ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک شما را با تعدادی از حقایق جالب و دیدنی از کشور ویتنام آشنا سازیم. همراه ما باشید.

دانستنی و حقایق جالب کشور ویتنام

کشور ویتنام با نام رسمی " جمهوری سوسیالیستی ویتنام " یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا با مساحت 331690 کیلومتر مربع و جمعیت حدودا 98 میلیون نفری است که پایخت این کشور شهر " هانوی " می باشد که این کشور نسبت به مساحت ذکر شده دارای جمعیت زیادی می باشد که این می تواند نشانه ای از شلوغ بودن شهرهای این کشور و هم چنین نرخ بیکاری بالای آن باشد!ویتنام | دانستنی و حقایق جالب کشور ویتنامویتنام | دانستنی و حقایق جالب کشور ویتنام

از این رو این کشور دارای طبیعت دیدنی و جذابی است که سالانه تعداد زیادی از افراد توریست را به خود جذب می کند. با این وجود شاید هر یک از ما اطلاعات کافی نسبت به این کشور نداشته باشیم. از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نم نمک شما را با تعدادی از حقایق جالب و دیدنی از کشور ویتنام آشنا سازیم. همراه ما باشید.

حقایقی در مورد کشور ویتنام

1- اطلاعات پایه و اصلی کشور ویتنام

    • پایتخت ویتنام : هانوی
    • زبان رسمی مردم ویتنام : ویتنامی
    • مساحت کشور ویتنام : 331690 کیلومتر مربع
    • جمعیت : حدودا 98 میلیون نفر
    • واحد پول کشور ویتنام : دونگ " VND "

2- شکل جالب ویتنام در کره زمین

اولین واقعیت جالبی که ما قصد داریم شما را با آن آشنا سازیم ، این است که کشور ویتنام در کره زمین به شکل " S " کشیده می باشد که در میان شکل حدودی سایر کشورهای کره زمین بسیار متفاوت است و از جلوه زیباتری برخوردار می باشد!

حقایق کشور ویتنام

حقایقی در مورد کشور ویتنام


3- جنون موتورسیکلت در ویتنام

شاید در ذهن و تصور خودتان اینگونه فکر کنید که تنها کشور هندوستان است که مردم آن به شدت عاشق و علاقمند موتورسیکلت هستند! اما این گونه نیست و کشور ویتنام یکی از کشورهایی است که به میزان زیادی موتور سیکلت دارد و در طی آماری که در سال 2013 میلادی منتشر شد ، اعلام شد که در میان جمعیت 90 میلیون نفری ویتنام ، 37 میلیون موتورسکیلت ثبت شد و این در حالی بود که تنها 2 میلیون اتومبیل در آمارگیری ثبت شد!!

با این حال این آمار و ارقام بسیار زیاد است و داشتن یک اتومبیل فوق العاده گران برای مالکان آنها تمام می شود چرا که مالکان آنها می بایست مالیات 100 الی 200 درصدی را در قبال آن بپردازند! از این رو می توان اتومبیل را تنها برای افراد ثروتمند ویتنام دانست. به همین دلیل کشور ویتنام کشوری است که دارای تعداد موتورسیکلت زیادی در جهان می باشد!


4- ویتنام ، بهشت قهوه!

از محبوب ترین نوشیدنی هایی که مردم ویتنام به آن علاقه زیادی دارند ، می توان به قهوه اشاره کرد که جالب است بدانید کشور ویتنام دومین کشور بزرگ تولید کننده قهوه در جهان بعد از کشور برزیل می باشد و طبق گزارشاتی که انجام شده است ، این کشور 16% قهوه جهان را تولید می کند و برزیل 40 درصد قهوه جهان را در دست دارد!


5- تکراری ترین نام ها در ویتنام!

دو اسم " هوچی مینح " و " نگوین " از تکراری ترین و رایج ترین نام های ویتنامی است که با قدم زدن در هر خیابان و محله ای می توانید این نام را بشنوید! با این حال نگوین محبوب ترین نام خانوادگی ویتنامی است که حدود 40 درصد جمعیت ویتنام با این نام خانوادگی شناخته شده اند!

همچنین هوچی مینح تکراری ترین اسمی است که می توانید در میان مردم کشور ویتنام در هر منطقه و محلی بشنوید!

کشور ویتنام کجاست؟

کشور ویتنام


6- تعداد کشته شدگان ویتنام در طی جنگ ویتنام

حدود دو میلیون نفر غیر نظامی و 1.3 میلیون سرباز آموزش دیده در طی جنگ ویتنام که در بین سال های 1955 الی 1975 میلادی کشته شدند و جانشان را از دست دادند و این آمار یکی از بحث برانگیز ترین آمارها در طول عمر زمین می باشد!


7- ویتنام ، یکی از نقاط گردشگری محبوب گردشگران!

ویتنام در میان سایر کشورهای قدیمی از تمدن و سابقه بسیار زیادی برخوردار می باشد که به همین دلیل سالانه مقصد تعداد زیادی از گردشگران اقصی نقاط جهان است و این یکی از خبرهای خوب برای مردم کشور ویتنام است چرا که این مورد می تواند در اتغال زایی مردم ویتنام و کسب درآمد به آنها کمک فراوانی نماید! همچنین طیف جذب گردشگران صعودی است و سالانه بیشتر و بیشتر می شود.


8- اقتصاد در حال صعود ویتنام!

مردم ویتنام اغلب از سطح متوسط می باشند و تنها تعداد اندکی از آنها ثروتمند هستند و با این حال کشور ویتنام از اقتصاد ضعیفی رنج نمی برد و در میان کشورهای قاره آسیا از روند افزایشی و صعودی در زمینه اقتصاد روبرو است.

زبان مردم ویتنام و حقایق جالب کشور ویتنام

حقایق جالب و خواندنی کشور ویتنام


9- ویتنام ، خانه بزرگترین غار جهان!

کشور ویتنام ، خانه و محل بزرگترین غار جهان با نام " Hang Son Doong " می باشد و این یکی از شگفت انگیزترین برتری های کشور ویتنام می باشد که سالانه تعداد زیادی از گردشگران جهان در تکاپو این هستند تا بتوانند از این غار بزرگ کره زمین دیدن نمایند! جالب است بدانید که این غار بزرگ ، برای اولین بار در سال 1991 میلادی کشف شد.

این غار بزرگ جهان ، دارای طولی بیش از 5 کیلومتر ، ارتفاع 200 متری و عرض 150 است که واقعا شگفت انگیز و بی نظیر می باشد!

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.