به سه زبان صحبت کنند پاسخ ۷۵ بود. یعنی تمام کسانی که به زبان ماندارین حرف می زنند ، جزو ۹۰ نفر اسپانیایی زبان و ۸۰ نفر ایتالیایی دان هم هستند.

اما سوال این است که کمترین تعداد کسانی که ممکن است به سه زبان حرف بزنند چند نفر است.

ده نفر نمی توانند اسپانیایی حرف بزنند ، ۲۰ نفر زبان ایتالیایی بلد نیستند و ۲۵ نفر هم ماندارین نمی دانند.

برای پاسخ به این سوال باید فرض کنیم که آن ده نفر ، ۲۰ نفر و ۲۵ نفر ، همه آدم های جدایی هستند و اشتراکی با هم ندارند. بنا بر این ممکن است ۵۵ نفر (جمع این سه عدد) در مهمانی باشند که در صحبت کردن به یکی از زبان ها مشکل داشته باشند.

در این حالت می توان مطمئن بود که دست کم ۴۵ نفر هستند که به هر سه زبان حرف می زنند.


bbc

این مطلب مفید بود؟
معما | چند نفر به سه زبان حرف می زنند؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,670