کوچکترین حشره و ریزترین حشرات خانگی و ریزترین حشره دنیا و کوچکترین حشره در قران و کوچکترین حشره جهان متعلق به کدام گونه است و کوچکترین مورچه دنیا و کوچکترین سوسک دنیا و کوچکترین گروهی که مگس در آن قرار دارد کدام است و کوچکترین موجود جهان و عکس کوچکترین حشره و حشره کوچک و کوچکترین حشره دنیا و کوچکترین حشره جهان و کوچکترین حشره ی دنیا را در نم نمک ببینید.

کوچکترین حشره دنیا متعلق به کدام گونه است؟

تا به حال به این فکر کرده اید که ریزترین موجود روی کره ی زمین چیست و کجا زندگی می کند؟ اگر پاسخ شما هم مثل ما به این سوال مثبت است ، با بخش گوناگون نم نمک همراه شوید.کوچکترین حشره جهان متعلق به کدام گونه است؟کوچکترین حشره جهان متعلق به کدام گونه است؟

این سوسک فقط 0.325 میلیمتر طول دارد و کوچکترین حشره جهان شناخته می شود. یک دانشمند روسی این حشره را کشف کرده و مطمئن است که کوچک ترین موجود جهان می باشد.

سوسک های پاپَر (Ptiliidae) نام یک خانواده از بالاخانواده سوسک پردار دراز است. بال های عقبی این سوسک ها پَر دارد.

"الکسی پولیلوف" در دانشگاه مسکو بعد از مطالعه روی جانوران و حشرات از طریق میکروگراف های دیجیتالی و نرم افزاری ، کوچکترین سوسک جهان را معرفی کرد و طول آن را فقط 0.325 میلیمتر اعلام کرد که تقریباً یک ششم اندازه یک مورچه ریز است.

او همچنین از تجهیزات مختلفی برای اندازه گیری سایز این سوسک استفاده کرده بود و اظهار داشت حشراتی در جهان هستند که شاید از این سوسک هم کوچکتر باشند اما شاید به اندازه این سوسک توانایی زندگی نداشته باشند.

کوچکترین حشره دنیا به نام سوسک featherwing

البته عنوان کوچک ترین حشره به یک موجود زنده دیگر هم اختصاص داده شده است که طول آن برابر با 0.139 میلی متر است و به آن fairyfly گفته می شود که نوعی انگل از تخم حشرات دیگر است.

این سوسک یک حشره آزاد و رها است و به طور کاملاً مستقل زندگی می کند. معمولاً روی برگ ها ، منافذ درخت ، قارچ ها و مواد ارگانیک زندگی می کند. این حشرات بسیار ریز با نام علمی Scydosella musawasensis دارای بدنی بیضی شکل و کشیده به رنگ قهوه یی مایل به زرد و شاخکی است که به 10 بخش تقسیم شده است. اولین بار در نیکاراگوئه در سال 1999 کشف شدند اما در آن زمان تجهیزات لازم برای اندازه گیری دقیق آن ها را نداشتند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.